Windows 11 beta, uygulamaların PC’nizin yakınında olduğunuzu bilmesini sağlar

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Yeni bir Windows 11 önizleme yapısı, Beta kanalının üyelerine sunuluyor. Güncelleme, varlık sensörlerine sahip cihazlar için yeni API’ler sunar. Bu güncelleme, uygulamaların varlık algılamaya dayalı benzersiz deneyimler sunmasını mümkün kılar. Microsoft’un Beta kanalındaki içerdekiler, yeni bir Windows 11 önizleme yapısı alıyor. Yeni güncelleme, uygulamaların PC’nizin önünde olduğunuzu algılamasını mümkün […]

Windows 11 beta, uygulamaların PC’nizin yakınında olduğunuzu bilmesini sağlar

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Yeni bir Windows 11 önizleme yapısı, Beta kanalının üyelerine sunuluyor.
  • Güncelleme, varlık sensörlerine sahip cihazlar için yeni API’ler sunar.
  • Bu güncelleme, uygulamaların varlık algılamaya dayalı benzersiz deneyimler sunmasını mümkün kılar.

Microsoft’un Beta kanalındaki içerdekiler, yeni bir Windows 11 önizleme yapısı alıyor. Yeni güncelleme, uygulamaların PC’nizin önünde olduğunuzu algılamasını mümkün kılacak.

Microsoft bir duyuru yaptı Blog yazısı Windows 11 Insider önizleme yapı 22621.1610’u ve yapı 22624.1610’u bugün Beta kanalına yayınlıyor. Derleme 22621.1610, yeni özelliklerin varsayılan olarak kapalı olmasını istiyorsanız içindir. Güncelleme, varlık sensörlerine sahip cihazlar için yeni gizlilik ayarları ve geliştirici API’leri sunar.

Varlık algılama yeni değil, Windows 11 bir süredir bu yeteneğe sahip. Örneğin, yerleşik varlık sensörlerine sahip bilgisayarlar, yanlarında olduğunuzda uyanma ve uzaklaştığınızda uyuma özelliğine sahiptir.

Ancak bu güncelleme, bu işlevselliği uygulamalara genişletecektir. Bu, geliştiricilerin uygulamalarında bu yetenek etrafında oluşturulmuş benzersiz deneyimler oluşturmasını mümkün kılacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, yeni gizlilik ayarı seçenekleri de ekleyecektir. Bu seçenekler, hangi uygulamaların varlık sensörü API’sine erişimi olduğunu yapılandırmanıza izin verir.

Ekstra bir önlem olarak, cihazınızın varlık sensörünü kullanmak isteyen uygulamaların önce izin istemesi gerekecektir. Ayrıca hangi uygulamaların varlığınızı algıladığını kontrol edebilecek ve erişimi açıp kapatabileceksiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’a gitmeniz, Gizlilik ve Güvenlik’e tıklamanız ve ardından Varlık algılamaya gitmeniz yeterlidir.

Güncelleme ayrıca birkaç düzeltme ve iyileştirme getiriyor. Değişiklik günlüğünün tamamına blogdan göz atabilirsiniz.

Windows 11 beta, uygulamaların PC’nizin yakınında olduğunuzu bilmesini sağlar

Teknory