Wonka Aile Dostu MPAA Derecelendirmesi Aldı Ancak Benzersiz Bir Değişiklik Var

Özet Wonka, şiddet, hafif dil ve bazı tematik unsurların varlığına rağmen MPAA tarafından aile dostu PG derecelendirmesine layık görüldü. Wonka’daki şiddet, Dahl romanının zorlu unsurları da içeren ve PG derecelendirmesi alan önceki uyarlamaları için alışılmadık bir durum değil. Wonka’da belirtilen şiddet muhtemelen bariz kötü adamların ve tehlikeli yüzleşmelerin varlığından kaynaklanıyor ancak film yine de aile […]

Wonka Aile Dostu MPAA Derecelendirmesi Aldı Ancak Benzersiz Bir Değişiklik Var

Özet

  • Wonka, şiddet, hafif dil ve bazı tematik unsurların varlığına rağmen MPAA tarafından aile dostu PG derecelendirmesine layık görüldü.
  • Wonka’daki şiddet, Dahl romanının zorlu unsurları da içeren ve PG derecelendirmesi alan önceki uyarlamaları için alışılmadık bir durum değil.
  • Wonka’da belirtilen şiddet muhtemelen bariz kötü adamların ve tehlikeli yüzleşmelerin varlığından kaynaklanıyor ancak film yine de aile dostu bir tonu koruyacak.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Wonka‘nin MPAA derecesi nihayet açıklandı ve çok şaşırtıcı olmasa da küçük bir değişiklik var. Roald Dahl’ın ön filmi Charlie ve Çikolata Fabrikası tarafından yönetildi PaddingtonPaul King’in başrolünü üstlendiği filmde Timothée Chalamet, Sally Hawkins, Olivia Colman, Keegan-Michael Key ve Oompa-Loompa rolünde Hugh Grant gibi yıldızlardan oluşan bir kadro yer alıyor. İçinde WonkaGenç Willy Wonka, fakirlikten zenginliğe uzanan bu hikayede dünya standartlarında bir çikolatacı olarak adını duyurmaya koyulur.

İle Wonka15 Aralık yayın tarihi yaklaşıyor, FilmRatings.com MPAA’nın resmi derecelendirmesini açıkladı. Beklenildiği gibi aile dostu PG derecesini Gene Wilder liderliğindeki benzer şekilde kazanmış olsa da Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası ve Tim Burton’ın Charlie’nin Çikolata FabrikasıPrequel filminin reyting nedenleri biraz şaşırtıcı. MPAA ödüllendirildi Wonka ” nedeniyle bir PG derecesişiddet, hafif dil ve bazı tematik unsurlar


Wonka’nın “Şiddet” Uyarısının Sebebi Ne Olabilir?

Sırasında WonkaDahl romanının her biri kendi zorlu unsurlarına sahip önceki uyarlamaları için bunun nedenleri sıra dışı değil. G derecesine rağmen, 1971 yapımı ilk uyarlamada Charlie’nin görünüşte uğursuz Slugworth tarafından tehdit edildiği, Charlie ve Büyükbaba Joe’nun jilet gibi keskin bıçaklardan kıl payı kurtulduğu ve Wonka’nın herkesi korkunç bir tünelden geçirdiği anlar yer alıyor. Bu arada, Burton’ın 2005 uyarlamasındaki ilginç sahneleri, yumuşak dili ve abartılı aksiyonu, filme şöyle bir PG derecesi verildiğini gördü: Wonka.

İçin WonkaBelirtilen şiddet, soyut kavramların ve arketipik karakterlerin aksine, açık ve kesin kötü adamlara sahip olmasından kaynaklanıyor olabilir. Willy, Paterson Joseph’in Slugworth’u, Mathew Baynton’un Fickelgruber’ı ve Matt Lucas’ın Prodnose’undan oluşan açgözlü çikolatacıların ittifakı olan “Çikolata Karteli”nin gazabından kaçınırken adını duyurmak zorunda kalacak. iken Wonka Fragman onların Willy ile herkesin önünde yüzleştiğini ortaya koyuyor. Aynı zamanda oda sıvı çikolatayla doldurulurken onu cam bir zeminin altına hapsederek tehlikeli yöntemleriyle dalga geçtikleri görüldü.

Willy ve Çikolata Kartelinin nasıl karşı karşıya geleceği henüz bilinmiyor. WonkaFragmanları, Chalamet’in çikolatacısının onların öfkesine maruz kalmamak için kelimenin tam anlamıyla ayağa kalkması gerektiğini ima ediyor. film tuhaf bir müzikal olarak sunulsa da riskler oldukça yüksek olabilir. Yine de bazı anlar yoğun olsa da durmayacaklar Wonka aile dostu bir üslup sürdürmekten.

Kaynak: FilmRatings.com

Anahtar Yayın Tarihi

  • Wonka Posteri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow