Avatar 2 Açılış Hafta Sonu Gişe Tahminleri Yükseliyor

Avatar: The Way of Water güncellenmiş bir gişe açılış hafta sonu tahminini aldı ve bu tahminin tahmin edilenden daha karlı olduğunu gösteriyor. Uzun zamandır beklenen fantezi destanı Avatar: Suyun Yolu tahmini açılış hafta sonu gişe satışında bir artış elde etti. James Cameron’ın 2009 yapımı filminin devamı avatarı en az 350 milyon dolarlık bir bütçeyle 16 […]

Avatar 2 Açılış Hafta Sonu Gişe Tahminleri Yükseliyor

Avatar: The Way of Water güncellenmiş bir gişe açılış hafta sonu tahminini aldı ve bu tahminin tahmin edilenden daha karlı olduğunu gösteriyor.


Uzun zamandır beklenen fantezi destanı Avatar: Suyun Yolu tahmini açılış hafta sonu gişe satışında bir artış elde etti. James Cameron’ın 2009 yapımı filminin devamı avatarı en az 350 milyon dolarlık bir bütçeyle 16 Aralık’ta piyasaya çıkıyor. En az üç taksit daha çekmeyi planlayan ikinci seri olacak. Avatar: Su Yolu gişede karlı olduğunu kanıtlamak. Yaşanacak çok şeyi var; selefi şu anda tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi ve Cameron 1997’de bundan önce geldi. titanik, o zamanlar aynı zamanda tüm zamanların en çok hasılat yapan filmiydi.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Avatar: Suyun Yolu muazzam bütçesini aşmak istiyorsa, şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan filmlerden biri olması gerektiği bildiriliyor. Yine de, Sargı filmin açılış haftasonunda en az 150 milyon $ hasılat elde etmeyi planladığını tahmin etti (önceki tahmin olan 135 milyon $’dan yukarı). Çin’in gösterime girmesinde kilit bir pazar olması nedeniyle, filmin açılış haftasonunda uluslararası olarak ne kadar kazanacağını söylemek mümkün değil. Tüm bütçesini telafi etmek için, filmin toplamda en az 2 milyar dolarlık bir brüt elde etmesi gerekiyor; Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok‘s Brüt 1,9 milyar dolar.

İlgili: James Cameron’ın İptal Edilen Devam Filmi Avatar 2’nin Gerçek Anlamını Açıklıyor


Avatar 2 Orijinali Gibi Bir Gişe Başarısı Olabilir mi?

Avatar 2 The Way of Water'da Kiri rolünde Sigourney Weaver

yayınlandığından bu yana çok şey değişti avatarı 13 yıl önce. Akışın ortaya çıkışı ve her ikisinin de endüstri üzerinde aşırı etkileri olan pandemi ile filmin manzarası büyük ölçüde değişti. Bu, son yıllarda Marvel ve DC filmlerinin 1 milyar dolarlık hasılatı normalleştirmesiyle gişede süper kahraman filmlerinin hakimiyetini kazandı. Ancak, franchise gibi hızlı ve Öfkeli ve Yıldız Savaşları aynı zamanda sürekli olarak büyük mali başarılar elde etmeyi başardılar. Buna rağmen, avatarı tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olmaya devam ediyor (ve titanik üçüncü), bu, Cameron’ın gişe rekorları kıran bir yönetmen olarak hünerinin ve izleyicileri büyüleyen CGI ve 3D’nin benzeri görülmemiş kullanımının kanıtıdır.

Bu yılki büyük başarı Top Gun: MaverickŞimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan 11. film haline gelen , sinematik bir evrenin veya mevcut bir projeler panteonunun parçası olmasalar bile, izleyicilerin gişe rekorları kıran devam filmlerine karşı büyük bir iştahının olduğunun kanıtı. Gerçek şu ki Avatar: Su Yolu mali açıdan şimdiye kadar yapılmış en başarılı filmin sırtına biniyor olması, kesinlikle gişede olağanüstü bir başarıya işaret ediyor. Son yılların en çok beklenen filmlerinden biri olduğuna hiç şüphe yok ve Cameron’ın itibarı ondan önce geliyor.

olup olmadığını zaman gösterecek Avatar: Su Yolu özellikle pandemi sonrası dönemde selefi ile aynı başarıyı yakalayabilecektir. Devam filmi büyük ölçüde daha iyi performans gösterecek şekilde ayarlanmış olsa da avatarı başlangıçta, ilk filmin başarısının büyük bir kısmı, inanılmaz uzun ömürlülüğü ve yeniden izlemeye dayanmasıydı. Cameron kendinden emin Avatar: Suyun Yolu benzer bir potansiyele sahip yeniden izleme değerine sahip olacak, bu nedenle soru, yapımcıların başarıyı nasıl tanımlamayı seçtiklerinde yatacaktır. Devam filminin 1 milyar dolarlık engeli aşması çok muhtemel görünüyor ve herhangi bir film bunu ezici bir başarı olarak işaretler, ancak bu devasa prodüksiyonun kendisini finansal bir başarı olarak etiketleyebilmesi için bundan daha büyük bir mesafe gerektirebilir. Piyasaya sürüldüğü sırada rekorlar kıracağına şüphe yok, ancak bunu yapmak için gerekli tüm yapı taşlarına sahip.

Sonraki: Avatar: The Way of Water’ın İlk Tepkilerinin film Hakkında Ortaya Çıkardığı Şey

Kaynak: Sargı

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory