Word’de Farklı Sayfalar İçin Farklı Başlıklar Nasıl Oluşturulur

Bir Word belgesindeki başlık alanı, kullanıcıları belirli bilgileri tekrar etme zahmetinden kurtarabileceği için pratiktir. Buna aynı zamanda “çalışan kafa vuruşu” da denir. Örneğin, işletme logonuz veya iletişim bilgileriniz, başlık alanının harika bir kullanımıdır. Ancak, belgenizdeki her sayfada aynı başlığın olmasını istemediğiniz zamanlar olabilir. Belki de her sayfayı biraz farklı işaretlemeniz ve başlığı değiştirme seçeneğiniz olması […]

Word’de Farklı Sayfalar İçin Farklı Başlıklar Nasıl Oluşturulur

Bir Word belgesindeki başlık alanı, kullanıcıları belirli bilgileri tekrar etme zahmetinden kurtarabileceği için pratiktir. Buna aynı zamanda “çalışan kafa vuruşu” da denir.

Örneğin, işletme logonuz veya iletişim bilgileriniz, başlık alanının harika bir kullanımıdır. Ancak, belgenizdeki her sayfada aynı başlığın olmasını istemediğiniz zamanlar olabilir.

Belki de her sayfayı biraz farklı işaretlemeniz ve başlığı değiştirme seçeneğiniz olması gerekir. Neyse ki bu, Word’de karmaşık bir süreç değildir ve birkaç kolay adım gerektirir.

PC’de Farklı Sayfalar İçin Farklı Başlıklar Nasıl Oluşturulur

Word her ne kadar mobil cihazlarda bulunsa da, çok daha kullanışlı olduğu için çoğu kişi bilgisayarlarında kullanmayı tercih ediyor.

PC kullanıyorsanız ve belgenizde çalışan bir başlığa ihtiyacınız varsa kurulumu kolaydır. Bu nedenle, her sayfa için nasıl farklı başlık oluşturacağımıza geçmeden önce, ilk etapta nasıl başlık oluşturacağımıza bakalım:

 1. Yeni bir Word belgesi oluşturun.
 2. Gitmek Sokmak ana menüdeki sekme.
 3. Tıklamak Başlık içinde Üstbilgi Altbilgi bölüm.

Boş bir başlık seçebilir veya Word’deki yerleşik başlık seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra, seçilen başlık belgenin her sayfasında görünecektir.

Ancak, Word belgesinin her yeni sayfasında farklı bir başlık istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

 1. Gitmek Düzen ana menüdeki sekme.
 2. Molalar açılır menüsüne tıklayın ve seçin Sonraki Sayfa.
 3. İmleciniz belgenin ikinci sayfasına gelecek ve aynı başlığı o sayfada da göreceksiniz. Bunu geri almak için, başlığı açmak üzere çift tıklayın. Tasarım sekmesinde, içinde Navigasyon bölümünde, kapatın Önceki Bağlantı özellik.
 4. Tıkla Üstbilgi ve Altbilgiyi Kapat düğme.

Artık başlıkların bağlantısı kesildi ve yeni başlığı yeniden adlandırabilir veya farklı bir logo kullanabilirsiniz.

Temel olarak, tek yaptığınız belgeyi birden çok bölüme ayırmak ve bu bölümlerin bağlantısını tamamen kaldırmaktır. Bunu, bir sayfada farklı bir başlık oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz kadar yapabilirsiniz.

Bir iPad’de Farklı Sayfalar İçin Farklı Başlıklar Nasıl Oluşturulur

iPad’de Word’ü kullanmak, hareket halindeyken ve belge üzerinde çalışmanız gerektiğinde yardımcı olabilir. Microsoft Office uygulamaları bir iPad’de son derece iyi çalışır, ancak bazı işlevler eksiktir.

Üst bilgiler ve alt bilgiler oluşturabilir ve temel ayarlamalar yapabilirsiniz, ancak masaüstü için Word uygulamasında olduğu gibi “Öncekisine Bağla” özelliğini kapatma seçeneğiniz yoktur. Bu nedenle, iPad’de Word’de farklı sayfalar için farklı başlıklar oluşturamazsınız.

iPad’de yalnızca Önceki ile aynı her yeni sayfa bölümünde. Ancak, yapabileceğiniz şey farklı bir ilk sayfa oluşturmaktır. İzlenecek adımlar şunlardır:

 1. Word uygulamasını bir bilgisayarda açın. ipad ve yeni bir belge oluşturun veya mevcut bir belgeyi açın.
 2. Ekranın alt köşesindeki üçgen şeklindeki menü düğmesine dokunun.
 3. Ekranın sol tarafındaki simgesine dokunun. Ev düğmesine basın ve bir menü görüntülendiğinde, Sokmak.
 4. Şimdi, seçin Üstbilgi Altbilgi seçenek başlığı seçin.
 5. Ardından, Düzen ana menüdeki seçenek.
 6. Seçme Molalar bunu takiben Sonraki Sayfa.
 7. Başlığı olmasını istediğiniz şekilde değiştirin ve ardından şuraya gidin: Seçenekler üzerinde Üstbilgi Altbilgi bölüm.
 8. kontrol et Farklı İlk Sayfa kutu.
 9. İlk sayfadaki başlığı değiştirin simgesine dokunun. Üstbilgi ve Altbilgiyi Kapat düğme.

iPhone’unuzda bir Word belgesi üzerinde çalışmak ideal olmaktan uzaktır, ancak bazen gereklidir. Üstbilgiler ve altbilgiler eklemek dahil olmak üzere iPhone’unuzda her türlü düzenlemeyi ve ayarlamayı yapabilirsiniz.

Ne yazık ki, hepsi bir önceki sayfaya bağlı kaldığından her sayfa için tamamen farklı başlıklar oluşturma seçeneği yoktur ve bunu değiştirmenin bir yolu yoktur.

Tek seçenek, ilk sayfadaki başlığı değiştirmek veya oluşturmaktır. Farklı Tek ve Çift Sayfalar.

Bu ayarı uygulamak istiyorsanız, işte adımlar:

 1. iPhone’da bir Word belgesi açın.
 2. Seçme Sokmak ana menüden seçin Üstbilgi Altbilgive başlığı oluşturun.
 3. Ardından, şuna geçin: Düzen ana menüdeki seçenek, ardından Molalar.
 4. Seçmek Sonraki Sayfaardından üzerine dokunun. Üstbilgi Altbilgi bölümüne gidin ve seçin Seçenekler.
 5. Son olarak, yanındaki kutuyu işaretleyin. Farklı Tek ve Çift Sayfalar seçenek.

Bir Android’de Farklı Sayfalar İçin Farklı Başlıklar Nasıl Oluşturulur

MS Word mobil uygulaması, ister iOS cihazlarda ister Android’de kullanın, aynıdır. Android tabletinizde veya akıllı telefonunuzda Word belgeleriyle pek çok şey yapabilirsiniz. Ne yazık ki, tıpkı iOS cihazlarında olduğu gibi, farklı sayfalar için farklı başlıklar oluşturmak bir Android’de çalışmaz.

Ancak, farklı ve tek sayfalarda başka başlıklar oluşturmayı veya belgenin ilk sayfasında farklı bir başlık oluşturmayı seçebilirsiniz.

Sayfaları Değiştiren Bir Başlık nasıl yapılır

Alternatif sayfalarda farklı bir başlık görmek istiyorsanız, Farklı Tek ve Çift Sayfalar işlev. Mac veya Windows bilgisayarınızda bir Word masaüstü uygulaması kullanıyorsanız, bu işlem şu şekilde işliyor:

 1. Word’de yeni bir belge oluşturun.
 2. Gitmek Sokmak ana menüdeki sekmesini seçin ve Başlık dan Üstbilgi Altbilgi bölüm.
 3. Boş bir başlık seçin veya yerleşik seçeneklerden birini kullanın.
 4. İçinde Üstbilgi Altbilgi bölümünde, kontrol edin Farklı Tek ve Çift Sayfalar seçenek.
 5. Önce birincil (tek) sayfa için bir başlık oluşturun.
 6. Bir sonraki sayfaya gidin ve 2-3 arasındaki adımları tekrarlayın ve farklı bir başlık oluşturun.
 7. Son olarak, tıklayın Üstbilgi ve Altbilgiyi Kapat düğme.

Word belgesi boyunca alternatif sayfalarda farklı başlıkları görebilmeniz gerekir.

Ek SSS

Farklı Sayfalar İçin Farklı Altbilgiler Oluşturabilir misiniz?

Evet yapabilirsin. Word belgenizdeki her sayfanın farklı bir üst bilgisi olabileceği gibi farklı bir alt bilgisi de olabilir. Seçeceğiniz hariç, yukarıda ele alınan tüm adımlar geçerlidir. Altbilgi yerine Başlık uygun olduğunda.

En İyi Word Belgesi Düzenini Oluşturma

Word, inanılmaz derecede gelişmiş bir metin işleme uygulamasıdır, ancak bazen bunaltıcı olabilir. Kullanıcıların belgelerini özelleştirmelerine ve ince ayar yapmalarına olanak tanıyan pek çok özellik ve seçenek vardır.

Üst bilgi ve alt bilgi uygulaması birçok yönden basit görünür, ancak bir Word mobil uygulaması kullanıldığında biraz daha karmaşık hale gelir. Word’de farklı sayfalarda farklı üst bilgiler ve alt bilgiler oluşturmak bir masaüstü uygulamasında basitken, bunu bir mobil uygulamada yapmak imkansızdır.

Yine de, ilk sayfanın üstbilgisini değiştirmek ve alternatif sayfa üstbilgileri ve altbilgileri oluşturmak da dahil olmak üzere yapabileceğiniz çok şey var.

Word’de üst bilgi ve alt bilgi özelliğini ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory