Android’de iMessage, Sunbird ile bir şey olabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Sunbird adlı yeni bir uygulama, iMessage’ı Android’e getirmek için çalışıyor. Bir gösteride şirket, uygulamanın nasıl çalıştığını gösterdi. Uygulamayı tam olarak kendimiz çalıştıramadık, ancak kurulumun birkaç yönü işe yaradı. Yıllardır, iPhone kullanıcıları ile Android kullanıcıları arasındaki en büyük fark, iMessage olmuştur (en azından burada, ABD’de zaten). iPhone kullanıcılarının, Android kullanıcılarının […]

Android’de iMessage, Sunbird ile bir şey olabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Sunbird adlı yeni bir uygulama, iMessage’ı Android’e getirmek için çalışıyor.
  • Bir gösteride şirket, uygulamanın nasıl çalıştığını gösterdi.
  • Uygulamayı tam olarak kendimiz çalıştıramadık, ancak kurulumun birkaç yönü işe yaradı.

Yıllardır, iPhone kullanıcıları ile Android kullanıcıları arasındaki en büyük fark, iMessage olmuştur (en azından burada, ABD’de zaten). iPhone kullanıcılarının, Android kullanıcılarının en iyi ihtimalle sinir bozucu ve en kötü ihtimalle tamamen yasaklandığı bir yerde toplanmak için kendi özel yerlerine sahip olması, iki platform arasında büyük bir bölünmeye neden oldu.

Birkaç şirket bu sorunu çözmeye çalıştı. Google, tüm parasına ve gücüne rağmen, tüm durumu herkesin önünde kakalamaya ve Apple’ı RCS’yi benimsemeye teşvik etmeye başladı. Beeper adlı bir şirket, kullanıcılardan bir Android cihazını Mac veya hatta iPhone gibi Apple destekli fiziksel bir makineye bağlamak için ücret alarak iMessage’ı Android’e getiriyor.

güneş kuşu, ancak hepsine hükmedecek tek gerçek uygulama olmaya çalışıyor. Bugün şirket verdi Android Yetkilisi uygulamanın (hala alfa aşamasındadır) ve nasıl çalıştığının bir özeti.

Sunbird: Android’de iMessage… belki?

Şirketin sunumu sırasında, iMessage kullanarak muhtemelen bir iPhone olan bir şeyle iletişim kuran bir Samsung telefonunun önceden kaydedilmiş bir ekran görüntüsünü gösterdi. Mavi baloncuklar, Emoji tepkileri, yazım göstergeleri vb. öyleydi bir iPhone.

Ancak şirket, iPhone’un gördüklerini hiçbir zaman göstermedi. Ve önceden kaydedilmiş bir video olduğu için doğal olarak şüpheciydik. Şirket sonunda kendimiz deneyebilmemiz için bize Sunbird uygulamasına erken erişim sağladı.

İyi haber şu ki, Apple Kimliğimi Sunbird’e bağlayabildim. Sunbird uygulaması aracılığıyla Apple’a giriş yapabildim ve teorik olarak ikisini birbirine bağlayabildim. Ancak, daha sonra iMessage gönderme girişimlerim başarısız oldu. Metin, fotoğraf veya vCard olsun, alıcılarım mesajlarımı asla almadılar.

Sunbird benimle sorun gidermeye çalıştı ama çalıştıramadık. Gelecekte çalışır duruma getirebilirsek geri bildirimde bulunacağız.

Nasıl çalışır ve maliyeti ne olur?

Sunbird’ün, iMessage’ı Android’e getirmek için teknolojisini açık kaynaklı hale getirme planı yok. Bu nedenle, bu uygulamanın nasıl çalıştığı (veya en azından çalışması gerektiği) hakkında ayrıntılı bir rapor duymadık.

Bununla birlikte, şirketin söylediklerinden, bir Android telefonu Apple tabanlı bir sisteme bağlayan Beeper yöntemini almış ve birkaç adım daha atmış gibi görünüyor. İlk olarak, her bir kullanıcının kendi bağlı donanımına ihtiyacı yoktur. Sunbird, binlerce kullanıcının tek bir makineye bağlanmasına izin vermenin bir yolunu buldu. İkincisi, şirket ayrıca bu yöntemle uçtan uca şifrelemeyi korumanın bir yolunu buldu, ki bu Beeper gibi şirketlerin sağlayamadığı bir şey (en azından henüz). Sunbird, bunların hiçbirini nasıl yaptığını bir kez daha açıklamadı.

Neyse ki, işe yararsa ve halka açılırsa Sunbird, uygulamanın bir süreliğine ücretsiz olacağını söylüyor. Erken kalkanlar, Android’de iMessage’a erişebilecek ve tek kuruş ödemek zorunda kalmayacak. Gelecekte şirket, Telegram, Signal veya diğer sohbet uygulamaları gibi diğer bağlı hizmetler için ücret alarak uygulamadan para kazanabilir.

Bu arada, uygulamayı kendi cihazlarımızda çalışır duruma getirmek için Sunbird ile çalışmaya devam edeceğiz.

Teknory