Word’den Sayfa veya Boşluk Silme

Word’de bir sayfayı veya hatta boşlukları silmek o kadar zor değil, ancak bunu yapmamak, özellikle bir sayfanın sonuna sığmayan bir tablonuz veya resminiz varsa, oldukça fazla soruna neden oluyor gibi görünüyor. Boşluk sorunlarını gidermek için çeşitli yöntemler çalışır, ancak hepsi aynı amaçla etkili bir şekilde sona erer. Mükemmel bilenmiş belgelerinizdeki boş sayfalardan bıktıysanız, ortada hileli […]

Word’den Sayfa veya Boşluk Silme

Word’de bir sayfayı veya hatta boşlukları silmek o kadar zor değil, ancak bunu yapmamak, özellikle bir sayfanın sonuna sığmayan bir tablonuz veya resminiz varsa, oldukça fazla soruna neden oluyor gibi görünüyor.

Boşluk sorunlarını gidermek için çeşitli yöntemler çalışır, ancak hepsi aynı amaçla etkili bir şekilde sona erer. Mükemmel bilenmiş belgelerinizdeki boş sayfalardan bıktıysanız, ortada hileli sayfalar varsa veya sayfalarda boş boşluklar varsa, Microsoft Word’de boş sayfaları ve boşlukları nasıl kaldıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Word’deki Boş Sayfaları Silmenin En Basit Yolu

Word’de bir sayfayı silmenin en basit yolu, imleç yerleştirmeyi ve sil düğmesini içerir.

 1. Windows için, imlecinizi noktalardan veya resimlerden sonra belgenin en sonuna getirin.
 2. sürekli basın “Silmek” boş sayfa(lar) kaybolana kadar Mac’te, basın “fn + sil.”

Not: Boş sayfa yalnızca belgeyi yazdırdığınızda görünüyorsa ve ekranda görünmüyorsa, yazıcı ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekebilir.

Word’de Bir Sayfayı Silmek için Paragraf İşaretlerini Kullanma

Boş sayfaları silmenin en etkili ve güvenli yolu paragraf işaretlerini etkinleştirmektir. Bu işlem daha kolay neyi sildiğinizi görselleştirin ve boşluklara neden olan şey. Karakterler, içerik olsun veya olmasın tüm paragrafların başlangıç ​​alanlarını gösterir.

 1. Windows’ta, basın “Ctrl+Shift+8” paragraf işaretlerini açmak için Mac’te, “komut tuşu (⌘) + 8.”
 2. Boş paragrafları silmek için imleci paragraf işaretinin önüne getirin. Basmak “silmek” Windows’ta veya “fn + sil” macOS’ta.
 3. Sayfa sonlarını silmek için sayfa sonunu seçin ve tuşuna basın. “silmek.”

Not: “Word Online” kullanıyorsanız paragraf işaretleri kullanamazsınız, ancak yukarıdaki ilk seçenekte açıklandığı gibi boş sayfaları silebilirsiniz.

Gezinti Bölmesini Kullanarak Word’de Sayfa Silme

 1. seçin “Görüş” sekmesine gidin ve ardından yanındaki kutuyu işaretleyin. “Gezinme Bölmesi.”
 2. Sol taraftaki panelde boş sayfa küçük resmini seçin ve “silmek” o sayfayı listeden kaldırmak için tuşuna basın.

Tabloları veya Resimleri Kullanırken Word’deki Boşlukları Silin

Bir Word belgesine her tablo eklediğinizde, altına küçük bir boşluk eklenir. Tablo, dokümanın sonunda yer alır ve bir kısmını yeni bir sayfaya zorlarsa, bu sahte boş sayfa alanını veya boşlukları kaldırmak zorlaşır. Tablo yerleştirme sorununu aşmak için aşağıdaki yöntemlerden birini veya her ikisini deneyin.

Seçenek 1: MS Word’de Tablo/Görüntüden Sonra Boşlukları Düzeltmek için Yazı Tipi Boyutunu Küçültün

Bu prosedür, bir tablonun altındaki boşluk nedeniyle bir sonraki sayfaya taşınmasını önlemeye yardımcı olur.

 1. Windows’ta, basın “Ctrl+Shift+8” paragraf işaretlerini etkinleştirmek için Mac’te, “komut tuşu (⌘) + 8.”
 2. Kaldırmak istediğiniz alanın yanındaki paragraf sembolüne sağ tıklayın ve mümkün olan en düşük yazı tipi boyutunu (genellikle 1 punto) manuel olarak yazın. Bu adım, sayfada daha fazla alan sağlamak için boş satırı küçültür.

Seçenek 2: MS Word’de Tablo/Görüntüden Sonra Boşlukları Düzeltmek için Paragraf Aralığını Ayarlayın

 1. Önceki adımlar işe yaramazsa paragrafın aralığını değiştirin. Gitmek “Paragraf” bölümünde, seçin “Satır ve Paragraf Aralığı” simgesini seçin, ardından “Paragraftan Sonra Boşluğu Kaldır.”
 2. Tablonuz, umarım sayfa sonundan hemen önce bir sayfada kalmalıdır.

3. Seçenek: Tablonun/Görüntünün Sonraki Sayfaya Ayrılmasını Önlemek için Boşlukları Gizle

Word belgenizde bir tablo veya resimden aşağıya sığmayan boşluk alanları görüyorsanız, tablo veya resmi bir sonraki sayfaya yerleştirebilir ve bir önceki sayfadaki boşlukları ortadan kaldırabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. Tıklamak “Düzen -> Kenar Boşlukları -> Özel Kenar Boşlukları.”
 2. seçin “Tepe” Ve “Alt” kenar boşlukları ve bunları “0.”
 3. Word belgenize geri dönün ve sayfa sonları arasındaki boşluğu çift tıklayın.

Yukarıdaki adımlar, sayfalar arasındaki boşlukları ortadan kaldırır, böylece görüntünüz yukarıdaki içeriğin altında doğru bir şekilde görünüyormuş gibi görünür. Ancak, bir sayfa sonu da eklemeniz gerekebilir.

Aşağıda örnek bir başlık (paragraf işaretleri etkin) ve ardından gelen bir resim verilmiştir. başlangıçta sayfanın altına sığmadı. İki öğe, herhangi bir boşluk olmadan birlikte görünür.


İçeriğinizde ne değişiklik yaparsanız yapın, Baskı Önizleme her zaman boşlukları gösterir. Boş sayfalara gelince, bunları başarılı bir şekilde sildiniz, böylece bir çıktıda veya dışa aktarılan bir PDF’de görünmezler. Mürekkep aktığı ve yazıcıyı daha hızlı tükettiği için yazıcılar genellikle bir sayfanın kenarına kadar yazdıramaz. Bu makaledeki talimatlar yalnızca belge görüntüleme avantajları için geçerlidir., yazdırmıyor. Ancak bazen, içeriği birbirine yaklaştırmak için yalnızca içeriğe bir sayfa sonu eklemeniz gerekir. Hiçbir şey yardımcı olmazsa, sayfaya ara verin!

Teknory