Wrath of Khan’ın Yönetmeni JJ Abrams’ın Star Trek’ini Karanlığın Yeniden Yapımına Eleştirdi

Özet Star Trek II: The Wrath of Khan’ın yönetmeni Nicholas Meyer, JJ Abrams’ın Star Trek Into Darkness’ını Star Trek’i ilgi çekici kılan şeyin özünü yakalayamaması nedeniyle eleştiriyor. Spock’un birisiyle sonu gelmez bir şekilde dövüşmesinin ve Khan rolünde farklı bir aktörün seçilmesinin orijinal filmlerle örtüşmediğine inanıyor. Meyer, dostluğu, yaşlılığı ve ekolojik sorunları araştıran orijinal filmlerin aksine, […]

Wrath of Khan’ın Yönetmeni JJ Abrams’ın Star Trek’ini Karanlığın Yeniden Yapımına Eleştirdi

Özet

 • Star Trek II: The Wrath of Khan’ın yönetmeni Nicholas Meyer, JJ Abrams’ın Star Trek Into Darkness’ını Star Trek’i ilgi çekici kılan şeyin özünü yakalayamaması nedeniyle eleştiriyor.
 • Spock’un birisiyle sonu gelmez bir şekilde dövüşmesinin ve Khan rolünde farklı bir aktörün seçilmesinin orijinal filmlerle örtüşmediğine inanıyor.
 • Meyer, dostluğu, yaşlılığı ve ekolojik sorunları araştıran orijinal filmlerin aksine, yeni Star Trek filmlerinin temalarının net bir şekilde anlaşılmasından yoksun olduğunu savunuyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Star Trek II: Han’ın Gazabı‘nin yönetmeni Nicholas Meyer, JJ Abrams hakkında bazı sert sözler söylüyor’ Karanlığa doğru Star TrekBu, alternatif Kelvin Zaman Çizelgesi’ndeki klasik film setinin eğlence evi aynası yeniden yapımıdır. Meyer’in Han’ın Gazabı düzenli olarak hayran listelerinin en iyisi olarak üst sıralarda yer alıyor Yıldız Savaşları hepsinin filmiRicardo Montalbán’ın ikonik Khan tasvirine ve filmin sonunda Bay Spock’ın (Leonard Nimoy) yürek parçalayan ölümüne teşekkür ederiz. Abrams, Benedict Cumberbatch’i kadrosuna kattı, o zamanlar yıldız olarak ünlendi SherlockKhan olarak, ve bu birçok yaratıcı yanlış adımdan sadece biriydi.

İçinde Yıldız Savaşları sözlü tarih Mark A. Altman ve Edward Gross’un yazdığı “Elli Yıllık Misyon: Gelecek 25 Yıl”, Nicholas Meyer’in hakkında söyleyecek pek fazla nazik sözü yoktu. Karanlığa doğru Star TrekHer ne kadar oyuncu olarak Benedict Cumberbatch’in hayranı olsa da. Meyer’in ele geçirmesi Karanlığa doğru Star Trek çok sayıda hayranın görüşlerini yansıtıyor. Aşağıdaki alıntısını okuyun:

Benedict Cumberbatch’i seviyorum. Sherlock’u seviyorum. Ve onu Parade’s End’de sevdim. Harika olduğunu düşündüm ama itiraf etmeliyim ki bu yeni Star Trek filmlerini anlamıyorum. Belki eski bir sisli falan gibi konuşuyorum ama bunun Star Trek’i çekici kılan şeyle hiçbir ilgisi yok gibi görünüyor. Spock’ın durmaksızın birilerine vurduğunu görmenin Spock’ın bir karakter olduğu fikrini yansıttığını düşünmüyorum; biraz aptalca görünüyor. Ve biliyorsunuz, Khan Khan’dır. Başka birinin nasıl o olup da Ricardo Montalban olamayacağını anlamıyorum. Yani çoğu bana uymadı. Bunu anlamadım ve ayrıca bu filmlerin neyle ilgili olduğunu da anlamıyorum. Star Trek II’nin neyle ilgili olduğunu anlıyorum; arkadaşlıkla, yaşlılıkla ilgili; ölümle ilgili. IV’ün neyle ilgili olduğunu anlıyorum; ekolojik ve uyarıcı bir hikaye. Ve VI’nın neyle ilgili olduğunu anlıyorum. Ancak insanların bir Star Trek filminden beklediği her şeyi yapmak dışında bu filmlerin neyle ilgili olduğunu anlamadım. Bence saygı duruşu ile soygun arasındaki fark, saygı duruşunda bir şeyler eklemenizin gerekli olmasıdır. Star Trek II’yi yapmaya çalışmaktan başka bir şey yapmaya çalışmalılar.

İlgili
Karanlığa Doğru Star Trek’in Sonu ve Açıklanan Sorunlar

Star Trek Into Darkness’ın kaotik sonu, JJ Abrams’ın Star Trek II: The Wrath of Khan’ı yeniden ele alan devam filmini rahatsız eden sayısız sorunu yalanladı.


Star Trek Defalarca Khan’ın Yeniden Yapım Tuzağına Düştü

Khan’ın mirası durmadan yeniden anlatılıyor.

JJ Abrams’ın Karanlığa doğru Star Trek 2013’te piyasaya sürüldü ama onunki ilk değildi Yıldız Savaşları yeniden çekilecek film Han’ın Gazabı. 2002 yılında, Star Trek: Nemesis bir tekrarıydı Uzay Yolu IITom Hardy, filmin Khan benzeri kötü adamı, Kaptan Jean-Luc Picard’ın (Patrick Stewart) bir kopyası olan Shinzon rolünde intikam peşinde koşuyor. Star Trek: Nemesis aynı zamanda sevilen karakter Teğmen Komutan Data’nın (Brent Spiner) Spock benzeri ölümüyle sona erdi. Şaşırtmayan bir şekilde, Yıldız Savaşları hayranlar reddetti Düşman düpedüz ve en düşük hasılat yapanlardan biri Yıldız Savaşları en az beğenilen filmlerden biri.

Star Trek: Nemesis tankladı Yıldız Savaşları JJ Abrams 2009’da yeniden başlattığı filmiyle yeniden canlandırana kadar film serisi Yıldız Savaşları.

Paramount+’ın serisindeki Star Trek saygı duruşunda bulundu Star Trek II: Han’ın Gazabı daha akıllıca yöntemlerle. Uzay Yolu: Picard 3. sezon birkaç sevgi dolu selam ve Paskalya yumurtalarına gönderme içeriyordu Han’ın Gazabı ve Khan’ın tehdidini doğrudan kopyalamadan uyandıran karizmatik kötü adam Kaptan Vadic’e (Amanda Plummer) yer verdi. Star Trek: Alt Güverte 4. sezon sinsi bir saygı duruşuyla sona erdi Han’ın GazabıBir nebula, bir Genesis Cihazı ve Khan benzeri ağır Nick Locarno’yu (Robert Duncan McNeill) içeren heyecan verici ritimler. Anlaşılan Yıldız Savaşları ders aldı Karanlığa doğru Star Trek‘ hatalar.

Karanlığa doğru Star Trek Ve Star Trek II: Han’ın Gazabı Paramount+’ta yayınlanabiliyor.

Kaynak: “Elli Yıllık Görev: Gelecek 25 Yıl: Yeni Nesilden JJ Abrams’a: Star Trek’in Tam, Sansürsüz ve Yetkisiz Sözlü Tarihi”, Mark A. Altman ve Edward Gross

 • Karanlığa doğru Star Trek

  Yayın tarihi:
  2013-05-16

  Müdür:
  JJ Abrams

  Döküm:
  Anton Yelchin, Karl Urban, Simon Pegg, Benedict Cumberbatch, Zachary Quinto, Zoe Saldana, John Cho, Chris Pine

  Değerlendirme:
  PG-13

  Çalışma süresi:
  2 saat 12 dakika

  Türler:
  Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim, Macera

  Yazarlar:
  Roberto Orci, Alex Kurtzman, Damon Lindelof

  Özet:
  Karanlığa doğru Star Trek Atılgan mürettebatının Yıldız Filosu’nda durdurulamaz bir terör gücü bulduğu, filoyu ve onun temsil ettiği her şeyi patlatıp Dünya’yı bir kriz durumunda bıraktığı bir “aksiyon gerilim filmi” olarak tanıtılıyor. Kaptan Kirk’ün kişisel bir puanı var. Yerleşir ve tek kişilik bir kitle imha silahını ele geçirmek için savaş bölgesi dünyasında bir insan avına öncülük eder. Mürettebat, hayat ve ölümün destansı bir satranç oyununa sürükleniyor; aşka meydan okunacak, dostluklar parçalanacak ve James Kirk’ün geride bıraktığı tek aile olan mürettebatı için fedakarlıklar yapılması gerekecek.

  Bütçe:
  190 milyon

  Stüdyo(lar):
  Evrensel Resimler, Paramount Resimleri

  Distribütör(ler):
  Paramount Resimleri, Evrensel Resimler

  Devamı:
  Star Trek Ötesi

  ön bölüm(ler):
  Star Trek, Star Trek II: Han’ın Gazabı, Star Trek V: Son Sınır, Star Trek VI: Keşfedilmemiş Ülke, Star Trek: Nesiller, Star Trek: İlk Temas, Star Trek: İsyan, Star Trek: Nemesis

  Bayilik(ler):
  Yıldız Savaşları

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow