X / Twitter’ın kullanıcı tabanı Elon Musk döneminde büyümeyi bıraktı

Elon Musk’ın X’i sıkıştı. X, eski adıyla Twitter, Musk’ın şirketi satın almasından bu yana kullanıcı büyümesi açısından durgunlaştı. Yeni bir rapora göre Finansal ZamanlarX’in 2024’ün ikinci çeyreği itibarıyla dünya çapında günlük aktif kullanıcı sayısı yaklaşık 251’dir. Bu, geçen yılın aynı dönemine kıyasla X’teki kullanıcı sayısında yalnızca yüzde 1,6’lık bir artışı temsil ediyor. O dönem Twitter […]

X / Twitter’ın kullanıcı tabanı Elon Musk döneminde büyümeyi bıraktı

Elon Musk’ın X’i sıkıştı.

X, eski adıyla Twitter, Musk’ın şirketi satın almasından bu yana kullanıcı büyümesi açısından durgunlaştı. Yeni bir rapora göre Finansal ZamanlarX’in 2024’ün ikinci çeyreği itibarıyla dünya çapında günlük aktif kullanıcı sayısı yaklaşık 251’dir.

Bu, geçen yılın aynı dönemine kıyasla X’teki kullanıcı sayısında yalnızca yüzde 1,6’lık bir artışı temsil ediyor.

O dönem Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu, Musk’ın Ekim 2022’de şirketi devralmasından önce her yıl on milyonlarca yeni kullanıcı ekleyerek çift haneli büyüme kaydetti.

Buna karşılık Musk’ın X’i 2023’ün 2. çeyreğinden 2024’ün 2. çeyreğine kadar yalnızca dört milyonun biraz üzerinde kullanıcı ekledi.

Musk’ın X’indeki durgun büyüme göründüğünden daha kötü

Mashable’ın kendi raporuna göre, X’in günlük aktif kullanıcı büyümesinin üç aylık dağılımı aslında platformun gerçeklerine olumlu bir bakış açısı getiriyor. önceki raporlama.

Mashable Işık Hızı

Musk şirketi özel şirket haline getirdiğinden beri X günlük aktif kullanıcı sayılarını açıkça paylaşmadı. Ancak Musk şirketi satın aldıktan kısa bir süre sonra, o zamanki Twitter’ın yeni sahibi X’in kullanıcı tabanındaki artış hakkında oldukça açıktı – görünüşe göre ne yapacağını görmek için kaydolan kullanıcılar tarafından cesaretlendirilmişti.

Kasım 2022’nin sonlarında Musk bir grafik paylaştı o zamanki Twitter’ın, şirketi satın aldığından bu yana geçen ayda yaklaşık beş milyon günlük aktif kullanıcı eklediğini gösteriyor. Haftalık dağılım grafiği, sosyal medya platformunun Musk’ın devralmasından önceki son tam hafta olan 23 Ekim itibarıyla 254,5 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu gösteriyordu. Musk’ın grafiğine göre, 20 Kasım itibarıyla platformda 259,4 milyon günlük aktif kullanıcı vardı.

Şirketin 2024’ün 2. çeyreğindeki 251 milyon küresel günlük aktif kullanıcı tabanı, grafiğe göre Elon Musk’ın 28 Ekim’de şirketi satın almasından hemen önce, 16 Ekim 2022’deki seviyeye geri döndü.

Eylül 2023 itibarıyla X iddia etmek Platformun günlük aktif kullanıcı sayısının 245 milyon olduğu belirtilirken, şirket bu rakamı CEO’su Linda Yaccarino’nun bir konferansta konuşurken platformun günlük aktif kullanıcı sayısının 225 milyon olduğunu açıklamasının ardından paylaştı.

X, bu sefer günlük aktif kullanıcı istatistiklerini paylaşmayacak. Finansal ZamanlarŞirket yalnızca satış noktalarının raporunu reddetti ve aslında “geçtiğimiz yılın Ağustos ayından bu yılın Haziran ayına kadar ABD ve İngiltere’deki aylık kullanıcıların önemli ölçüde arttığını” iddia etti. Ancak, X bunu sağlamayacaktı. Finansal Zamanlar Herhangi bir veriyle.

Salı günü, @XData (X’in resmi “Data on X” hesabı) gönderildi Bazı platform istatistikleri, görünüşe göre kamuoyunun tepkisi olarak Finansal Zamanlar Rapor. Hesap, “günlük kullanıcı saniyeleri” ve “günlük video görüntülemeleri” istatistikleri gibi metrikleri paylaştı. Ancak yine de, raporun iddialarını çürütmek için sektörde büyümeyi ölçmek için yaygın olarak kullanılan metrik olan günlük aktif kullanıcı istatistiklerini sağlamadı.

Elimizdeki son verilere göre Elon Musk’ın X’i, satın almanın ardından kazandığı günlük aktif kullanıcı sayısını kaybetmiş ve Musk’ın 2022 öncesi kullanıcı rakamlarına geri dönmüş gibi görünüyor.

Teknory