Xiaomi Watch 2 Pro, Wear OS x MIUI çalıştıran ilk akıllı saat olabilir

TL;DR Xiaomi Watch 2 Pro’nun teknik özellikleri ve temiz görselleri sızdırıldı. Bu akıllı saat, Snapdragon W5 Plus Gen 1 ile birlikte gelir ve MIUI x Wear OS üzerinde çalışır. Akıllı saatin bu ayın sonunda Xiaomi 13T serisiyle birlikte küresel olarak piyasaya sürülebileceğini tahmin ediyoruz. Görünüşe göre Wear OS nihayet yeniden canlanma yolunda. Google’ın Android dostu […]

Xiaomi Watch 2 Pro, Wear OS x MIUI çalıştıran ilk akıllı saat olabilir

TL;DR

  • Xiaomi Watch 2 Pro’nun teknik özellikleri ve temiz görselleri sızdırıldı.
  • Bu akıllı saat, Snapdragon W5 Plus Gen 1 ile birlikte gelir ve MIUI x Wear OS üzerinde çalışır.
  • Akıllı saatin bu ayın sonunda Xiaomi 13T serisiyle birlikte küresel olarak piyasaya sürülebileceğini tahmin ediyoruz.

Görünüşe göre Wear OS nihayet yeniden canlanma yolunda. Google’ın Android dostu akıllı saat platformunda bu yıl daha fazla OEM iş ortağı akıllı saat seçenekleri üzerinde çalışıyor gibi görünüyor ve iyi haber şu ki bunların yakında küresel pazarlara ulaşmasını bekliyor olabiliriz. OPPO/OnePlus’ın Wear OS akıllı saatini tespit ettikten hemen sonra, şimdi de Xiaomi’nin Wear OS akıllı saati Xiaomi Watch 2 Pro’yu gösteren sızıntılar var.

Kullanıcı adına göre yeni bir hesap @MysteryLupin iddia edilen bir Xiaomi Watch 2 Pro’nun görsellerini ve özelliklerini paylaştı.

Xiaomi Watch 2 Pro sızıntısı

Sızıntıya göre Xiaomi Watch 2 Pro, paslanmaz çelik gövdeli ve ön tarafında Gorilla Glass bulunan bir akıllı saat. İki farklı renkte sunulacak: Deri kayışlı gümüş ve kauçuk kayışlı siyah. Aynı zamanda dönen bir kurma koluna da sahiptir.

Ayrıca Xiaomi Watch 2 Pro’nun, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip Qualcomm Snapdragon W5 Plus Gen 1 işlemciyle geleceği söyleniyor. 1,43 inç AMOLED ekrana, 466 x 466 piksel çözünürlüğe ve 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip olduğu söyleniyor. Bataryanın 500mAh batarya olduğu ve 72 saatlik batarya ömrü vaat edildiği söyleniyor. Ayrıca 5ATM suya dayanıklılık derecesine sahip olduğu ve isteğe bağlı bir LTE varyantıyla geleceği söyleniyor.

Xiaomi Watch 2 Pro’daki yazılım özellikleri arasında egzersiz takibi, EKG, kalp atış hızı takibi, uyku takibi ve vücut ısısı takibi yer alabilir.

En ilginci ise bu akıllı saatin Wear OS/MIUI çalıştırdığı söyleniyor. Sızdıran da ayrı olarak paylaşıldı Bu görüntü:

Xiaomi Watch 2 Pro MIUI x Wear OS

Ayrıca sızıntıyı yapan kişi, takip eden bir yorumda akıllı saatin fiyatının 349 € (~ 372 $) olabileceğinden de bahsetti.

Wear OS’nin varlığı ve AB fiyatlandırmasının sızıntısı, Xiaomi Watch 2 Pro’nun küresel bir sürüme çıkacağını gösteriyor. Bu, şirketin Google platformundaki ikinci akıllı saati olacak; orijinali 2019’daki Mi Watch olacak, ancak Çin’den çıkan ilk akıllı saat olacak.

Sızdıran @realMlgmXyysd bize Xiaomi’nin bu akıllı saati Çin anakarasında piyasaya sürmeyeceğini ve yalnızca küresel pazara yönelik olduğunu söylüyor.

Şirketin bu akıllı saati resmi olarak ne zaman piyasaya sürmeye karar vereceğini zaman gösterecek. Temiz görseller ve fiyat sızıntısı halihazırda buradayken, bunun çok yakında olduğunu düşünüyoruz. Xiaomi, 26 Eylül’de Avrupa’da Xiaomi 13T’yi piyasaya sürüyor ve bu aynı zamanda küresel bir akıllı saat tanıtımı için de mükemmel bir fırsat olacak.


Xiaomi Watch 2 Pro, Wear OS x MIUI çalıştıran ilk akıllı saat olabilir

Teknory