Yapay zeka destekli Galaxy Enhance-X uygulaması Galaxy A serisine geliyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Samsung, Galaxy Enhance-X uygulamasını yeniden başlattı. Bu uygulama, AI ile geliştirilmiş çeşitli fotoğraf düzenleme özellikleri sunar. Şimdilik sadece Galaxy S23 serisinde var ama S22 serisine ve Galaxy A ailesine gelecek. Samsung, Galaxy telefonlarına yapay zeka destekli çeşitli fotoğrafçılık özellikleri getiren Galaxy Enhance-X uygulamasını geçen yıl sessizce ortaya çıkardı. Uygulama […]

Yapay zeka destekli Galaxy Enhance-X uygulaması Galaxy A serisine geliyor

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Samsung, Galaxy Enhance-X uygulamasını yeniden başlattı.
  • Bu uygulama, AI ile geliştirilmiş çeşitli fotoğraf düzenleme özellikleri sunar.
  • Şimdilik sadece Galaxy S23 serisinde var ama S22 serisine ve Galaxy A ailesine gelecek.

Samsung, Galaxy telefonlarına yapay zeka destekli çeşitli fotoğrafçılık özellikleri getiren Galaxy Enhance-X uygulamasını geçen yıl sessizce ortaya çıkardı. Uygulama Android 13’ü desteklemiyor gibi görünüyordu, görünüşe göre Samsung daha sonra onu geri çekmişti. Neyse ki, Koreli marka şimdi uygulamayı yeniden başlattı.

Şirket, Galaxy Enhance-X uygulamasının kullanıma sunulduğunu bir kez daha duyurdu. Kore topluluk forumu (s/s: SamMobile). Ama iyi haberler ve kötü haberler var.

Kötü haber şu ki, yeniden lanse edilen uygulama, üst düzey donanım ihtiyacını gerekçe göstererek şimdilik yalnızca Galaxy S23 serisini destekliyor. Ancak şirket, uygulamanın yakında Galaxy S22 serisine geleceğini söylüyor.

Daha ucuz telefonlar daha fazla düzenleme özelliğine sahip olur

Samsung, Galaxy Enhance-X uygulamasını orta sınıf Galaxy A serisine getirmeyi planladığını söylediği için iyi haberler de var. Yani bu yeni uygulamayı kapmak için pahalı bir amiral gemisi telefona ihtiyacınız olmayacak.

Samsung’un uygulaması, stok Galeri uygulamasına ek olarak çeşitli önemli özellikler getiriyor. Bu özellikler, bulanıklığı giderme, portre bulanıklığı, görüntü yükseltme (orijinal çözünürlüğün dört katına kadar), hareli deseni kaldırma, görüntü parlaklaştırma ve daha fazlasını içerir.

Şu anda yükseltme seçeneğini bulamasak da, özellikler reklamı yapıldığı gibi çalışıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, meslektaşım Rob Triggs bir portre fotoğrafı çekti ve ardından nihai sonuç için HDR efektini ve portre bulanıklaştırma seçeneğini uyguladı. Hareli deseni kaldırma özelliğini de denedik ve her şeyi kaldırmasa da yine de dikkate değer bir fark yarattı. Aşağıdaki resimlere göz atın.

Her iki durumda da Galaxy Enhance-X uygulamasını aşağıdaki düğme aracılığıyla Galaxy Store’da görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz. Ancak Xiaomi, Google ve OPPO gibi diğer akıllı telefon markalarının yakında bu özelliklerden bazılarını benimsemesini umuyoruz.

Yapay zeka destekli Galaxy Enhance-X uygulaması Galaxy A serisine geliyor

Teknory