Yapay Zekamı Snapchat’te Nasıl Kullanırım?

Snapchat gibi sosyal medya uygulamaları artık yapay zekayı sistemlerine entegre etme yarışının bir parçası. My AI adlı yeni Snapchat sohbet botu, birçok şey yapabilen böyle bir araçtır. AI’m, yemek planlamaktan hediye fikirleri paylaşmaya ve şakalar yapmaya kadar süper eğlenceli ve kullanımı kolaydır. Bu makale, Snapchat hesabınızda bu AI aracını nasıl etkinleştireceğinize ve kullanacağınıza ilişkin adım […]

Yapay Zekamı Snapchat’te Nasıl Kullanırım?

Snapchat gibi sosyal medya uygulamaları artık yapay zekayı sistemlerine entegre etme yarışının bir parçası. My AI adlı yeni Snapchat sohbet botu, birçok şey yapabilen böyle bir araçtır. AI’m, yemek planlamaktan hediye fikirleri paylaşmaya ve şakalar yapmaya kadar süper eğlenceli ve kullanımı kolaydır.

Bu makale, Snapchat hesabınızda bu AI aracını nasıl etkinleştireceğinize ve kullanacağınıza ilişkin adım adım talimatları paylaşmaktadır.

AI’mı Nasıl Kullanırım?

Şu anda, platformun kullanıcı dostu ve deneysel sohbet robotu yalnızca Snapchat+ aboneleri tarafından kullanılabilir. Snapchat+ abonesi değilseniz, bu yeni yapay zeka özelliğini kullanmak istiyorsanız abone olmayı düşünün.

Not: Snapchat+, iPhone ve Android cihazlarda kullanılabilir. Aylık 3,99 ABD dolarına mal olur ve daha uzun hikaye sona erme, kamera renk çerçeveleri, özel bildirim sesleri ve daha fazlası gibi gelişmiş özelliklere erişim sağlar.

Snapchat+ aboneleri için Yapay Zekam aracı varsayılan olarak açıktır. Erişmek için Sohbet ekranınızı açmanız yeterlidir. Aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Snapchat uygulamasını telefonunuzda açın. iPhone veya Android.
 2. Kamera ekranınızdan sağa kaydırın.
 3. Bir metin, soru veya görev göndererek My AI aracını deneyin.

Bu aracı kullanmak amacıyla Snapchat+’a yeni abone olduysanız, Sohbet ekranınızda AI’mı görmeden önce birkaç saat beklemeniz gerekebilir. Kurulduktan sonra, Sohbet ekranının üstünde sabitlenmiş bir görüşme olarak kullanılabilir hale gelir.

Yapay Zeka Etkileşimlerim Ne Kadar Süre Saklanır?

AI etkileşimlerimin süresi dolmuyor. Siz silene kadar Snapchat gelen kutunuzda saklanırlar. Ancak, aracın kişiselleştirme avantajlarından en iyi şekilde yararlanmak için geçmiş mesajları saklamak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak, AI’mın tercihleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacaktır.

AI Verilerimi Silme

Snapchat+, My AI’a gönderdiğiniz mesajları 24 saat içinde gizlemenizi sağlar. Ek olarak, aşağıdaki adımları uygulayarak sohbet geçmişini silebilirsiniz:

 1. Snapchat beslemenizden Profil simgenize tıklayın.
 2. Dişli simgesine dokunun ve Ayarlar’ı açın.
 3. “Gizlilik Kontrolleri”ne gidin.
 4. “Verileri Temizle”yi seçin.
 5. “Yapay Zeka Sohbet Sorgularımı Temizle”ye basın.
 6. İşleminizi onaylayın.

My AI sohbetinizi silmek için alternatif adımlar:

 1. Snapchat uygulamasında Profil simgesine basın.
 2. Dişli simgesine dokunun ve Ayarlar’ı açın.
 3. “Hesap İşlemleri”ne gidin.
 4. “Yapay Zeka Sohbet Sorgularımı Temizle”ye basın.
 5. Onaylamak.

Yapay Zekam için Geri Bildirim Gönderme

AI’m hala gelişimin ilk aşamalarında. Kısmi veya taraflı cevaplar verebilir ve bazen tavsiyesine güvenmemelisiniz. Şirket, aracın halüsinasyona eğilimli olduğunu ve kullanıcıların herhangi bir şey söylemesi için onu kandırabileceğini belirtti.

Geri bildirim göndermek, geliştiricilere tutarsızlıklar veya aksaklıklar hakkında bilgi vermenin iyi bir yoludur. Ayrıca, deneyimi ihtiyaçlarınız için daha özelleştirilmiş hale getirmeye yardımcı olur.

Aşağıdaki basit adımları izleyerek geliştirici ekibine geri bildirim gönderebilirsiniz:

 1. Bot ile sohbeti açın.
 2. Bottan gelen herhangi bir yanıta uzun basın.
 3. “Geri Bildirim Gönder”e basın.
 4. Bu yanıtla veya genel deneyimle ilgili geliştirmek istediklerinizi paylaşın.

Yapay Zekamı Sohbet Akışından Nasıl Ayırırım?

Yapay Zekam’a ihtiyacınız yoksa veya kullanımını sınırlamak istiyorsanız, onu Sohbet akışınızdan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Snapchat uygulamanızı açın.
 2. Snapchat+ yönetim sistemine gidin.
 3. “Yapay Zekam”ın yanındaki düğmeyi kapatın.

Bu adımları izlemenin, aracı Sohbet ekranınızdan kaldırmayacağını unutmayın. AI’mı Sohbet bölümünden kaldırmak için şu adımları izleyin:

 1. Kamera ekranından sağa kaydırarak Sohbet ekranınızı açın.
 2. My AI aracını basılı tutun.
 3. “Sohbet Ayarları”na basın.
 4. “Sohbet Akışından Temizle”yi seçin.

Alternatif olarak, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Snapchat beslemenizden Profil simgenize tıklayın.
 2. Ayarlara git.
 3. “Gizlilik Kontrolleri” bölümüne gidin.
 4. “Verileri Temizle”ye basın.
 5. “Sohbetleri Temizle”ye basın.
 6. AI aracını Sohbet akışınızdan kaldırmak için yanındaki “X”i seçin.

AI’m Ne Yapabilir?

Benim yapay zekam senin kişisel yardımcın. Botla konuşmanın, Speechify’da sahip olduğunuz diğer herhangi bir arkadaşınızla sohbet etmekten hiçbir farkı yoktur. Bottan tavsiye isteyebilir, hediye fikirleri alabilir, yemek planlayabilir, aktivite fikirleri önerebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Diğer Snapchat kullanıcılarında olduğu gibi, My AI botuna özel bir ad verebilir veya sohbet duvar kağıdını özelleştirebilirsiniz. Yapay zekam siz onu ne kadar çok kullanırsanız o kadar iyi çalışır. Uygulamanın oluşturulma şekli, botun ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize göre daha alakalı yanıtlar seçmesine olanak tanır.

Bir bakıma, My AI, soruları yanıtlayarak ve fikirleri paylaşarak sizi değer verdiğiniz kişilerle buluşturabilir.

Yapay Zekam şakalarda da oldukça iyidir ve platformda oyun önerileri sunabilir; ancak yine de bunlara katılamaz. Sohbet içinde botla oynayabileceğiniz bazı metin tabanlı oyunlar arasında trivia, 21 soru ve doğruluk ve cesaret yer alır.

Yapay Zeka Verilerim Nasıl Paylaşılır?

AI’m, botla olan etkileşimlerinizi ana veri kaynağı olarak kullanır. Ayrıca bulunduğunuz yeri şehre göre de hatırlar. Bu veriler, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturmak için uygulama veya diğer Snap ürünleriyle (özellikle Reklamlar) deneyiminizi iyileştirmek için kullanılır.

AI’m Ücretsiz Olacak mı?

Abone olmayanlar sık ​​sık My AI aracının tüm Snapchat kullanıcıları tarafından kullanılabilir olup olmayacağını soruyor. CEO Evan Spiegel’e göre şirketin hedefi, AI’mı tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale getirmek.

ChatGPT ve Yapay Zekam Arasındaki Fark

AI’m Snapchat’e Open AI ve onların ünlü ChatGPT aracı tarafından getirildi. Snapchat’e ChatGPT entegrasyonu, bir Snapchat aboneliği fiyatıyla piyasadaki en popüler yapay zeka araçlarından birini keşfetmeyi mümkün kılar.

ChatGPT aracını test etme fırsatınız olmuş olabilir. Öyleyse, AI’mın ChatGPT ile aynı işlevlere sahip olmadığını unutmayın. Snapchat aracı aynı teknolojiyi kullanır ancak yanıt vermede daha sınırlıdır.

My AI aracı, Snapchat’in güvenlik ve güven yönergelerine bağlıdır ve küfür, müstehcen içerik veya politika içeren yanıtlar veremez. Yapay zekam ayrıca akademik makaleler yazmıyor.

Diğer bir önemli fark, AI’mın araca bir kişilik gibi davranmasıdır. Aracın, uygulamadaki diğer tüm kullanıcılar gibi kendi profil sayfası vardır. My AI’ın arkasındaki fikir, Snapchat listenizde birlikte eğlenebileceğiniz yeni bir arkadaş olmaktır. Arama motorunuz olması amaçlanmamıştır.

Hız, My AI’nin önemli bir avantajıdır. ChatGPT’nin bir yanıt oluşturması saniyeler sürerken, My AI bunu göz açıp kapayıncaya kadar yapar.

Şirket, kullanıcıların yanıtlarına ve geri bildirimlerine göre My AI’da günlük olarak ince ayar yapar. Araç, geniş kullanım alanı olan ChatGPT’den çok daha fazla sosyal medya platformuna yönelik olacak.

ChatGPT’nin daha geniş kullanım kapsamı, onu hem kişisel hem de ticari kullanıma uygun, daha gelişmiş bir özellik haline getirir. Benim yapay zekam ise yalnızca kişisel kullanım için tasarlandı.

SSS

Snapchat’teki Yapay Zekam nedir?

My AI, Snapchat+ kullanıcıları için kullanılabilen yeni bir yapay zeka sohbet robotudur. Bot, kullanıcıları eğlendirmek, soruları yanıtlamak, gezileri planlamak ve tavsiyelerde bulunmak için ChatGPT motorunu kullanır. Ancak, araç hala geliştirme aşamasındadır ve yanıtları göründüğü gibi alınmamalıdır.

Snapchat’te AI var mı?

Evet, Snapchat’te AI var. Platform kısa süre önce My AI adlı yeni bir AI aracı tanıttı. My AI aracı, Open AI’ın ChatGPT’sini temel alır ve kurgusal bir Snapchat arkadaşı olarak hizmet eder. Ona sorular sorabilir, arkadaşça tavsiyeler alabilir, tarif fikirleri alabilir veya kelime tabanlı oyunlar oynayabilirsiniz.

AI’mı Snapchat’te nasıl edinebilirim?

My AI özelliği, Snapchat+ kullanıcıları için varsayılan olarak mevcuttur. Henüz yapmadıysanız, abonelik planına kaydolun ve iOS veya Android uygulamasında Kamera ekranınızdan hemen kaydırdığınızda My AI aracını bulacaksınız.

AI’m ücretsiz mi?

My AI, tüm Snapchat+ abonelerinin kullanabileceği yerleşik bir özelliktir. Snapchat+ aboneliği aylık 3,99 ABD dolarıdır ve platformdaki diğer birçok gelişmiş özelliğe erişim içerir. Snapchat+ abonesi olarak My AI’ı kullanmak için fazladan ödeme yapmanız gerekmez.

My AI Avantajlarından Yararlanma

AI’m, muhtemelen Snapchat+ özellikler listesine yapılan en havalı eklemeler arasında yer alıyor. Sorunları çözebilen, fikir paylaşabilen, etkinlik planlayabilen ve diğer çeşitli şeyleri yapabilen yepyeni bir kullanıcı deneyimi sunar. Ancak, çevrimiçi diğer akıllı araçlarda olduğu gibi, My AI’yı ölçülü kullanın. Aracın hala geliştirici modunda olduğunu ve yanıtlarının bazen taraflı olabileceğini unutmayın.

Umarız yukarıdaki adımlar, AI’mın Snapchat’te nasıl kullanılacağına ilişkin tüm sorularınızı yanıtlamıştır. Şimdiye kadar yeni aracı nasıl buldunuz? Denediğiniz araç için bazı kullanım durumları nelerdir? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Teknory