Zelda Efsanesi ve Süper Mario Bestecisi Koji Kondo, AIAS Onur Listesi’ne Alınacak

The Legend of Zelda ve Super Mario Bros. serilerinin uzun süredir bestecisi olan Koji Kondo, bu yılki DICE Ödülleri’nde Academy of Interactvie Sanat ve Bilim Onur Listesi’ne alınacak. Sunum, Las Vegas, Nevada’da düzenlenen 27. yıllık DICE Ödülleri’nde, 15 Şubat Perşembe günü saat 20:00 PT/23:00 ET’deki tören sırasında gerçekleşecek. Kondo bir basın bülteninde şöyle yazdı: “DICE […]

Zelda Efsanesi ve Süper Mario Bestecisi Koji Kondo, AIAS Onur Listesi’ne Alınacak

The Legend of Zelda ve Super Mario Bros. serilerinin uzun süredir bestecisi olan Koji Kondo, bu yılki DICE Ödülleri’nde Academy of Interactvie Sanat ve Bilim Onur Listesi’ne alınacak. Sunum, Las Vegas, Nevada’da düzenlenen 27. yıllık DICE Ödülleri’nde, 15 Şubat Perşembe günü saat 20:00 PT/23:00 ET’deki tören sırasında gerçekleşecek.

Kondo bir basın bülteninde şöyle yazdı: “DICE tarafından bu önemli ödüle seçildiğim için çok minnettarım.” “Bu şekilde tanınmak gerçek bir onur ve son derece alçakgönüllüyüm. Çevremdeki birçok insanın yardımı ve müşterilerimizin ve hayranlarımızın desteği sayesinde onlarca yıl boyunca oyun müziği geliştirmeyle ilgilenecek kadar şanslıydım. Bana yardım eden ve destek olan herkese minnettarım.

“Gelecek yıllarda herkesin oyun deneyimini daha da keyifli hale getirmek için müzik ve ses geliştirme alanındaki çabalarıma devam edeceğim.”

AIAS başkanı Meggan Scavio, Kondo’nun müzik çalışmalarının zamanın ötesinde ve etkili olduğunu, dünya çapında birçok nesilden hayrana yayıldığını söylüyor. Scavio şunu ekliyor: “39 yılı aşkın bir süredir, pek çok hayran tarafından tanınan ve popüler kültür fenomeni haline gelen sesler ve şarkılarla sektördeki hepimizi memnun etti. Kondo-san’ı Hall of Hall’a katabildiğimiz için onur duyuyoruz. Şöhret.”

Kondon, 13 Ağustos 1961’de Japonya’nın Aichi eyaletinin Nagoya şehrinde doğdu. Bir basın açıklamasına göre, Osaka Sanat Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Nisan 1984’te Nintendo için çalışmaya başladı. Nintendo’da Kondo, şirketin şu anda en büyük iki franchise’ı olan Super Mario Bros. ve The Legend of Zelda için ses programlama, müzik ve ses efektlerinden sorumluydu.

Kondo’nun portföyünde diğerlerinin yanı sıra The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Super Mario Sunshine, New Super Mario Bros., Super Mario Galaxy, The Legend of Zelda: Skyward Sword ve geçen yılki Super Mario Bros. Wonder için müzik besteleri yer alıyor. Bugün Nintendo’nun eğlence planlama ve geliştirme bölümünün kıdemli memurudur.

Kondo, AIAS Onur Listesi’ne girdikten sonra Ed Boon, Tim Schafer, Connie Booth, Todd Howard, Hideo Kojima, Leslie Benzies, Bonnie Ross, Dan ve Sam Houser ve Tim Sweeney gibi isimlerin arasına katılacak. .

Besteci ve yarattığı müzik hakkında daha fazla bilgi için burayı okuyun oyun Bilgilendiricisi Koji Kondo ile geçen yılki röportajı buradan takip edin ve ardından Nintendo’nun gelecek ay YouTube’a yükleyeceği yaklaşan Legend of Zelda orkestra konseriyle ilgili bu hikayeye göz atın. Bundan sonra oku oyun Bilgilendiricisi Super Mario Bros. Wonder incelemesi.


Koji Kondo’nun en sevdiğiniz şarkısı hangisi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory