Steam Destenizde Klasik Konsol Emülatörlerini Nasıl Çalıştırırsınız?

Steam Deck’inizi öykünmeyi çalıştırmaya hazırlamanın ilk adımlarından biri, edinebileceğiniz tüm oyun dosyalarını (ROM adı verilen) kaydetme kaynağınız olduğundan emin olmaktır, bu nedenle bir microSD kartı düzenlemek isteyebilirsiniz. Oradan, ROM’larınızı çalıştırmak için en çok EmuDeck ile erişilebilen bir öykünücüye ihtiyacınız olacak, bu nedenle bu kılavuzda bunu tartışacağız. Ek olarak, EmuDeck emülatörünüzü kurarken ve kurarken Steam Deck’inizi […]

Steam Destenizde Klasik Konsol Emülatörlerini Nasıl Çalıştırırsınız?

Steam Deck’inizi öykünmeyi çalıştırmaya hazırlamanın ilk adımlarından biri, edinebileceğiniz tüm oyun dosyalarını (ROM adı verilen) kaydetme kaynağınız olduğundan emin olmaktır, bu nedenle bir microSD kartı düzenlemek isteyebilirsiniz. Oradan, ROM’larınızı çalıştırmak için en çok EmuDeck ile erişilebilen bir öykünücüye ihtiyacınız olacak, bu nedenle bu kılavuzda bunu tartışacağız. Ek olarak, EmuDeck emülatörünüzü kurarken ve kurarken Steam Deck’inizi neredeyse bir bilgisayar gibi kullanacaksınız, bu nedenle gerekli olmasa da bir fare ve klavyenin elinizin altında olması işlemi kolaylaştıracaktır. EmuDeck’i indirmek ve kurmak için:

  1. Steam Destenizi açın.
  2. Buhar düğmesine basın.
  3. Güç seçeneğini seçin.
  4. Masaüstüne Geç’i seçin.
  5. Web tarayıcınızı açın ve şuraya gidin: EmuDeck web sitesi.
  6. Uygulamayı Steam Deck masaüstünüze indirin.
  7. İndirme klasörünüze tıklayın ve EmuDeck’i kurun.

EmuDeck’in kurulum sırasında iki farklı seçeneği vardır – kolay ve özel. Kolay seçenek birden çok farklı öykünücü kurarken, özel seçenek hangi öykünücülerin kurulacağını ve söz konusu öykünmenin Steam Deck’inizde nasıl görüntüleneceğini belirlemenizi sağlar. Ayrıca, belirli bir programla ilgilenmiyorsanız atlayabileceğiniz kolay kurulum seçeneğini kullanırken, bireysel öykünücülerden gelen uyarıları görebilirsiniz. Steam Destesi ile sağlanan tüm öykünücüleri kullanmak istiyorsanız, özel seçenek ikisi arasında daha iyi olabilir.

Teknory