Zırhlı Çekirdekten Düz Görünen Japon Robot Kıyafeti

Kuratas, o zamanlar dalgalar oluşturan tek dev mekanik robotlar değildi. 2015’te Kurata’nın artan medya kapsamı, dünyanın ilk gerçek hayattaki dev robot dövüşü olacak bir düello çağrısında bulunan ABD merkezli yeni kurulan Megabots’un dikkatini çekti. Kurata’nın Megabots’un meydan okumasını kabul etmesi uzun sürmedi, ancak bunun gerçekleşmesi için her ikisinin de iki yıl beklemesi gerekti. Hazırlıklar tamamlandıktan […]

Zırhlı Çekirdekten Düz Görünen Japon Robot Kıyafeti

Kuratas, o zamanlar dalgalar oluşturan tek dev mekanik robotlar değildi. 2015’te Kurata’nın artan medya kapsamı, dünyanın ilk gerçek hayattaki dev robot dövüşü olacak bir düello çağrısında bulunan ABD merkezli yeni kurulan Megabots’un dikkatini çekti. Kurata’nın Megabots’un meydan okumasını kabul etmesi uzun sürmedi, ancak bunun gerçekleşmesi için her ikisinin de iki yıl beklemesi gerekti. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra, Kurata nihayet Megabotların iki pilotlu dev mekanik giysisine karşı tarih yazmaya hazırdı. Sonuç? Her iki takımın da birbirine karşı bir tur kazandığı, çelik devlerin realite TV tarzı destansı bir çatışması. İlk rauntta, teknolojik olarak daha gelişmiş olan Kurata, hızını ve isabetliliğini sergiledi ve Amerikan yapımı rakibini tek bir belirleyici darbede yendi.

Ancak Kurata sadece bir robotla karşılaşmak istemedi, aynı gün başka bir robotla savaşmak istedi (aracılığıyla CNBC). Ne yazık ki Japonya’nın mekanik savaşçısı için bu devasa bir görev oldu – bu büyüklükteki bir makine için bile. Kurata sonunda üçüncü turda çalışmayı durdurdu. Hırpalanıp testereyle kesildikten sonra Kurata, potansiyel olarak tehlikeli mekanik arıza nedeniyle değerli robotunu terk etmek zorunda kaldı. Daha da önemlisi, bu sergi dünyaya Japon robotlarının saldırdığında kaba kuvvet yerine hassas ve titiz bir stratejiyle saldırdıklarını gösterdi. Karmaşık uzuv eklemleri, yakın dövüş manevraları ve tam yerleşik pilot kontrolü temelde Kuratas’ı bir Zırhlı Çekirdeğe olabildiğince yaklaştırıyor, ancak herhangi bir alıcı var mıydı?

Teknory