Twitter artık Topluluk Notları’na resimlere ‘doğruluk kontrolleri’ koyacak

AI görüntüleri artık Twitter’da viral hale gelirken, sosyal medya platformu, yalnızca medyayı içeren tweet’lerle değil, medyanın kendisiyle doğrudan ilgilenmek için kitle kaynaklı “doğruluk kontrolü” özelliğini güncellemeye karar verdi. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) Twitter artık yuvarlanıyor(yeni bir sekmede açılır) Topluluk Notları programının bir parçası olarak “Medya Üzerine Notlar”. Kullanıcıların tweet’lere bağlam veya doğruluk […]

Twitter artık Topluluk Notları’na resimlere ‘doğruluk kontrolleri’ koyacak

AI görüntüleri artık Twitter’da viral hale gelirken, sosyal medya platformu, yalnızca medyayı içeren tweet’lerle değil, medyanın kendisiyle doğrudan ilgilenmek için kitle kaynaklı “doğruluk kontrolü” özelliğini güncellemeye karar verdi.

Twitter artık yuvarlanıyor(yeni bir sekmede açılır) Topluluk Notları programının bir parçası olarak “Medya Üzerine Notlar”. Kullanıcıların tweet’lere bağlam veya doğruluk kontrolleri eklemesine izin veren Topluluk Notlarına katılan kullanıcılar, artık bu ekleri yapay zeka tarafından oluşturulan fotoğraflara ve diğer manipüle edilmiş medya biçimlerine ekleyebilecek.

Önceden Topluluk Notları kullanıcıları, tweet düzeyinde notlar ekleyebiliyordu ve not, tweet’i retweet’lerde, alıntı tweet’lerinde ve yerleştirmelerde takip ediyordu. Ancak, asıl görselin kendisi yeni bir gönderide yeniden yüklendiyse, orijinal yüklemeyle ilgili, görsele bağlam ekleyen Topluluk Notu dahil edilmeyecektir. Twitter Topluluk Notu diyor şimdi takip edecek(yeni bir sekmede açılır) görüntü de etrafında ve “otomatik olarak son ve gelecekteki eşleşen görüntülerde görünecek.”

AYRICA BAKINIZ:

Twitter artık Elon Musk’ın ödediğinin üçte biri değerinde

Community Notes’ta yer almak isteyen kullanıcıların programa başvurması gerekmektedir. Kabul edildikten sonra mevcut Notları derecelendirmeye başlayabilirler. Bir tweet’e eklenen Notları yeterince derecelendirdiklerinde Derecelendirme Puanları yükselecek ve ardından kendi Topluluk Notlarını yazabilecekler. Ancak, resimlere Notlar yazabilmek için, kullanıcıların bir tweet’e kendi orijinal notlarını eklenmiş olması gerekir, bu da Yazma Etki Puanlarını oluşturur. 10 Yazma Etki Puanı, kullanıcıların bir resim üzerine Topluluk Notu yazmasına olanak tanır.

Medya Üzerine Notlar, daha önce var olan Topluluk Notları etiketine benziyor, ancak “Okuyucuların buna bağlam eklediğini” belirtmesi dışında. görüntü.”

Bu özelliği Twitter’ınkiyle de karıştırmamak gerekir. önceden var olan(yeni bir sekmede açılır) Şirketin kendisi tarafından “sentetik” veya “manipüle edilmiş” görüntü veya video içeren bir tweet’e yapıştırılan “manipüle edilmiş medya” etiketi. Twitter o etiketi başlattı 2020’de geri döndü Deepfake’lerin popülaritesi patladığında AI tarafından oluşturulan görüntülerle mücadele etmek için.

Şimdilik, Medya Üzerine Notlar yalnızca tek bir hareketsiz görüntü içeren tweet’lerde çalışacak. Twitter, programı yakın gelecekte birden fazla medya parçası içeren videolar, GIF’ler ve tweet’ler için sunmayı umduğunu söylüyor.

Özellik yeni kullanıma sunulduğundan, ne kadar iyi çalışacağı henüz belli değil. Twitter’ın yeniden yüklemeleri tespit edecek bir sisteme ihtiyacı olacak ve kullanıcılar yıllar içinde Facebook ve YouTube gibi platformlarda telif hakkı sorunlarını aşmak için içerik tespitinden kaçınmanın çeşitli yollarını buldular.

Teknory