Zoho Mail ve Gmail

E-posta, günümüzde neredeyse tüm işletmelerin ayrılmaz bir parçasıdır ve birçok rakip hizmet mevcuttur. İki önemli isim, üretkenlik araçları ve daha fazlasını sunan e-posta istemcileri olan Zoho Mail ve Gmail’dir. Birini seçmek ve ona bağlı kalmak çok önemlidir çünkü bu, tüm çalışanlar için tek tip bir platformu teşvik edecektir. Aşağıda, Zoho Mail ve Gmail’in özelliklerini, fiyatlandırma […]

Zoho Mail ve Gmail

E-posta, günümüzde neredeyse tüm işletmelerin ayrılmaz bir parçasıdır ve birçok rakip hizmet mevcuttur. İki önemli isim, üretkenlik araçları ve daha fazlasını sunan e-posta istemcileri olan Zoho Mail ve Gmail’dir. Birini seçmek ve ona bağlı kalmak çok önemlidir çünkü bu, tüm çalışanlar için tek tip bir platformu teşvik edecektir.

Aşağıda, Zoho Mail ve Gmail’in özelliklerini, fiyatlandırma planlarını ve daha fazlasını karşılaştıracağız. Ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Zoho Mail Nedir?

Zoho Postası herhangi bir yerden ekiplerin tek bir proje üzerinde çalışmasına izin veren bir üretkenlik araçları paketi olan Zoho Workplace’in parçası olan bir e-posta istemcisidir. Reklam içermez ve profesyoneller için tasarlanmış temiz, minimalist bir estetiğe sahiptir. Zoho, işbirliğini doğal hale getiren bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir.

Gmail Nedir?

Gmail burada derinlemesine bir girişe ihtiyaç duymaz. Dünyanın en popüler e-posta platformu olan birçok kullanıcının zaten Google hesaplarına bağlı olduğu için Gmail’i var. Temel Gmail istemcisi ücretsizdir, ancak ücretli aboneliklerin arkasında profesyonel özellikler vardır.

Özellikler

Artık her iki platform hakkında temel bir anlayışa sahip olduğunuza göre, bu müşterilerin sunduğu özellikleri inceleyebiliriz.

Zoho Postası

Zoho Mail, profesyonel e-posta iletişimini doğal hale getiren birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. Bunlar aşağıdakileri içerir.

Gmail bu işlevlerden bazılarına sahip olsa da, bunlar o kadar etkili veya doğal olmayabilir. Örneğin, Zoho Mail’in belirli adresleri beyaz listeye veya kara listeye almak için belirlenmiş bir yolu varken, Gmail’in doğrudan kara listeye almak için bir yöntemi yoktur.

Canlı sohbet ve hatta arama işlevleri olduğu için Zoho Mail’in e-posta göndermekten daha fazlasını yapabileceğini burada görebilirsiniz. Bunlar, çok daha hızlı iletişim yöntemleri olduğundan, gerçek zamanlı işbirliği için çok önemlidir.

Scrub, en fazla beş göndericiden gelen büyük miktarda e-postayı silmenin veya arşivlemenin harika bir yoludur. Bunları tek tek manuel olarak tıklamak yerine, ihtiyacınız olan tek şey birkaç tıklama. Gerisini Zoho Mail halleder.

Bazı istemciler gibi, Zoho Mail de e-postaları klasörlere ayırabilir, ancak klasöre özel bildirimlere de izin verir. Zoho Mail’i yalnızca belirli bir klasör için bildirim gönderecek şekilde ayarlarsanız, bunu yapar. Acil mesajlardan haberdar olmak istiyorsanız bu özellik kullanışlıdır.

Yalnızca Gmail’in sahip olmadığı benzersiz özellikleri ele aldığımız için bunlar mevcut tüm özellikler bile değildir.

Gmail

Çeşitli G Suite planları, ekiplerin ortak çalışmasına yardımcı olan bazı güçlü özellikler sunar. İşte Gmail’e özel özelliklerden bir seçki.

  • E-posta Şablonları
  • E-postaları izleme
  • Mobil cihazlar için optimize edilmiş e-postalar
  • Üçüncü taraf entegrasyonları mevcut

E-posta şablonları açıklayıcıdır. Bunlar, kullanıcıların mükemmel mesaj için şablonlar arasından seçim yapmasına olanak tanıyan bir özelliktir. Gmail bu işleve sahiptir, ancak Zoho Mail’de yoktur. Şablonlar, e-posta oluştururken zaman kazandırabilir, ancak bunlar temel bir özellik değildir.

Bazı işverenler, e-postaları izlemeyi ve çalışanlarının iş e-posta adreslerini kötüye kullanmasını önlemeyi seçer. Bu güvenlik amaçlıdır ve ticari sırları rakip şirketlerden uzak tutmak içindir. Gmail’in bu yeteneğe sahip olması harika çünkü işyerinde hesap verebilirlik çok önemlidir.

Bir mobil cihaz kullanıyorsanız, Gmail’in iletileri değiştirdiğini fark edebilirsiniz, böylece bu iletileri gözlerinizi kısmadan okuyabilirsiniz. Mobil cihazlar için optimize edilmiş e-postalar yararlıdır, ancak çok önemli değildir, çünkü birçok kişi mesajları gayet iyi okuyabilir.

Gmail’in Zoho Mail’i kesin olarak yendiği nokta, üçüncü taraf entegrasyonlarını destekleme yeteneğidir. Gmail, iş akışını optimize etmek ve her şeyi tek bir pencerede tutmak için Slack ve Zoom gibi diğer uygulamalarla birleştirilebilir.

Zoho Mail ve Gmail’in benzersiz avantajları vardır, ancak ilki, hızlı ekip iletişimine yönelik özelliklere sahiptir. Entegrasyonlar gerçekten yararlıdır, ancak birçok iş yeri bunlardan çok fazla kullanmaz. Bu nedenle, Zoho Mail bu konuda zafer kazanıyor.

Fiyatlandırma

Her iki müşterinin de ücretsiz planları var, ancak gelişmiş özellikler çoğunlukla bir işletme hesabının arkasında kilitli. Bu doğal bir sınırlamadır, ancak emin olun. Zoho Mail ve Gmail iş planları maliyetli abonelikler değildir.

Zoho Postası

Zoho Mail’in ücretsiz planında 5 GB depolama alanı vardır ve ücretsiz plan, varsa bir işletme alan adıyla çalışır. Ücretli bir plandan eklenen özellikler, bu yazının yazıldığı sırada her kullanıcı için ayda 1 ABD Doları almaya değer.

Fiyatlandırma planları aşağıdaki gibidir:

  • Mail Lite: ayda 1 dolar
  • Posta Primi: ayda 4 ABD doları
  • İşyeri: ayda 3 dolar

Workplace, tüm Zoho Workplace iletişim paketini ifade eder. Çevrimiçi bir kelime işlemci, sunum yazılımı ve daha fazlası gibi araçlara sahiptir.

Gmail

Ücretsiz Gmail planını bir işletme alanıyla kullanamazsınız ve bir adresi özel bir alan adıyla kullanmak için kullanıcı başına ayda 6 ABD doları ödemeniz gerekir. Bu plan ayrıca iş özelliklerinin birçoğunun kilidini açar.

İşte tüm Google Workspace planları ve fiyatları:

  • İş Başlangıç: ayda 6 ABD doları
  • İş Standardı: ayda 12 ABD doları
  • İş Artı: ayda 18 ABD doları

Google Workspace güçlüdür, ancak planlar özellikle küçük işletmeler için oldukça pahalıdır. Bu nedenle Zoho Mail, paranızın karşılığını fazlasıyla verir.

Ulaşılabilirlik

Bir dizüstü bilgisayarda veya iş istasyonunda ortak çalışma yazılımı kullanmak standarttır, ancak bu hizmetlerin çoğu, çalışanların hareket halindeyken projelere erişebilmesi için mobil uygulamalar sunar. Neyse ki, Gmail ve Zoho Mail’in her ikisi de Android ve iOS uygulamalarına sahiptir.

Gmail ve Google Workspace’in bir dezavantajı, hizmetlerin birkaç uygulamaya bölünmüş olmasıdır. Öte yandan, Zoho Workplace yalnızca bir uygulamanın indirilmesini gerektirir.

Uygulamalar tüm deneyim değildir, ancak ofis dışındayken check-in yapabilmeniz yine de yararlıdır.

Zoho Mail Kazandı

Birçoğu iş iletişimi için onlara güvendiğinden, Zoho Mail ve Gmail faydalı hizmetlerdir. Zoho Mail, güvenli profesyonel iletişim için daha fazla işleve sahipken, Gmail’in her yerde bulunabilmesi, onu daha yaygın bir e-posta istemcisi haline getiriyor. Zoho Mail’in planlarının daha düşük fiyatları, onu daha küçük işletmeler için daha iyi bir seçim haline getiriyor, ancak Google Workspace’in iş planlarında yanlış bir şey yok. Nihayetinde, durumunuza en uygun e-posta istemcisini seçmek isteyeceksiniz.

Teknory