10 Joker oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Fotoğraf: Batman / Warner Bros. Stüdyoları, Resim Fathom Events Press’in izniyle (Batman 80. Yıldönümü) Joker, yarım yüzyılı aşkın bir süredir sinema ve televizyonun demirbaşlarından biri, peki Batman’in Palyaço Suç Prensi’ni en iyi hangi aktör canlandırdı? Joker şüphesiz bir efsanedir. Korkunç bir efsane ama yine de bir efsane. Rahatsız edici çizgi roman kötü adamı, 1940 yılında […]

10 Joker oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Fotoğraf: Batman / Warner Bros. Stüdyoları, Resim Fathom Events Press’in izniyle (Batman 80. Yıldönümü)

Joker, yarım yüzyılı aşkın bir süredir sinema ve televizyonun demirbaşlarından biri, peki Batman’in Palyaço Suç Prensi’ni en iyi hangi aktör canlandırdı?

Joker şüphesiz bir efsanedir. Korkunç bir efsane ama yine de bir efsane. Rahatsız edici çizgi roman kötü adamı, 1940 yılında DC Comics’in sayfalarında teatral olarak ortaya çıktı ve o zamandan beri Gotham City’nin kahramanlarını (ve kötü adamlarını) terörize ediyor.

Başlangıçta daha çok kaprisli bir şakacı ve tehlikeli yağmalara eğilimi olan bu karakter, yazarların onun uğursuz niteliklerinden faydalanmaya başlamasıyla birlikte zamanla gelişti ve sonunda daha büyük bir karaktere sahip, daha dengesiz bir karaktere dönüştü. anarşi ve terörle beslenen kişilik.

Batman’in kötü adamlarının büyük çoğunluğu kendi başlarına çok popüler olsa da, Joker kendi türünü aşarak bir popüler kültür ikonu haline geldi ve “sevgili Kara Şövalye”sini tüm zamanların en anında tanınan çizgi roman karakterleri arasında bir araya getirdi. Aslında o kadar seviliyor ki, kendisine ait bağımsız bir başlangıç ​​hikayesi bile var.

film)” target=”_blank” rel=”noopener”>Joker Şüphesiz son on yılın en büyük filmlerinden biriydi ve Joaquin Phoenix’in performansıyla – BAFTA Ödülü ve Akademi Ödülü de dahil olmak üzere – tonlarca övgü almasıyla, rolü yeniden tanımladığı açık. Ancak bunu yapan ilk kişi o değildi. Bunu akılda tutarak, Barry Keoghan’da bizi beyazperdede korkutacak yeni bir Joker var. YarasaadamBatman Günü kutlamaları hala aklımızdayken, geriye dönüp bakıp Joker’in başlıca yorumlarını sıralayalım.

Not: Joker’i televizyonda ve video oyunlarında seslendirecek çok sayıda başka aktör olsa da, bu liste bunu büyük ekranda veya küçük ekranda yapan en ünlü (ve en iyi) on oyuncuya bir göz atacak.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow