1.000 TikToks deneyi, uygulamanın çoğunlukla reklam olduğunu doğruladı

TikTok’ta ne kadar reklam ve ortaklık içeriğine maruz kalıyorsunuz? Göre, ağ TV’de göreceğiniz kadar İçeriden bilgi. Yayından iki muhabir, her biri 500 TikTok izleme ve boyunca kaç reklam gördüklerini takip etme görevini üstlendi. Sonuç her ikisi için de yaklaşık yüzde 30 oldu. Reklamla ilgili içeriğin çoğunluğu geleneksel reklamlardı; geri kalanı ise bağlı kuruluş içeriği, sponsorlu […]

1.000 TikToks deneyi, uygulamanın çoğunlukla reklam olduğunu doğruladı

TikTok’ta ne kadar reklam ve ortaklık içeriğine maruz kalıyorsunuz? Göre, ağ TV’de göreceğiniz kadar İçeriden bilgi.

Yayından iki muhabir, her biri 500 TikTok izleme ve boyunca kaç reklam gördüklerini takip etme görevini üstlendi. Sonuç her ikisi için de yaklaşık yüzde 30 oldu. Reklamla ilgili içeriğin çoğunluğu geleneksel reklamlardı; geri kalanı ise bağlı kuruluş içeriği, sponsorlu içerik, bir işletmenin veya ürünün kendi tanıtımını yapma ve ürün incelemelerinin (bir reklama referans verdiği için reklamla ilgili bir kategori olarak sayıldı) birleşiminden oluşuyordu. belirli bir ürün).

AYRICA BAKINIZ:

TikTok İçerik Oluşturucu Fonu’nu kapatıyor

Muhabirler, bunun bilimsel olmayan bir deney olduğunu kabul etti. Ancak uygulamadaki deneyimlerini ölçmek için zaman ve çaba harcamak bile aydınlatıcıydı çünkü TikTok, korkutucu-iyi algoritmasının ayrıntıları konusunda herkesin bildiği gibi gizliydi.

Bildiğimiz bir şey var ki, TikTok son zamanlarda uygulamadan para kazanmanın ve onu daha çok bir e-ticaret platformu haline getirmenin yollarını arıyor. Yakın zamanda TikTok, içerik oluşturucuların Shop’ta tanıttıkları ürünlerin satışından kesinti yapmalarına olanak tanıyan TikTok Shop ve ortaklık komisyon programını başlattı. TikTok’un aynı zamanda Amazon’un “Amazon Tarafından Satılır” programına başladığında yaptığı gibi kendi ürünlerini de satmayı planladığı bildiriliyor.

TikTok’un son girişimlerinin birbiriyle bağlantılı olup olmadığı belli değil ancak kullanıcılar reklamlarda ve ticaretle ilgili gönderilerde belirgin bir artış fark etti. Kullanıcılar şikayetçi oldu FYP reklamlarla dolureklamları görüyorum her birkaç videodaveya nasıl olduklarını fark ederek algoritma değişti Bir ürünün tanıtımını yapan videolara reklamı bir kez izlediler.

Her iki muhabir de yalnızca saydıkları reklamların miktarı değil, reklamverenlerin dikkatlerini çekmek için rekabet etmelerine ne kadar alıştıkları karşısında da şok oldular; özellikle de reklamlar ve ürün tanıtımı daha zararsız görünen videoların içine gizlendiğinden. Hikayenin ortak yazarı Sebastian Cahill, “‘Araştırmama’ başlamadan önce, çok sayıda reklam gördüğümden rahatsız oldum, ancak bunların içerik izleme deneyimim için gerçekten engelleyici olduğunu düşündüğümü söyleyemem” dedi. “Ancak dikkat etmeye başladığımda, her iki veya üç normal TikTok’tan sonra bir reklam gördüğümü fark ettim.”

Ortak yazar Hannah Getahun, TikTok’ta saydıkları reklamların yüzdesinin, bazen ağ TV için tipik olduğunu belirtti. yüzde 28 gösterinin.

TikTok bir test yapıyor 4,99$’a reklamsız sürüm. Yani eninde sonunda, zorlukla kazandığınız parayı FYP’nizi bozulmamış tutmak için teslim etme veya reklamlarla dolu bir algoritmayla yaşama seçeneğine sahip olacaksınız.

Teknory