13 Batman filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Amerikalı aktörler Alicia Silverstone, George Clooney ve Chris O’Donnell, Joel Schumacher’in yönettiği Batman & Robin’in setinde. (Fotoğraf: Warner Bros. Pictures/Sunset Boulevard/Corbis, Getty Images aracılığıyla) Pelerinli Haçlı sinemanın en büyük efsanelerinden biridir ama Batman filmlerinden hangisi diğerlerine üstün geliyor? Dünya çapında Kara Şövalye olarak bilinen suçla savaşan yasa dışı kanun koyucu, beyazperdedeki hesaplaşmalarda payına düşenden fazlasını […]

13 Batman filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Amerikalı aktörler Alicia Silverstone, George Clooney ve Chris O’Donnell, Joel Schumacher’in yönettiği Batman & Robin’in setinde. (Fotoğraf: Warner Bros. Pictures/Sunset Boulevard/Corbis, Getty Images aracılığıyla)

Pelerinli Haçlı sinemanın en büyük efsanelerinden biridir ama Batman filmlerinden hangisi diğerlerine üstün geliyor?

Dünya çapında Kara Şövalye olarak bilinen suçla savaşan yasa dışı kanun koyucu, beyazperdedeki hesaplaşmalarda payına düşenden fazlasını manşete taşıdı. Tartışmasız tüm zamanların en popüler süper kahramanı ve çizgi roman karakteri olan Batman, bir Hollywood Ağır Sikletidir (ve onlarca yıldır öyledir), Bam, şaplak Ve Powing Sinemalara yeni bir DC Comics macerasına öncülük ettiği her seferinde başarıya giden yolda.

İlk kez 1966’da Adam West’in ikonik portresini küçük ekrandan büyük ekrana taşımasıyla beyazperdeye ilk kez uzun metrajlı bir filmle çıktı ve şimdi Caped Crusader’ın en yeni teklifleri 2022’de Robert Pattinson’ın başrolünü oynamasıyla geldi. canlı aksiyon yeniden başlatmasında kaporta Yarasaadam ve klasik bir Batman’in 2023’teki önemli geri dönüşü Flaş. Aradan geçen on yıllarda Michael Keaton, Christian Bale ve Ben Affleck gibi yıldız isimlerin, Tim Burton, Christopher Nolan ve Zack Snyder gibi isimlerin kamera arkasından yönettiği karanlık intikamcıya hayat vermesiyle pek çok şey yaşandı.

Evet, kendini kanıtlamış kahramanın şu ana kadar oldukça zengin bir sinema tarihi var ve bunda hiçbir yavaşlama belirtisi yok. Matt Reeves’in serbest bırakılması Yarasaadam 2022’de Dünyanın En Büyük Dedektifi için yeni bir sayfa açıldı ve aynı zamanda DC Evreninde yeni bir aktörün de bu rolü üstlendiğini göreceğiz. Bu yeni eklemeleri göz önünde bulundurarak, hangi filmlerinin en iyilerin en iyisi olarak üstün geldiğini görmek için bu tarih üzerinde düşünmeye biraz zaman ayıralım.

Bunu aklımızda tutarak tüm Batman filmlerini en kötüden en iyiye doğru sıralıyoruz. En sevdiğiniz Caped Crusader filmi sıralamada nerede olacak?

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow