1998 Amerikan Godzilla Yeniden Yapımının Neden CGI’sıyla Kullanıldığı VFX Sanatçıları Tarafından Açıklanıyor

Özet 1998’lerdeki CGI efektleri Godzilla zamanlarının ilerisindeydiler ve günümüzün VFX sanatçılarını etkiliyorlardı. Filmin CGI ve pratik efektlerin benzersiz birleşimi ikonik ve unutulmaz bir deneyim yaşattı. Filmin olumsuz tepkilerine rağmen CGI kullanımı ve pratik efektleri o dönem için etkileyiciydi. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN VFX sanatçıları 1998’lerde CGI’ya tepki gösterdi Godzillave efektlerin zamanlarının […]

1998 Amerikan Godzilla Yeniden Yapımının Neden CGI’sıyla Kullanıldığı VFX Sanatçıları Tarafından Açıklanıyor

Özet

  • 1998’lerdeki CGI efektleri Godzilla zamanlarının ilerisindeydiler ve günümüzün VFX sanatçılarını etkiliyorlardı.
  • Filmin CGI ve pratik efektlerin benzersiz birleşimi ikonik ve unutulmaz bir deneyim yaşattı.
  • Filmin olumsuz tepkilerine rağmen CGI kullanımı ve pratik efektleri o dönem için etkileyiciydi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

VFX sanatçıları 1998’lerde CGI’ya tepki gösterdi Godzillave efektlerin zamanlarının ötesinde olduğunu ve bir şekilde filmi kurtardığını söylüyorlar. Ünlülerin orijinal Amerikan yeniden tasavvuru Kaiju canavarı New York City ortamına uyarlayan yönetmen Roland Emmerich tarafından yönetiliyordu. film vizyona girdiğinde, adı geçen canavarın tasarımını büyük ölçüde değiştirdiği ve Japon serisinin temalarına sadık kalmadığı için eleştirildi.

Şimdi, Koridor Ekibi yeniden inceledi GodzillaZamanının ilerisinde olan CGI etkilerine özellikle odaklanılarak, olumlu yönleri ortaya çıktı.

8:33’te başlayan analiz, film boyunca CGI ve pratik efektlerin karışımını vurguluyorbenzersiz bir deneyim haline getiriyor. Mürettebatın söylediklerinin bir kısmına aşağıda göz atın:

İçin böylece [the pier breaking] Sırada, kelimenin tam anlamıyla iskelenin daha küçük bir versiyonunu suya koydular ve gerçekten hızlı bir şekilde içinden geçtikleri ölçekli bir Godzilla modeli vardı. İşte bunların hepsi minyatür ve adam da [computered] içinde.

Ayrıca, sanki hepsi bir aradaymış gibi görünmesi için önlerinde tel örgü olduğuna dikkat edin.

Bu konuda gerçekten ilginç olan şey, eğer sadece Godzilla’ya ve onun üzerindeki işleme ve gölgelendirmeye bakarsanız, eskimiş gibi görünmesidir. Ancak yine de bunun tüm görüntülerle birlikte uygulanması devam ediyor. Tüm arabaların gerçekten hareket etmesi, kameranın sağa doğru sallanması, uzaklaşırken Godzilla’nın gerçek ayak izinin geride kalması. İkonik bir an yaratıyor.

Kompozisyon [in the fire scene] delidir. CGI’dan bahsediyoruz ama birleştirme açısından bakıldığında bu çılgın bir birleştirme. Şimdi bile bu çılgınca bir kompozisyon. Bu tür bir kompozisyonla, bu pencere görüntüsü gibi görünen bir çekime sahip olmak.


Godzilla 1998 Neden Olumlu Bir İtibara Sahip Değil?

Zilla Manhattan'da Godzilla'da 1998-1

Çoğu GodzillaÖzel efektleri kendi zamanına göre etkileyiciydi ve bugünkü kadar yaygın kullanılmadan önce ağırlıklı olarak CGI’ya dayanan bir canavar filmi sunuyordu. Fakat, film kaynak materyalinden büyük ölçüde saptıve hikaye boyunca mizaha aşırı güvenilmesi ve mantık eksikliği nedeniyle eleştirildi. Godzilla 1998’deki canavarı daha sonra Japonya’nın 2004 filminde yer alacak olan “Zilla” adlı bir canavara yeniden bağlayan Toho tarafından da eleştirildi. Godzilla: Son Savaşlar.

İlk Amerika versiyonuna rağmen Kaiju Ağır eleştiriler alan Legendary Entertainment, Monsterverse ile Batı’daki seriyi yeniden canlandıracaktı. Devam eden bu ortak evrende hem King Kong hem de klasik Toho canavarları yer alıyor ve bunların tümü klasik emsallerine benzer tasarımları koruyor. Serinin bir sonraki filmi yakında çıkacak Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk12 Nisan 2024’te vizyona girmesi planlanıyor.

Godzilla son zamanlarda büyük bir canlanma yaşadı. Godzilla Eksi Bir Kasım ayında Japonya’da vizyona girecek Monarch: Canavarların Mirası Monsterverse’ten şu anda haftalık olarak Apple TV+’ta yayınlanıyor.

Rağmen Godzilla kritik bir başarı değildi CGI kullanımı ve pratik efektler kendi zamanına göre etkileyiciydi. Filmin başarısızlığı, 2014’teki başlangıcından bu yana izleyicilerden çoğunlukla olumlu tepkiler alan Monsterverse’in yolunu da açmış olabilir. Filmin Emmerich versiyonunun, etkilerinden algılanışına kadar serinin unutulmaz bir parçası olduğu açık. onlarca yıllık bir geçmişe sahip.

Kaynak: Koridor Ekibi

Önemli Çıkış Tarihleri

  • Godzilla x Kong - Yeni İmparatorluk Posteri
    Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk

Teknory