‘Crawdads Sing’ Filminin Sonu Açıklandı

Delia Owens’ın çok satan romanından uyarlanmıştır. Crawdads’ın Şarkı Söylediği Yer Olivia Newman’ın yönettiği, 2022 yapımı bir cinayet gizemi ve aşk filmi. Bu yıldız Normal insanlarDaisy Edgar-Jones, ailesi tarafından terk edilmiş ve Kuzey Carolina bataklıklarında tek başına büyütmek için terk edilmiş genç bir kadın olan Kya Clark rolünde. film, yerel yıldız oyun kurucu Chase Andrews ile […]

‘Crawdads Sing’ Filminin Sonu Açıklandı

Delia Owens’ın çok satan romanından uyarlanmıştır. Crawdads’ın Şarkı Söylediği Yer Olivia Newman’ın yönettiği, 2022 yapımı bir cinayet gizemi ve aşk filmi. Bu yıldız Normal insanlarDaisy Edgar-Jones, ailesi tarafından terk edilmiş ve Kuzey Carolina bataklıklarında tek başına büyütmek için terk edilmiş genç bir kadın olan Kya Clark rolünde.

film, yerel yıldız oyun kurucu Chase Andrews ile başlıyor. Üzüntü ÜçgeniHarris Dickinson, bataklıkta ölü bulundu. Yalnız biri olarak ünü ve olay yerinde bulunduğu için sahip olduğu bir şapkanın lifleri göz önüne alındığında, Kya, adamın cinayetinde zanlı olarak tutuklanır. David Strathairn’in canlandırdığı avukatı onu savunmaya karar verirken, Kya ona filmde geçmişe dönüşlerle gösterilen trajik yaşam öyküsünü anlatır.

Çocukken Kya, Tate (Taylor John Smith) ile arkadaş oldu ve ikisi aşık oldu. Ancak sonunda Tate üniversiteye gitti ve söz verdiği gibi bir ay sonra gelmedi. Kya daha sonra manipülatif ve şiddetli kişiliğini yavaş yavaş ortaya çıkaran Chase’e geçti.

‘Crawdads Sing’de Chase’i kim öldürdü?’

3000 Resim ile Görüntü

Filmin tamamı boyunca ve Kya, Chase’i öldürmekten yargılanırken masumiyetini koruyor. Onu suçla ilişkilendiren önemli bir kanıt yok ve olay meydana geldiğinde akşam, aslında bataklığın flora ve faunası üzerine yıllar boyunca yaptığı araştırmayla ilgili bir konferans için yakınlardaki Greenville adlı bir kasabadaydı.

Ancak filmin hemen sonunda Kya’nın başından beri suçlu olduğu ortaya çıkıyor. son sıralama Crawdads’ın Şarkı Söylediği Yer Kya, onu terk ettiği için onu affettikten sonra Tate ile yaşlandığını gösterir. Bataklığın sularında bir teknede yaşlılıktan öldükten sonra Tate eşyalarını toplamaya karar verir, ancak içinde çizimler ve yazılı notlar bulunan eski bir günlük bulur.

Sayfalardan birinde, “Bazen avın yaşaması için avcının ölmesi gerekir” diyen bir açıklamayla birlikte bir Chase çizimi var. Diğer sayfalara oyulmuş küçük bir boşlukta Tate, Kya’nın Chase’e çıkarken verdiği ve bulunduğunda vücudunda eksik olan kana bulanmış deniz kabuğu kolyesini bulur. Deniz kabuğunu bataklığın sularına atar.

‘Crawdads Sing’de Tate’e ne oldu?’

Taylor John-Smith, 'Where The Crawdads Sing'de Tate rolünde.
3000 Resim ile Görüntü

Tate, ikinci en önemli karakterdir. Crawdads’ın Şarkı Söylediği Yer. O ve Kya, hikaye ilerledikçe çocukluk arkadaşlarından erkek ve kız arkadaşa dönüşen birbirlerinin hayatlarının aşklarıdır. Bataklıklara olan sevgileri ve ikisinin de hayatlarında annelerinin olmaması nedeniyle birbirlerine bağlandılar – Kya küçük bir kızken onu taciz eden kocasından kaçmak için terk etmişti ve Tate bir araba kazasında ölmüştü.

Tate, Kya’ya okuma yazma öğretir ve çizimlerini yayınlaması için onu teşvik eder. Evine ve onu çevreleyen doğaya tamamen bağlı olsa da Tate’in daha büyük hırsları vardır ve üniversiteye gitmek ister. İkisi sonunda kendi yollarına giderler, ancak Tate’in geri dönmesi ve Kya’nın Chase ile olan ilişkisini kıskanması için. Ondan af diliyor ama Kya hâlâ inciniyor. Duruşma için geri döndüğünde Kya sonunda onu geri alır ve hayatlarının geri kalanını birlikte geçirirler.

Teknory