2022’de Teknoloji Severler İçin En İyi Tatil Hediyeleri

Bir zamanlar bilim kurgu dünyasına atılan akıllı saatler, bugünlerde çok revaçta ve akıllı telefonunuz için mükemmel bir arkadaş olacak şekilde tasarlandılar; bildirimleri, fitness verilerini ve daha fazlasını doğrudan bileğinize gönderiyorlar. Onları mükemmel bir tatil hediyesi yapmaya yetecek kadar lüks. Kabul etmek bazılarına acı verse de, piyasada bundan daha iyi bir akıllı saat yok. Apple Watch […]

2022’de Teknoloji Severler İçin En İyi Tatil Hediyeleri

Bir zamanlar bilim kurgu dünyasına atılan akıllı saatler, bugünlerde çok revaçta ve akıllı telefonunuz için mükemmel bir arkadaş olacak şekilde tasarlandılar; bildirimleri, fitness verilerini ve daha fazlasını doğrudan bileğinize gönderiyorlar. Onları mükemmel bir tatil hediyesi yapmaya yetecek kadar lüks. Kabul etmek bazılarına acı verse de, piyasada bundan daha iyi bir akıllı saat yok. Apple Watch Serisi 8 (399$+). Ancak gururlu Samsung Galaxy kullanıcıları için, Galaksi izle5 (64,99 $+) yakın bir rakip.

Apple Watch Series 8, sağlığınızın zirvesinde kalmanıza yardımcı olacak bir dizi özellikle birlikte gelir. Faaliyetlerinizi takip eder ve olağandışı bir şey algıladığında sizi uyarabilir. Ayrıca kalp atış hızınızı, kan oksijen seviyenizi ve uyku döngülerinizi de izler. Ve Apple’ın Sağlık uygulamasıyla uyumludur, böylece günlük etkinliğinizi ve hedeflerinizi kolayca takip edebilirsiniz.

Bu arada, Galaxy Watch5 aynı özellikleri içerir ve kişiselleştirilmiş fitness koçluğu alabileceğiniz Samsung Health ile eşitlenir. Google’ın Wear OS platformunun özel bir sürümünde çalışır, ancak Samsung’un bildiği neredeyse komik ekstra özellikler yığınıyla. Her iki saat de telefon çağrılarını alır, mesajlaşma özelliklerine sahiptir ve Spotify gibi müzik hizmetlerinden Strava gibi fitness uygulamalarına kadar çeşitli uygulamaları çalıştırır.

Daha da önemlisi, alışveriş yaparken her iki saatin de ekosistem tarafından kısıtlandığını unutmayın. iPhone’u olan biri Galaxy Watch’tan, Android kullanıcısı da Apple Watch’tan fazla yararlanmayacaktır. Hediyenizin alıcısının bir Samsung veya Apple telefonu yoksa mükemmel bir alternatif, Google’ın tüm Android cihazlarda çalışacak şekilde tasarlanmış kendi saat donanımı olan Pixel Watch’tır (349,99 ABD Doları +).

Teknory