Dizüstü Bilgisayarınıza Su Döküldüğünde Ne Yapmalısınız?

Dizüstü bilgisayarınızın fişini çekmek ve kapatmak, dizüstü bilgisayarınızın gücünü doğrudan keser, ancak dizüstü bilgisayarınıza bir bağlantı noktası üzerinden başka bir şey takılıysa, yine de güç çeker ve fişinin çekilmesi gerekir. Dizüstü bilgisayarınız ıslakken, en ufak bir elektrik üretebilecek veya çekebilecek her şey bir tehlikedir. İş İçeriği notlar — hem size hem de dizüstü bilgisayarınızın dahili […]

Dizüstü Bilgisayarınıza Su Döküldüğünde Ne Yapmalısınız?

Dizüstü bilgisayarınızın fişini çekmek ve kapatmak, dizüstü bilgisayarınızın gücünü doğrudan keser, ancak dizüstü bilgisayarınıza bir bağlantı noktası üzerinden başka bir şey takılıysa, yine de güç çeker ve fişinin çekilmesi gerekir. Dizüstü bilgisayarınız ıslakken, en ufak bir elektrik üretebilecek veya çekebilecek her şey bir tehlikedir. İş İçeriği notlar — hem size hem de dizüstü bilgisayarınızın dahili bileşenlerine.

Buna kablolu fare veya klavye, harici mikrofon, flash sürücü, telefonunuzun şarj kablosu, fazladan bir monitör vb. Benzer şekilde, dizüstü bilgisayarınıza bir ses jakı aracılığıyla bağlı bir çift kablolu kulaklığınız varsa, kabloları ve tümünü çıkarın.

Dizüstü bilgisayarınıza bakmak ve görebildiğiniz tüm çevresel aygıtları çıkarmak kolaydır, ancak şu anda dizüstü bilgisayarınızın içinde olan hiçbir şeyi unutmayın. Örneğin, takılı bir SD kartınız veya mikro SD kartınız olabilir. Veya, CD sürücüsü olan daha eski bir dizüstü bilgisayarınız varsa, içinde saklanan hiçbir şey olmadığını bir kez daha kontrol edin.

Teknory