2023’te yazarlar için en iyi Squarespace şablonları (Birleşik Krallık)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. Bu esnek ekonomi gününde ve internet çağında, artık hiçbir yazar sadece yazar değil. Bir yazar aynı zamanda bir fikir toplayıcı, bir sürahi, bir arabulucu, bir SEO uzmanı, bir düzeltici, bir kendini tanıtıcı ve profesyonel bir fatura göndericisidir. Hatta bu […]

2023’te yazarlar için en iyi Squarespace şablonları (Birleşik Krallık)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

Bu esnek ekonomi gününde ve internet çağında, artık hiçbir yazar sadece yazar değil. Bir yazar aynı zamanda bir fikir toplayıcı, bir sürahi, bir arabulucu, bir SEO uzmanı, bir düzeltici, bir kendini tanıtıcı ve profesyonel bir fatura göndericisidir. Hatta bu noktada, satın alıp almadıklarına bağlı olarak tam bir marka bile olabilirler. Twitter söylemi(Yeni bir sekmede açılır).

Bununla birlikte, kendilerini özellikle usta geliştiriciler olarak gören bir avuç yazar bulmakta muhtemelen zorlanacaksınız. İngilizce, gazetecilik ve yaratıcı yazarlık kursları, web sitelerinin nasıl oluşturulacağını öğrenme fırsatlarıyla tam olarak dolu değildir ve kodlama veya HTML deneyiminiz yoksa, kendi kendine yönetilen eğitim kampları göz korkutucudur. İster bir portföy sergilemeye, ister yeni müşteriler çekmeye, bir kitap satmaya veya sadece blog yazmaya çalışıyor olun, kişisel bir web sitesine ihtiyaç duyma zamanı geldiğinde bu büyük bir engel gibi gelebilir.

Girin: Bir web sitesi tasarlamak ve yönetmek için hepsi bir arada bir çözüm olarak sunan popüler bir web sitesi oluşturma platformu olan Squarespace (ayda 13 £ ‘dan başlayan planlarla). Canlı yayına geçmek, modern, mobil cihazlar için optimize edilmiş şablonlarından birini seçmek ve onu markanıza göre özelleştirmek kadar kolaydır; web sitesi ölçümleri gibi teknik işler, SSL güvenliği(Yeni bir sekmede açılır), video depolama ve güncellemelerin tümü platformun kendisi tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca, sayfaları güncelleme, yeni resimler ekleme, blog gönderileri yazma, site analizlerini inceleme ve bir çevrimiçi mağazanın envanterini yönetme dahil olmak üzere hareket halindeyken sitenizi düzenlemenize olanak tanıyan tam özellikli bir uygulamaya sahiptir.

2023 itibariyle mevcut yüzlerce şablonla, serbest çalışan, yazar, gazeteci, metin yazarı ve/veya şair olarak ihtiyaçlarınıza en uygun olana karar vermek zor olabilir. Kapsamlı bir rehber için kaydırmaya devam edin.

Squarespace şablonu nedir?

Bir Squarespace şablonu (veya teması), “sitenizin tasarımına ilham vermeye yardımcı olacak bir başlangıç ​​noktası” olarak hizmet etmesi amaçlanan önceden oluşturulmuş bir demo web sitesidir. destek sitesi(Yeni bir sekmede açılır). Her biri tamamen olduğu gibi kullanılabilir veya farklı renkler, yazı tipi paketleri, düzen sayfaları ve içerik bloklarıyla ayrıntılı olarak kullanılabilir.

Çalışıp çalışmadığınıza bağlı olarak şablonlar farklı çalışır Squarespace sürüm 7.0 veya 7.1(Yeni bir sekmede açılır), şu anda desteklediği platformun iki yinelemesi. Sürüm 7.0 (2014’te piyasaya sürüldü), aynı temel yapı ve stil ayarlarını paylaşan “aileler” olarak kategorize ettiği 91 şablon içerir. Bazı özellikler belirli ailelere özeldir, bu da en azından kısmen yeniden oluşturma yapmadan şablonlar arasında geçiş yapmayı zorlaştırır.

Bu arada, sürüm 7.1 (2020’nin başlarında piyasaya sürüldü) tek bir ailede birleştirilmiş 143 şablona sahiptir. Hepsi aynı özellikleri ve biçimlendirme seçeneklerini paylaşıyor, bu da şablonları anında değiştirmeyi çok kolaylaştırıyor.

Bazı deneyimli Squarespace tasarımcıları hala 7.0 sürümünü kullanıyor çünkü bir avuç gelişmiş işlevler(Yeni bir sekmede açılır) henüz geçiş yapmadınız, ancak platformda yeniyseniz 7.1 sürümüyle başlamanızı öneririz: Çok daha esnektir ve geleceğe hazırdır (özellikle de Squarespace’in yeni nesil ızgarası Fluid Engine’in yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle) tabanlı içerik düzenleyici).

Hangisini kullanmaya karar verirseniz verin, unutmayın ki sürümler arasında geçiş(Yeni bir sekmede açılır) genellikle tam bir yeniden oluşturma gerektirir ve sitenizin arama sıralamasını düşürme riski taşır. Neyse ki, Squarespace 14 günlük ücretsiz bir deneme sunar, böylece sitenizi resmi olarak oluşturmadan önce her iki sürümle de oynama şansınız olur.

Squarespace yazarlar için iyi mi?

Squarespace, önceden hazırlanmış Portföy ve Blog düzeni sayfaları, mobil düzenleme, haber bülteni blokları, sosyal medya entegrasyonu, e-posta kampanyası entegrasyonu, etiket ve kategori desteği, çoklu yazar desteği, Google Analytics dahil olmak üzere yazar türlerinin yararlanabileceği birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. destek, gönderileri zamanlama yeteneği ve içerik denetimi ve kötüye kullanım filtreleri (ayrıca Disqus entegrasyonu) içeren yerleşik bir yorum sistemi. Ayrıca kısa bir süre önce, sitenizdeki içeriği kontrol etmenize ve içerikten para kazanmanıza olanak tanıyan Üye Alanları adlı bir araç ekledi.

Kısacası, Squarespace yazarlar için çok iyidir – yine, önceden kodlama deneyiminiz olmasa bile.

Doğru Squarespace şablonunu nasıl seçersiniz?

Squarespace’in Şablonlar kitaplığı, bunları türe (Çevrimiçi Mağaza, Portföy, Üyelikler, Blog, Planlama ve Tek Sayfa) ve konuya (örn. Medya ve Podcast’ler, Profesyonel Hizmetler ve Kişisel ve CV) göre sıralama seçeneği sunar. Herhangi bir şablonun “Önizleme” düğmesine tıklayarak demo içeriğine göz atabilirsiniz, bu size vahşi doğada nasıl göründüğüne dair bir fikir verecektir.

Squarespace, orada gördüğünüz içerik yerine esas olarak “size hitap eden belirli renklere ve düzenlere” odaklanmanızı önerir, ancak “sitenizin görünmesini istediğiniz görünüme zaten yakın olan bir tasarımla başlamayı daha kolay bulabilirsiniz. “

Yazarlar için en iyi Squarespace şablonları nedir?

Karar verme sürecinizi biraz daha kolaylaştırmak için herkese uygun bir dizi şablon hazırladık. Sadece bir favori seçmelisin.

Bunlar, 2023’teki yazarlar için en iyi Squarespace şablonlarıdır.

Teknory