Apple Vision Pro rehberli turu kısa süre önce sona erdi: bundan öğrenebileceğiniz 3 yeni şey

Apple Vision Pro’nun artık YouTube’da 10 dakikalık rehberli turu var ve bu tur, potansiyel alıcılara karma gerçeklik başlığının nasıl çalıştığına dair fikir veriyor. Rehberli turdaki bir aktör olan Will, Apple Vision Pro’nun Ürün Müdürü Allesandra McGinnis’in başa takılan ekranın nasıl kullanılacağı konusunda kendisine derinlemesine bir eğitim vermesi nedeniyle Apple Vision Pro’yu “ilk kez kullanan” olduğunu […]

Apple Vision Pro rehberli turu kısa süre önce sona erdi: bundan öğrenebileceğiniz 3 yeni şey

Apple Vision Pro’nun artık YouTube’da 10 dakikalık rehberli turu var ve bu tur, potansiyel alıcılara karma gerçeklik başlığının nasıl çalıştığına dair fikir veriyor.

Rehberli turdaki bir aktör olan Will, Apple Vision Pro’nun Ürün Müdürü Allesandra McGinnis’in başa takılan ekranın nasıl kullanılacağı konusunda kendisine derinlemesine bir eğitim vermesi nedeniyle Apple Vision Pro’yu “ilk kez kullanan” olduğunu iddia ediyor , ortak hava hareketlerini kullanmaktan Persona adı verilen komik görünümlü avatarlarla iletişim kurmaya kadar.

AYRICA BAKINIZ:

Artık Apple Vision Pro için ön sipariş verebilirsiniz

Apple Vision Pro rehberli turu YouTube’da yayınlanıyor

Videoda McGinnis, Will’e aşağıdaki konularda rehberlik ediyor:

  • Temel gezinme. Will, uygulamaları seçmek ve uygulamalar arasında gezinmek için göz ve el hareketlerini nasıl kullanacağını öğreniyor. Ayrıca, kulaklıktaki fotoğraf ve videoları keşfetmek için parmaklarını kıstırmayı öğreniyor.

  • Uygulamaları sesli komutlarla başlatma. Rehberli tur, izleyicilere Apple TV gibi uygulamaları başlatmak için Siri’yi nasıl çağırabilecekleri konusunda fikir veriyor.

  • Uzamsal hesaplama. Will, kulaklığın içindeki sanal yapılar olan birden fazla tarayıcı penceresini gerçek dünya ortamına nasıl yerleştireceğini buluyor.

  • Çevresel ses müziği. Will, Apple Music uygulamasını başlattıktan sonra Apple Vision Pro’nun surround ses melodileri sunduğunu keşfeder.

  • FaceTime aramaları. Rehberli tur, FaceTime aramalarının tüm odayı kaplayacak şekilde genişletilebileceğini açıklıyor.

  • Ortamlar. Mevcut çevrenizden kaçmak için, kullanıcılara sürükleyici, 360 derecelik bir deneyim sunan bir dizi farklı manzara mekanı arasından seçim yapabilirsiniz.

  • MacBook’u bağlama. Sidecar’ı kullanarak MacBook ekranınızı Apple Vision Pro’ya yansıtın.

Apple Vision Pro videosundan öğrendiğim 3 yeni şey

Belki de bu özelliklerden, Apple’ın Apple Vision Pro’yu ilk kez tanıttığı yaygın olarak paylaşılan etkinlik olan WWDC 2023’te zaten bahsedilmişti, ancak rehber turunu izlerken aşağıdaki üç bilgi parçasını öğrendim:

1. Mac kullanıcılarından FaceTime aramaları alırsınız, ancak diğer Vision Pro kullanıcılarından ‘Personas’ alırsınız.

Rehberli tur videosunda Will, Yuri Imoto adlı bir kadından FaceTime araması alıyor. Kısa bir süre sonra Kristin Oro’dan bir telefon alır ve şunu sorar: “FaceTime’ınız neden Yuri’den farklı görünüyor?”

Apple Vision Pro’da Persona demosu
Kredi bilgileri: Apple

Oro, Yuri’nin Mac’inden bir çağrı aldığını, dolayısıyla bunun normal bir video görüşmesine benzediğini açıklıyor. Öte yandan Oro, Apple Vision Pro’yu kullanırken FaceTime’ı başlattı ve kulaklığın, Oro’nun, kulaklıkta simüle edilmiş bir varlık oluşturmak için gözlerinin ve önceden ayarlanmış yüz özelliklerinin bir karışımını kullanan tüyler ürpertici bir avatar olan “Persona”ya sahip olduğunu göstermesini sağladı. .

2. Çevresel ses deneyimi ‘ses bölmelerinden’ gelir

Apple Vision Pro rehberli tur ekran görüntüsü


Kredi bilgileri: Apple

McGinnis, Apple Vision Pro’nun kullanıcıların kulaklarının hemen dışında bulunan ses bölmelerine sahip olduğunu ve bunların “zengin mekansal ses” sunmak üzere tasarlandığını açıkladı.

3. Yakındaki kişiler ‘Ortamlar’da görünebilir

Apple Vision Pro videosunda gösterilen çığır açan mod

Atılım modu
Kredi bilgileri: Apple

360 derecelik bir Apple Vision Pro ortamının içindeyken, “Atılım” adı verilen özellik sayesinde yakınınızdaki kişilerin kulaklığınızın içinde soluk bir dijital katman olarak göründüğünü görebilirsiniz.

4. Pil paketi gözle görülür şekilde yoktu

Son olarak, daha fazlasını görmeyi çok istediğim şeylerden biri de pil takımı. Bunun nasıl kullanılacağına ve biraz sıkıcı olabilecek bir şeyin en iyi şekilde nasıl konumlandırılacağına dair hızlı bir eğitim yararlı olabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow