2023’te yeni başlayanlar için en iyi DSLR fotoğraf makineleri (İngiltere)

Akıllı telefon çağında hepimiz fotoğrafçı olduk. Her zaman bir kameramız var, ver ya da al. Peki ya fotoğrafçılık açısından işleri bir adım öteye götürmeye ne dersiniz? Neden riske atıp gerçek bir kamera almıyorsunuz? Cidden gerçek bir kamera gibi. Ama ne tür? DSLR, aynasız veya doğrult ve çek kamera mı? Telefonunuzda zaten bir bas-çek kameranız var […]

2023’te yeni başlayanlar için en iyi DSLR fotoğraf makineleri (İngiltere)

Akıllı telefon çağında hepimiz fotoğrafçı olduk. Her zaman bir kameramız var, ver ya da al. Peki ya fotoğrafçılık açısından işleri bir adım öteye götürmeye ne dersiniz? Neden riske atıp gerçek bir kamera almıyorsunuz? Cidden gerçek bir kamera gibi.

Ama ne tür? DSLR, aynasız veya doğrult ve çek kamera mı? Telefonunuzda zaten bir bas-çek kameranız var ve giderek daha popüler hale gelen aynasız kamera biraz teknoloji ağırlıklı olabilir. Genel olarak, fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmenize ve kendinize güvenmenize olanak tanıyan bir fotoğraf makinesi satın almanız önemlidir. En iyi kamera, “elinizde” hissettiren ve gerçekten kullanabileceğiniz kameradır.

Birçok amatör fotoğrafçı, birden fazla seçeneğe, lense ve klasik tutuşa sahip oldukları için DSLR fotoğraf makineleriyle başlar.

DSLR fotoğraf makinesi nedir?

DSLR’nin açılımı dijital tek lensli refleks(Yeni bir sekmede açılır). DSLR’ler, kullanımlarının ne kadar kolay olduğu ve mevcut çok sayıda lens nedeniyle popüler olmuştur. DSLR’lerin lensinde bir ayna vardır. Bu ayna, optik görüntüyü kameranın vizörüne yansıtır ve fotoğraf bir SD karta kaydedilir. Herhangi bir olası karışıklığı ortadan kaldırmak için: Bir DSLR ile bir SLR arasındaki fark, esas olarak SLR’nin film kullanması, DSLR’nin ise tamamen dijital olmasıdır.

Aynasız DSLR’den daha mı iyi?

Her zaman olduğu gibi, neyin daha iyi olduğu değil, neyin size en uygun olduğu önemli – ancak şu anki eğilim şu anda daha popüler olan aynasız kameralara doğru gibi görünüyor. Aynasız fotoğraf makineleri daha küçük ve daha kompakt olma eğilimindedir (bu, en büyük satış noktalarından biridir). DSLR’ler daha hantal olsalar da, bu nedenle daha iyi pil ömrüne sahip olma eğilimindedirler. Gözden geçirenler ayrıca DSLR fotoğraf makinelerinin “kullanımından” da bahsediyorlar; bu, büyük, kavranabilir, kullanımı kolay bir fotoğraf makinesinin klasik hissi.

Dikkat edilmesi gereken diğer farklar, DSLR’lerin klasik bir optik vizöre sahip olması, aynasız kameraların ise elektronik vizöre sahip olması veya bazen hiç vizörü olmamasıdır – bunun yerine “canlı görüntü” çekimi için bir LCD monitöre öncelik verirler. DSLR’ler ayrıca bu monitörleri arka tarafta da uygulamıştır, ancak bu, DSLR’lerin hem vizör hem de monitör için iki farklı otomatik odaklama sistemine sahip olduğu anlamına gelir.

DSLR’lerin bir avantajı, özellikle Canon ve Nikon gibi yıllardır DSLR oyununda yer alan üreticilerin sunduğu çok sayıda lenstir.

DSLR kameralar video çeker mi?

DSLR ve aynasız arasındaki en büyük farklardan biri, aynasız kameraların video çekmek için daha iyi olmasıdır. Bu nedenle, video sizin için büyük bir öncelikse, bunun yerine aynasız bir kamera almaya değer olabilir. Bununla birlikte, bu özetteki DSLR’lerin tümü video çeker – ve hatta bazıları 4K video çeker – bu nedenle video departmanında tam olarak beceriksiz değildirler.

DSLR’ler yeni başlayanlar için iyi midir?

DSLR’lerin aynasız kameralara göre bazı avantajları vardır. Kayda değer bir nokta da, ayna sensörü kapattığı için lensleri çıkardığınızda veya değiştirdiğinizde toza ve kire karşı korunuyor olmasıdır. Bu, yeni başlayanlar için temizliği çok daha kolay hale getirir. DSLR fotoğraf makineleri yeni aynasız seçeneklere göre daha hantal ve ağır olsa da, hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar daha sağlam yapıyı ve kullanımı kolay araçları tercih edecek.

Dahili vizörü olan DSLR fotoğraf makineleri bu kategorideki en ucuz seçenektir ve kamera, zum lensi ve taşıma çantasıyla eksiksiz bir temel kurulumun sizi 300 £ ile 2.000 £ arasında bir maliyetle çalıştırmasını bekleyebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için en iyi DSLR fotoğraf makinesi hangisidir?

Yeni başlayanlar için sunulan her şeyi inceledik ve en iyi markaların en iyi DSLR fotoğraf makinelerini sıraladık. Bu listede herkese ve her bütçeye uygun bir şeyler olmalı. İhtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmeniz yeterlidir.

Bunlar, 2023’te yeni başlayanlar için en iyi DSLR fotoğraf makineleridir.

Teknory