Reddit kısa süreliğine çöktü. Karartma protestosu olarak bildiğimiz şey devam ediyor.

GÜNCELLEME: 12 Haziran 2023, 11:52 EDT Reddit, Pazartesi günü doğu saatine göre öğlen saatlerinde çökmesinden kurtulmuş gibi görünüyordu. Ana sayfa masaüstüne yükleniyor ve Down Detector’e kesinti raporları düşüyordu. Reddit, Pazartesi günü, kullanıcıların şirketin birçok üçüncü taraf uygulamasını fiyatlandıran tartışmalı yeni politikasına karşı büyük bir protesto yürütmesiyle çöktü. Aşağı Dedektörü BT kesintisi raporlarında büyük bir artış […]

Reddit kısa süreliğine çöktü.  Karartma protestosu olarak bildiğimiz şey devam ediyor.

GÜNCELLEME: 12 Haziran 2023, 11:52 EDT Reddit, Pazartesi günü doğu saatine göre öğlen saatlerinde çökmesinden kurtulmuş gibi görünüyordu. Ana sayfa masaüstüne yükleniyor ve Down Detector’e kesinti raporları düşüyordu.

Reddit, Pazartesi günü, kullanıcıların şirketin birçok üçüncü taraf uygulamasını fiyatlandıran tartışmalı yeni politikasına karşı büyük bir protesto yürütmesiyle çöktü.

Aşağı Dedektörü BT kesintisi raporlarında büyük bir artış gösterdi(yeni bir sekmede açılır) Pazartesi sabahı ve ana sayfa masaüstüne yüklendiğinde bir hata mesajı gösterdi.


Kredi: Ekran Görüntüsü: Reddit

Reddit kısa süre önce API erişimi fiyatlarını önemli ölçüde artırmaya karar vererek birçok üçüncü taraf uygulamasını etkin bir şekilde ortadan kaldırdı. Örneğin, en popüler üçüncü taraf uygulaması olan Apollo, ay sonunda kapanacağını duyurdu. Yeni politikanın, yakın zamanda CEO ile bir AMA’yı tam bir felakete dönüştüren Reddit kullanıcıları arasında çılgınca popüler olmadığı kanıtlandı.

Reddit kullanıcıları, yeni politikayı protesto etmek için birçok popüler forumu gizli hale getirdi ve Reddit’in en iyi sayfalarından bazılarını etkin bir şekilde kapattı. Bunun siteyi potansiyel olarak nasıl ve neden çökerteceği belli değil, ancak Reddit için pek çok kötü haber arasında Pazartesi günü işler daha da kötüleşti.

Teknory