2023’teki en iyi Amazon Echo cihazları (İngiltere)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı. Tıpkı sürekli yeni akış gibi Kindle modelleri, aralarından seçim yapabileceğiniz sürekli büyüyen bir Amazon Echo cihazları listesi var gibi görünüyor. Echo Dot, Echo Show var – bugünlerde Echo Tomurcukları bile var. Bazılarının isimlerine iliştirilmiş numaraları var ve hepsinin birden […]

2023’teki en iyi Amazon Echo cihazları (İngiltere)

Bu içerik ilk olarak Mashable’da ABD’li bir kitle için yayınlandı ve Birleşik Krallık’taki izleyiciler için uyarlandı.

Tıpkı sürekli yeni akış gibi Kindle modelleri, aralarından seçim yapabileceğiniz sürekli büyüyen bir Amazon Echo cihazları listesi var gibi görünüyor. Echo Dot, Echo Show var – bugünlerde Echo Tomurcukları bile var. Bazılarının isimlerine iliştirilmiş numaraları var ve hepsinin birden fazla nesli var. Bu gerçek bir kasırga – bu yüzden sizi o yankı odasından çıkarmaya (anladınız mı?) ve sizin ve eviniz için en iyi Amazon Echo cihazını (veya cihazlarını) bulmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Amazon Echo cihazı nedir?

Tüm farklı seçeneklerinizi anlamaya çalışmadan önce, bir Amazon Echo cihazının ne olduğunu, ne olduğunu ve ne hale geldiğini tanımlayalım. Bu cihaz serisi ilk piyasaya sürüldüğünde, Echo, Alexa’nın yapay zekası sayesinde sesli komutlarınıza yanıt veren bir hoparlör olan uzun bir silindirdi. Bu hala günümüzün Amazon Echo cihazlarının özüdür, bazıları hala sadece ses sunarken diğerleri hem işitsel hem de görsel içerik sunar. Bugünün Echo cihazları da artık birçok farklı şekil ve boyutta geliyor ve Alexa’nın yetenekleri büyük ölçüde genişledi.

Alexa ve Echo aynı şey mi?

Pek çok insan “Echo” ve “Alexa” terimlerini birbirinin yerine kullanma eğilimindedir, ancak işlevleri derinden iç içe geçmiş olsa da, aslında oldukça farklı şeylerdir. Amazon Alexa, sorularınıza yanıt veren ve sesli komutlarınıza (ve Alexa’nın yapabileceği diğer sayısız şeye) göre hareket eden yapay zeka sistemidir – ama buna birazdan değineceğiz. Kapak tarafında, Echo cihazları, bu hizmeti size getirmek için basit bir kanaldır. Bu nedenle Echo cihazları, küresel hoparlörlerden video ekranlarına ve hareket halindeyken yanınıza alabileceğiniz kulaklıklara kadar çok farklı biçimler alır.

Alexa nedir ve nasıl çalışır?

Seçtiğiniz Echo cihazından bağımsız olarak, Alexa’nın yapay zekasına yerleşik erişimi, yalnızca Alexa’ya bir soru sorarak veya bir komutu seslendirerek aşağıdakilerin tümünü – eller serbest – yapmanızı sağlar:

  • Akıllı ev teknolojinizi tek bir merkezden kontrol edin

  • Takvimlerinize erişin ve hatırlatıcılar ayarlayın

  • Aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarını alın

  • Telefon görüşmeleri yapın (ve Echo Show ile görüntülü aramalar yapın)

  • En son hava durumunu ve haberleri alın

  • Tarifleri takip et

  • Amazon’da alışveriş yapın

  • Müzik akışı yapın (ve bir Echo Show’da video)

  • oyun oynamak

Ama dürüst olmak gerekirse, bu sadece yüzeyi zar zor çiziyor; Bir Echo cihazı aracılığıyla kullanabileceğiniz 100.000’den fazla Alexa becerisi var ve Amazon her zaman daha fazlasını ekliyor.

Ayrıca, Alexa ve Echo cihazlarının bugünlerde birçok gizlilik koruması katmanıyla oluşturulduğuna da dikkat edilmelidir. Alexa’nın dinlemesini istemiyorsanız mikrofonu kapatabilir, ayrıca ses kayıtlarınızı görüntüleyip silebilirsiniz. Echo cihazınızda bir kamera varsa, en son modellerde kullanılmadığında onu kapatmak için bir deklanşör de bulunur.

Bir Yankı ne yapabilir?

Tüm Echo cihazları, Amazon Alexa’nın AI süper güçlerini kullanacak şekilde tasarlanmıştır – bu, Echo’nuzun hangi biçimi almasını istediğinizle ilgilidir. Seçtiğiniz cihaza bağlı olarak, Echo’nuz müzik, telefon görüşmeleri, takvim hatırlatıcıları, haber uyarıları vb. Öte yandan Amazon Echo Show cihazları, yukarıda belirtilen tüm sesli şeyleri yapabilir, ancak aynı zamanda gününüzü görsel olarak yönetmenize, görüntülü aramalar yapmanıza ve eğlence akışı yapmanıza yardımcı olmak için farklı boyutlarda renkli ekranlara sahiptir.

Çoğu Echo cihazı, evinizde akıllı merkez görevi görecek şekilde tasarlanmıştır, ancak bazı Echo cihazları yolda da kullanılabilir. Bu tür Echo cihazları arasında Echo Buds (Amazon’un kablosuz kulaklık alanına girmesi) ve eller serbest Alexa işlevselliğini arabaya getiren Echo Auto bulunur.

Hangi akıllı ev cihazları Echo ile çalışır?

Amazon’a göre, “Alexa ile Çalışıyor” rozeti ile işaretlenmiş 30.000’den fazla akıllı ev cihazı var ve bir şey Alexa ile çalışıyorsa, Echo ile de çalışıyor. Aşağıdakiler dahil, Echo cihazınıza bağlayabileceğiniz bir dizi akıllı ev öğesi vardır. ampulleranahtarlar, kilitler, termostatlar, fanlar ve akıllı fişler bu hemen hemen her elektronik cihazı “akıllı ev” cihazına dönüştürebilir.

Amazon’un kendi markaları (Blink ve eero gibi), sorunsuz bir şekilde bağlanacak bir ton akıllı ev cihazı üretiyor, ancak Echo cihazları – özellikle yerleşik bir Zigbee akıllı ev merkezine sahip olanlar – herhangi bir akıllı ev cihazı markasına bağlanabilmelidir. “Alexa, cihazlarımı keşfet” komutuyla oldukça kolay bir şekilde. Açık olmak gerekirse, Zigbee bağlantı için gerekli değildir; farklı üreticiler tarafından yapılmış olsalar bile, cihazlar arasındaki iletişimi biraz daha sorunsuz hale getiren küresel bir kablosuz radyo iletişim standardıdır.

Yankı cihazları da beklediğiniz gibi birbirleriyle son derece iyi çalışır. İstediğiniz kadarını birbirine bağlayabilir ve hatta tam bir ev ses deneyimi için aynı müziği aynı anda çalmalarını sağlayabilirsiniz. Ya da belki daha pratik olarak, “Alexa, duyurun” veya “Alexa, herkese anlatın” ifadesini kullanarak evin her yerinde duyurular yapabilirsiniz. Bu, bağlı tüm Echo cihazlarının dahili telefon görevi görmesini sağlar, böylece çocuklarınıza, örneğin evin farklı yerlerinde birden fazla odada olsalar bile, akşam yemeğinin hazır olduğunu bildirebilirsiniz.

Echo cihazları için aylık ücret var mı?

Muhtemelen bir Amazon Echo cihazı satın almanın en iyi avantajlarından biri, onu kullanmak için aylık bir ücret olmamasıdır. Bu, Alexa’nın inanılmaz yapay zekasına giriş noktanızdır ve – Echo cihazının satın alma fiyatının yanı sıra – o ve sürekli büyüyen beceri listesinin kullanımı tamamen ücretsizdir. Echo cihazınızı kullanırken bir ödeme duvarı ile karşılaşmanızın tek nedeni, Alexa’dan müzik akışı hizmeti gibi başka bir hizmete erişmesini istemenizdir. Ve evet, buna Amazon Müzik dahildir; ücretsiz olmayan bir şarkıya erişmeye çalışırsanız, bir Music Unlimited aboneliği başlatmanız istenebilir.

Bir Yankı cihazı satın almak için en uygun zaman ne zaman?

Echo cihazları, Amazon’un temel ürünlerinden bazılarıdır, bu nedenle Amazon Prime Day etkinliklerinin yanı sıra Kara Cuma ve Siber Pazartesi gibi diğer büyük alışveriş etkinlikleri sırasında fiyatlarının buna göre düştüğünü görmeyi bekleyebilirsiniz. Echo cihazlarının yıl boyunca, özellikle Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü ve Okula Dönüş sezonunda satışa çıktığını da görebilirsiniz.

En iyi Yankı cihazı nedir?

Size ve yaşam tarzınıza uygun bir şeyle her ev için en iyi Yankı cihazlarını sıraladık. Sadece bir favori seçmelisin.

Bunlar, 2023’teki en iyi Yankı cihazlarıdır.

Teknory