Sam Bankman-Fried, FTX’in çöküşüne karşı kendini savunmak için bir Alt Yığın başlattı

Kenara çekilin, Twitter Spaces, Sam Bankman-Fried, kripto para imparatorluğunun çöküşü hakkında görüş bildirebileceği yeni bir platforma sahip. Başarısız kripto borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su, SBF olarak da bilinen Sam Bankman-Fried, Perşembe günü Substack aracılığıyla bir haber bülteni yayınladı. Şu anda FTX Ölüm Öncesi Genel Bakış başlıklı ilk ve tek gönderi, SBF’nin şirketinin sona ermesine […]

Sam Bankman-Fried, FTX’in çöküşüne karşı kendini savunmak için bir Alt Yığın başlattı

Kenara çekilin, Twitter Spaces, Sam Bankman-Fried, kripto para imparatorluğunun çöküşü hakkında görüş bildirebileceği yeni bir platforma sahip.

Başarısız kripto borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su, SBF olarak da bilinen Sam Bankman-Fried, Perşembe günü Substack aracılığıyla bir haber bülteni yayınladı. Şu anda FTX Ölüm Öncesi Genel Bakış başlıklı ilk ve tek gönderi, SBF’nin şirketinin sona ermesine yol açan olaylar versiyonunun bir özetidir.

Bu gönderi, Bankman-Fried’in başından beri ilk kez konuştuğuna işaret ediyor. tutuklanmak 12 Aralık’ta Bahamalar’da. SBF birden fazla kişiyle karşı karşıya cezai suçlamalarelektronik dolandırıcılıktan kara para aklamaya kadar.

Sam Bankman-Fried’in tutuklanmadan önce Twitter Spaces’ta kripto fenomenlerine verdiği çok sayıda sesli röportajı dinleyenler için, bu gönderideki ayrıntılar oldukça tanıdık gelecektir. SBF, kripto hedge fonu Alameda Research’te neler olup bittiğinden ve müşteri fonlarının FTX’ten Alameda’ya uygunsuz transferinden ve kullanımından habersiz olduğunu iddia etmeye devam ediyor.

O sırada Alameda Research’ün başkanı, SBF’nin eski kız arkadaşı Caroline Ellison’dı. kabul edilmiş bir savunma anlaşması yaptı ve Bankman-Fried aleyhindeki davada savcılarla işbirliği yapmayı kabul etti.

SBF, Alameda Research’ün pazardaki gerilemelerin kurbanı olduğunu ve sonunda “Alameda’nın bulaşmasının FTX’e sıçradığını” iddia ediyor. SBF, bunun endüstri çapında bir sorun olduğunu ve FTX’e özgü olmadığını göstermek amacıyla Celsius ve Voyager gibi yakın zamanda başarısız olan diğer kripto şirketlerinden alıntı yapıyor.

Bankman-Fried, FTX’in hukuk danışmanı Sullivan & Cromwell’i de eleştirmeye devam etti. SBF, FTX’i başarısızlıktan kurtaracak ve müşterilerini bir bütün haline getirecek olan likiditeyi artırmaya devam edebileceğini savundu. Ancak eski FTX CEO’suna göre Sullivan & Cromwell, bunun yerine Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunması için ona baskı yaptı.

FTX bir zamanlar dünyanın en büyük kripto borsalarından biriydi. Çöküşünden kısa bir süre önce FTX’in değeri 32 milyar dolardı. Kasım ayında, gelen raporlar Bozuk para masası ve bağımsız kripto araştırmacısı mike burgersburg FTX’in riskten korunma fonu Alameda Research’ün iflas etmiş göründüğünü ortaya çıkardı. Bu haberin bir sonucu olarak, rakip kripto borsası Binance, FTX’in kendi kripto tokeni FTT’yi sattı. Bunu borsadan milyarlarca dolar çekilen FTX müşterileri izledi.

Hisse senedi web sitesine göre, Olağandışı Balinalar, SBF başlangıçta başlattı okuyuculardan ayda 8 $, yılda 80 $ veya “kurucu” yıllık abonelik için 150 $ talep eden ücretli bir aboneliğe sahip Alt Yığını. Ödeme planları o zamandan beri tamamen SBF’nin Alt Yığınından kaldırıldı.

Bankman-Fried şu anda 250 milyon dolarlık bir kefaletle dışarıda ve kefalet şartıyla ailesinin evinde yargılanmayı bekliyor.

Teknory