Paramount Plus Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Paramount Plus aboneliğini yalnızca abone olduğunuz platformda iptal edebilirsiniz. En kolay yöntem Paramount Plus web sitesi üzerinden yapılsa da, yalnızca aboneliğin doğrudan oradan yapılması durumunda işe yarar. Google Play, App Store, Roku veya Amazon gibi üçüncü taraf faturalandırma hizmeti sağlayıcılarını kullandıysanız aboneliğinizi iptal etmek için aynı platformları kullanmanız gerekir. Bu makalede Paramount Plus aboneliğinizi nasıl […]

Paramount Plus Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Paramount Plus aboneliğini yalnızca abone olduğunuz platformda iptal edebilirsiniz. En kolay yöntem Paramount Plus web sitesi üzerinden yapılsa da, yalnızca aboneliğin doğrudan oradan yapılması durumunda işe yarar. Google Play, App Store, Roku veya Amazon gibi üçüncü taraf faturalandırma hizmeti sağlayıcılarını kullandıysanız aboneliğinizi iptal etmek için aynı platformları kullanmanız gerekir.

Bu makalede Paramount Plus aboneliğinizi nasıl iptal edebileceğiniz açıklanmaktadır.

Bağımsız Hesaplarda İptal

Bağımsız bir hesapta aboneliği doğrudan şirketin web sitesi üzerinden iptal etmeniz gerekir. Burada abonelik yöntemi ücretli abonelikler ve ücretsiz denemeler için aynıdır. İptal ettiğinizde platforma erişim hemen kaybolmaz. Abonelik durumu fatura dönemi bitene kadar etkin kalır. Bittiğinde artık hizmetlere erişemezsiniz.

 1. Paramount hesabına giriş yaptıktan sonra “Hesap” seçeneğini seçin.
 2. “Abonelik ve Faturalandırma”ya gidin ve “Abonelik”i seçin.
 3. “Aboneliği İptal Et” seçeneğini seçin.
 4. İşlemi onaylamak için “Evet, İptal”i seçin.

Amazon’da Paramount Plus’ın İptal Edilmesi

Paramount Plus destek sayfasında aboneliği iptal etmek için Amazon hesap desteğiyle iletişime geçmeniz önerilir. Ancak yine de hesap kontrol panelinden aboneliğinizi iptal etmek mümkündür.

Paramount+’ı Fire TV veya Amazon aracılığıyla iptal etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Prime hesabınızda sağ üst köşedeki hesap adının üzerine gelin ve ardından “Hesap Ayarları”nı seçin.
 2. Menü çubuğunda bulunan “Kanallar” seçeneğine gidin ve “Paramount+”ı bulun.
 3. “Kanalı İptal Et” seçeneğini seçin.
 4. Bazı durumlarda, bir saklama teklifi istemiyle karşılaşabilirsiniz. Kabul edebilirsiniz veya hala abonelikten çıkmaya devam etmek istiyorsanız “Aboneliğimi İptal Et” seçeneğini seçin.
 5. İşlem tamamlandıktan sonra aboneliğin artık iptal edildiğine dair bir onay almalısınız.

iPad ve iPhone’da iptal etme

Kaydınız iPad, iPhone veya Apple TV+’taki App Store aracılığıyla gerçekleştiyse aboneliği aygıttaki App Store aracılığıyla iptal edin. Hizmeti iOS uygulamasını kullanarak da iptal edebilirsiniz. Belirtildiği gibi, başlangıçta abone olduğunuz platformu veya uygulamayı kullanmanız gerekir.

 1. Cihazda App Store uygulamasını açın ve ardından “Hesap”ı seçin.
 2. “Abonelikler”i seçin.
 3. “Aktif”i ve ardından “Paramount+”yı seçin.
 4. “Aboneliği iptal et” veya “Ücretsiz Denemeyi İptal Et” seçeneğini seçin.

Aboneliğin ne zaman sona ereceğini onaylayan bir not alacaksınız. Alternatif olarak aboneliğinizi iptal etmek için iOS cihazınızdaki ayarlar uygulamasını kullanın.

Diğer Cihazları Kullanarak Paramount Plus’ı İptal Etme

Nereye kaydolduğunuza bağlı olarak paramount aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Adımlar diğer cihazların çoğunda benzer olduğundan, cihazınız listede yoksa aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz.

AppleTV (4o Gen veya sonrası)

 1. “Ayarlar” menüsünü başlatın.
 2. “Kullanıcılar ve Hesaplar”ı seçin.
 3. Hesabınızı ve ardından “Abonelikler”i seçin.
 4. Listeden “Paramount Plus”ı seçin.
 5. “Aboneliği iptal et” seçeneğini seçin ve onaylayın.

Android Tablet, Telefon veya TV

Kayıt Google Play Store aracılığıyla gerçekleştiyse Play Store’daki abonelik sayfasına gitmeniz gerekir. Paramount Plus’ı seçin ve ardından aboneliğinizi iptal edin.

Prime Video’da İptal

Prime Video’yu iptal etmek için Amazon’u ziyaret etmeniz gerekir. hesap desteği.

Ücretsiz Denemeyi İptal Etme

Yeni abone olduğunuzda yedi günlük ücretsiz deneme süresine sahip olursunuz. Deneme süresinin sonunda sizden ücret alınır. Tutar seçtiğiniz plana bağlıdır. Ancak deneme süresi sona ermeden aboneliği iptal etmeniz, sizden herhangi bir ücret alınmaması anlamına gelir. Ücretsiz denemenin iptali normal aboneliklere benzer. Listelenen adımları uygulamanız yeterlidir.

Paramount abonelikleri herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Faturalandırma döngünüzün sonuna kadar hizmete hâlâ erişebileceksiniz. Tekrar katılmak isterseniz, istediğiniz zaman yeniden abone olarak bunu yapabilirsiniz.

İnsanların Paramount Plus Aboneliğinden Çıkma Nedenleri

Aboneliklerinizi iptal etmek istemenizin çeşitli nedenleri olabilir:

 • Maliyet: Maliyet bazı akış hizmetlerinden daha düşük olsa da, birden fazla aboneliği yönetmenin kümülatif maliyeti bir noktada külfetli hale gelir. Giderleri azaltmak için daha az kullanılan aboneliklerden bazılarını iptal etmeyi seçebilirsiniz.
 • İçerik tercihi: Paramount’ta özel diziler, diziler ve filmler dahil olmak üzere farklı içerik seçenekleri bulunmaktadır. Bazen içeriğin tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza uymadığı hissedilebilir. Platform artık tercih edilen kaliteyi veya çeşitliliği sunmuyorsa iptal etmek en iyi fikir olabilir.
 • Diğer akış hizmetlerine geçiş: Akış rekabetçidir ve zaman zaman yeni platformlar ortaya çıkmaktadır. Trendlere uygun daha fazla özellik veya içeriğe sahip başka bir hizmete geçmek için Paramount Plus abonelikleri iptal edilebilir. Öneriler ve özel fırsatlar böyle bir geçişe ilham verebilir.
 • Geçici mola: Bu, ekran başında geçirilen zamanı azaltmak, dijital detoks yapmak veya diğer aktivitelere odaklanmak için bir şans olabilir. İptal, bir adım geri atmanıza ve belki daha sonra geri dönmenize olanak tanır.

SSS

Abonelikten çıkmak ne kadar sürer?

Normalde iptal talebi hemen işleme alınır. Ancak özellikle yoğun dönemlerde bu sürenin uzayabileceği durumlar da vardır. İptal işleminden sonra, yapılan değişiklikleri onaylayan bir e-posta veya mesaj almalısınız.

İptal ettikten sonra tekrar abone olabilir miyim?

Abonelikten çıktıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz yeniden abone olma seçeneği vardır. Web sitesine gidin ve ödeme ve faturalandırma sürecini yeniden gerçekleştirin.

Paramount Plus bölgemde mevcut değilse ne yapmalıyım?

Paramount Plus’a erişimi olmayan bir ülkedeyseniz bu coğrafi engelleri aşmak için bir VPN’e ihtiyacınız olabilir.

Abonelikten çıktığım için ceza alır mıyım?

Hayır. Paramount Plus aboneliğinden çıkmanın herhangi bir cezası yoktur. Ancak bu iptal işleminin, kartınızdan daha fazla ücret yansıtılmadan önce yapılması gerekmektedir. Böyle bir durumda abonelik tutarını geri alamazsınız.

Paramount Plus’tan Kolaylıkla Çıkın

Paramount Plus birçok farklı program sunuyor ve diğer platformlar kadar pahalı değil. Ancak gösteri çeşitliliği, avantajlar ve hizmetler açısından herkese göre değil. Bazı kişiler Paramount’u bir “Star Trek Ağı” olarak görüyor çünkü platformdaki tüm Star Trek Gösterilerine erişebiliyorsunuz. Çoğu zaman bu yeterli olmuyor ve bu da insanları aboneliklerini iptal etmeye sevk ediyor.

Paramount aboneliğinizi başarıyla iptal ettiniz mi? Neden iptal etmek istediniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory