2023’ün En İyi Fitbit’i (Birleşik Krallık)

Şekle girme zamanı mı? Veya sağlık ve zindelik ilerlemenizi izleme konusunda daha ciddi misiniz? Görünüşe göre bir fitness takipçisine ihtiyacınız var. Ve dürüst olalım, kondisyon takip cihazları söz konusu olduğunda, bir isim diğerlerinin üzerinde duruyor: Fitbit. Fitbits 2007’de sahneye çıktı ve çok sevilen cihaz o kadar yaygın ki, sadece “Fitbit” adı her türlü adım sayacı […]

2023’ün En İyi Fitbit’i (Birleşik Krallık)

Şekle girme zamanı mı? Veya sağlık ve zindelik ilerlemenizi izleme konusunda daha ciddi misiniz? Görünüşe göre bir fitness takipçisine ihtiyacınız var. Ve dürüst olalım, kondisyon takip cihazları söz konusu olduğunda, bir isim diğerlerinin üzerinde duruyor: Fitbit.

Fitbits 2007’de sahneye çıktı ve çok sevilen cihaz o kadar yaygın ki, sadece “Fitbit” adı her türlü adım sayacı için yaygın tabirle kullanılıyor.

Bugün, Fitbit’ler pek çok şekil ve boyutta gelir ve birden çok işleve sahiptir; ister gerçekten sadece adımlarınızı ölçen bir şey arıyor olun, ister bir kalp monitörü, GPS ve yerleşik diğer işlevlere sahip bir şey arayın. Ve gerçekten de, en yeni modellerde sınır yok: Bazıları ateşinizi, stresinizi ölçer ve aslında antrenmanlarınızdan bir dinlenme günü ayırabileceğinizi size hatırlatır.

Teknik olarak ne kadar odaklı olduklarını da yansıtan geniş bir fiyat yelpazesinde bulunurlar. Ve evet, çocuklar için de Fitbits var. Temel modellerden bileğinizde kişisel bir sağlık turu gibi olanlara kadar en iyi Fitbit modelleri için okumaya devam edin.

Fitbits gerçekte ne yapar?

En temelde, Fitbit’ler bir tür giyilebilir pedometre olarak icat edildi ve başlangıçta sadece adımlarınızı takip etmek için mevcuttu. Tabii ki o zamandan beri daha teknoloji meraklısı (ve daha karmaşık) hale geldiler: Bu günlerde, her biri kendi benzersiz Fitbit teknolojisi ve sensör kombinasyonunu sunan bir dizi modelle geliyorlar. Telefon gibi durabilirler, uygulama bildirimlerini size iletebilirler ve hatta Starbucks latte’nizin parasını ödeyebilirler – ayrıca kalp sağlığı ve uyku takibi gibi daha önemli konulara göz kulak olabilirler.

Fitbit’lerin hangi özellikleri var?

En pahalı Fitbit modelleri, çoğunlukla sensörler aracılığıyla kullanılabilen bir dizi özellik sunar. Bunlar, kalp atış hızınızın değişkenliğine göz kulak olmayı, günün her saati sıcaklığınızı ölçmeyi ve hatta şirket başladığında stres seviyelerinizi izlemeyi içerir; bu, sağlığın farkındalık yönüne kesinlikle daha uzun bir baskı olacak. Koşu ve yüzme Fitbitlerinin çoğu – evet, bazılarını havuzda ve duşta takabilirsiniz – ayrıca ne zaman dinlenme günü yapmanız gerektiğini de önerir.

Fitbit’ler neye benziyor?

Fitbit’ler, takıp çıkarabileceğiniz kayışlar ve ruh halinize uygun bir ekran için özelleştirebileceğiniz saat kadranları ile şık, minimalist bir estetiğe sahiptir. Bazıları daha inceyken, diğerleri daha çok Apple Watch benzeri, kare bir ekrana sahip.

Sonuçta, günlük yaşamla uyum sağlayacak şekilde tasarlandılar. İri koşucu tarzı saatler veya bileğe dayalı göze batan şeyler yok.

Fitbit’lerin maliyeti nedir?

100 sterlinin altında başlayan ve önemli bir değişim yığınına çıkan çok çeşitli Fitbits var. Ne kadar harcamak istediğiniz, onu neden kullandığınıza (tüm gün eşlik etmek yerine egzersiz arkadaşı olarak) ve ne tür özelliklerin dahil edildiğinden emin olmak istediğinize bağlı olabilir.

En iyi Fitbit nedir?

Sizin ve yaşam tarzınız için mükemmel olan bir Fitbit var. Onu bulmanıza yardımcı olmak için, her tür görev için en iyi modelleri bir araya getirdik.

Bunlar, 2023’teki en iyi Fitbit fitness takipçileridir.

Teknory