7 Penguin oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

GOTHAM: LR: Robin Lord Taylor ve Cory Michael Smith, 21 Mart Perşembe (20:00-21:00 ET/PT) FOX’ta yayınlanan GOTHAM’ın “I Am Bane” bölümünde. ©2019 Fox Broadcasting Co. Kr: FOX Batman’de Penguen’i canlandırırken şemsiyeyi sallayan ilk kişi Colin Farrell değildi. Oswald Cobblepot’a hayat veren en ünlü aktörlere bir göz atalım. Penguen şüphesiz tüm zamanların en ikonik çizgi roman […]

7 Penguin oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

GOTHAM: LR: Robin Lord Taylor ve Cory Michael Smith, 21 Mart Perşembe (20:00-21:00 ET/PT) FOX’ta yayınlanan GOTHAM’ın “I Am Bane” bölümünde. ©2019 Fox Broadcasting Co. Kr: FOX

Batman’de Penguen’i canlandırırken şemsiyeyi sallayan ilk kişi Colin Farrell değildi. Oswald Cobblepot’a hayat veren en ünlü aktörlere bir göz atalım.

Penguen şüphesiz tüm zamanların en ikonik çizgi roman kötü adamlarından biridir. Batman’in tanınmış bir düşmanı olan Oswald Chesterfield Cobblepot, 1941 yılında DC Comics’in sayfalarında çizgi roman olarak ilk kez ortaya çıktı.

Uzun burnu, benzersiz moda anlayışı ve şemsiyelere olan tutkusu (ve daha sonra yüzgeçleri ve karanlık kanalizasyon kökenli kökenleri) ile tanınan şaşırtıcı “kuş adam”, Kara Şövalye’nin en popüler kötü adamlarından biri haline geldi ve bu popülerlik onu gördü. son 60 yılda birkaç kez ekranlarda göründü. Ve o gitti ve bunu tekrar yaptı.

Colin Farrell, şarlatan süper kötü adamı canlandıran en yeni aktör oldu ve onu Matt Reeves’in yeniden filminde canlandırdı. Yarasaadam geçen sene. İşinin emektarlarından biri olan Farrell, Robert Pattinson’ın Batman’ine, karakterden bekleyebileceğiniz her şeyi kattı ama Penguen’e hayat veren ilk (ya da en ünlü) kişi değil. Şimdi, yaklaşan HBO Max spin-off’unda karakterle tekrar mücadele etmeye hazırlanıyor. Penguen.

Bununla birlikte, yıllar boyunca çok sayıda Penguen var oldu. Bunu aklımızda tutarak, bu ay Batman Günü’nü kutlamaya devam ederken, gelin Oswald’ın renkli tarihine dalalım ve Penguen’i beyazperdeye taşıyan en iyi ve en ünlü aktörlere bir göz atalım.

Not: Televizyonda ve video oyunlarında Penguen’i seslendirecek çok sayıda başka aktör olsa da, bu liste bunu yapan en ünlü (ve en iyi) yedi aktöre göz atacak.

Teknory