9 James Cameron filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

20th Century Studios’un AVATAR’ındaki Kiri (Sigourney Weaver): SU YOLU. Fotoğraf 20th Century Studios’un izniyle. © 2022 20th Century Studios. Her hakkı saklıdır. James Cameron, Avatar: The Way of Water ile 2022’de vizyona girdiğinden bu yana benzeri görülmemiş bir başarı elde etti, ancak bu film onun efsanevi filmleri arasında nereye sığıyor? James Cameron birçok kişi tarafından […]

9 James Cameron filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

20th Century Studios’un AVATAR’ındaki Kiri (Sigourney Weaver): SU YOLU. Fotoğraf 20th Century Studios’un izniyle. © 2022 20th Century Studios. Her hakkı saklıdır.

James Cameron, Avatar: The Way of Water ile 2022’de vizyona girdiğinden bu yana benzeri görülmemiş bir başarı elde etti, ancak bu film onun efsanevi filmleri arasında nereye sığıyor?

James Cameron birçok kişi tarafından filmlerin büyük babalarından biri olarak görülüyor. Adam bize tüm zamanların en çok hasılat yapan dört filminden üçünü hediye ettiği için bunu inkar etmek zor (bunlardan ikisi aynı anda 1 numaraydı).

Ancak film yapımcılığı sadece başarı ile ilgili değildir ve bu Cameron’un da çok iyi bildiği bir şeydir; birçok kişinin sanattan başka bir şey olmadığını düşündüğü filmler yaparak sinema tarihine katkıda bulunmuştur. Çok az yönetmen sektörde onun kadar devrim niteliğinde olmuştur; küçük bütçeli korku filmleri üreterek aşırı performans göstermiş ve bilim kurgu türünü değiştirmiştir. Terminatörsinema tarihinin en büyük aşk hikayesi Titanikve şimdiye kadar yapılmış en iyi devam filmlerinden bazıları T2 Ve Uzaylılar.

Ayrıca on yıl aradan sonra ilk filmiyle beklentilere meydan okudu. Avatar: Suyun Yoluselefine kanallık ediyor ve daha önce bahsettiğimiz rekor kıran üç filmden biri oluyor. Peki ezici devam filmi öncekiyle ve hatta Cameron’un şu ana kadarki tüm çalışmalarıyla karşılaştırıldığında nasıl? James Cameron’un filmlerini en kötüden en iyiye doğru sıralarken öğrenelim.

9. Piranha II: Hesaplaşma

Bu konuda gerçekten bir James Cameron filmi olmadığı gerçeği dışında söylenecek pek bir şey yok. Evet, kariyerini başlatan film bu, ancak Cameron’un gerçekte ne kadar dahil olduğuna dair çelişkili raporlarla birlikte birçok yapım zorluğunun olduğu bildirildi.

Efsanevi yönetmen bir noktada filmi reddetti ve açıkçası onu suçlamak zor. Gişede başarısız olduğundan değil, sadece pek iyi olmadığından değil.

Bunu onun yönettiğini bilmiyorsan artık biliyorsun. Pirana II bir James Cameron filmidir (yalnızca krediyle).

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow