“Hayatım için teşekkür etmem gereken Michael Caine var”: Lance Guest, “Jaws: The Revenge” setinde “felaketle sonuçlanabilecek” bir anı anlatıyor

Evrensel aracılığıyla Efsanevi aktör olduğunda anlatacak güzel bir hikayen olduğunu biliyorsun. Michael Caine içindedir ve çok daha fazlası, Caine tesadüfen hayatınızı kurtardığında. Aktör Lance Guest’in başına gelen de tam olarak buydu; çeneler 4. 80’lerin ortalarında Guest, oyuncu olarak kariyerinde sıcak bir çizgi izliyordu. Mütevazı bir hit filmde rol almıştı. Son Yıldız Savaşçısı ve bunu şimdiye […]

“Hayatım için teşekkür etmem gereken Michael Caine var”: Lance Guest, “Jaws: The Revenge” setinde “felaketle sonuçlanabilecek” bir anı anlatıyor

Evrensel aracılığıyla

Efsanevi aktör olduğunda anlatacak güzel bir hikayen olduğunu biliyorsun. Michael Caine içindedir ve çok daha fazlası, Caine tesadüfen hayatınızı kurtardığında. Aktör Lance Guest’in başına gelen de tam olarak buydu; çeneler 4.

80’lerin ortalarında Guest, oyuncu olarak kariyerinde sıcak bir çizgi izliyordu. Mütevazı bir hit filmde rol almıştı. Son Yıldız Savaşçısı ve bunu şimdiye kadarki en büyük film serilerinden birinde bir rolle takip ediyordu: çeneler. Ne yazık ki, aynı zamanda serinin en kötüsüydü ve franchise’ı hemen hemen tamamen bozdu.

yeni kitabında Filmler Dördüncü Olur, yazar Mark Edlitz, bir franchise’ın bir üçlemeyi geçip dördüncü taksite geçmesinin nasıl bir şey olduğunu inceledi. Kötü filmlerin dünyasında, çeneler 4 işlerin ne kadar ters gidebileceği konusunda bir nevi altın standart haline geldi. Caine’in hızlı düşünmesi olmasaydı, Guest’in neredeyse nasıl öldüğünün hikayesi. Başına syfy.com:

“Her zaman Michael Caine’in hayatımı kurtardığını söylerim. Ve bu, felaketle sonuçlanabilecek bir şeyin tamamen aşırı dramatik ve abartılı bir versiyonu,” dedi Guest.

Guest, annesinin köpekbalığının peşine düşerek öleceğinden endişelendiği heyecan verici sahneyi çekiyordu. O, Caine ve Mario Van Peebles ile “küçük bir teknede”. Van Peebles ve Cain teknenin önünde, Guest arkada.

“Yaklaşık 160 pound ağırlığındaydım ve onlar teknenin diğer tarafındalar. Peki ne oldu dersiniz? Üzerinden geçmeye başlıyoruz ve teknenin önü tamamen suya batmış durumda. Tekneyi çalıştıran pil takımı çok büyüktü, bir satranç tahtası büyüklüğündeydi.”

Tekne alçalmaya başlar ve durumun ciddiyetini fark eder, kameraman “kamerayı mavnaya fırlatır”, ki bu oldukça etkileyicidir. Sonra Van Peebles kefaletle kurtulur.

“Yani bir tost makinesiyle küvette oturuyorum. Bu eli arkamda hissediyorum ve Michael’ın ‘Defol tekneden!’ diye bağırdığını duydum. Tek eliyle beni tekneden çekip tahtaya çıkarıyor çünkü elektrik çarpmamı istemiyor.”

Caine! Guest’i yırtık pırtık bir çocuk olmaktan kurtardı.

“Hayatım için teşekkür etmem gereken Michael Caine var. Ama dediğim gibi güvensiz çalışma koşulları falan değildi. On iki voltluk bir pil paketi olabilirdi ve plastikle kaplıydı, neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, ama bu biraz komik. Ve önyükleme yapmak için harika bir hikaye!

Filmler Dördüncü Olur 22 Mayıs Pazartesi satışa çıkıyor.

Yazar hakkında

John Silman

John Silman

Jon Silman bir stand-up komedyeni ve inatçı bir gazete muhabiridir (bekleyin, o eski bendim). Şimdi çoğunlukla Brie Larson ve MCU’nun o ‘Black Adam’ filminin yaptığından daha hızlı burun dalışı yaptığı hakkında yazıyor. Bir Zelda dövmesi (yani Link) ve ‘Below Deck’ şovuna karşı doyumsuz bir sevgisi var.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow