9 Joker oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Suçun Palyaço Prensi onlarca yıldır DC film ve televizyon izleyicilerini terörize ediyor ama bu rolde en iyisi kimdi? Şimdi her büyük Joker’e bir göz atalım ve onları sıralayalım. Joker şüphesiz bir efsanedir. Korkunç bir efsane ama yine de bir efsane. İkonik çizgi roman kötü adamı, 1940 yılında DC Comics’in sayfalarında teatral bir şekilde ortaya çıktı […]

9 Joker oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Suçun Palyaço Prensi onlarca yıldır DC film ve televizyon izleyicilerini terörize ediyor ama bu rolde en iyisi kimdi? Şimdi her büyük Joker’e bir göz atalım ve onları sıralayalım.

Joker şüphesiz bir efsanedir. Korkunç bir efsane ama yine de bir efsane. İkonik çizgi roman kötü adamı, 1940 yılında DC Comics’in sayfalarında teatral bir şekilde ortaya çıktı ve o zamandan beri Gotham City’nin kahramanlarını (ve kötü adamlarını) terörize ediyor.

Başlangıçta daha çok kaprisli bir soytarı olan, dehşet verici soygunlara ve tehlikeli yağmalara eğilimi olan bu karakter, zamanla yazarlar onun uğursuz özelliklerinden yararlanmaya başladıkça gelişti ve sonunda daha da büyük bir karaktere sahip, daha dengesiz bir karaktere dönüştü. anarşi ve terörle beslenen kişilik.

Batman’in kötü adamlarının büyük çoğunluğu kendi başlarına çok popüler olsa da, Joker kendi türünü aşarak bir popüler kültür ikonu haline geldi ve “sevgili Kara Şövalyesi”ni tüm zamanların en anında tanınan çizgi roman karakterleri arasında bir araya getirdi. Aslında o kadar seviliyor ki, kendisine ait bağımsız bir başlangıç ​​hikayesi bile var.

film)” target=”_blank” rel=”noopener”>Joker Şüphesiz son on yılın en büyük filmlerinden biriydi ve Joaquin Phoenix’in performansıyla – BAFTA Ödülü ve Akademi Ödülü de dahil olmak üzere – tonlarca övgü almasıyla, rolü yeniden tanımladığı açık. Ancak bunu yapan ilk kişi o değildi. Bunu akılda tutarak (ve Barry Keoghan’daki yeni bir Joker’in bizi beyazperdede korkutması için) Yarasaadam), Joker’in tüm önemli yorumlarını sıralarken rekabetin kapsamını genişletelim.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow