“A Lot of Nothing” Gerçek Dünya Sorunlarını Heyecan ve Hicivle Doluyor

RLJE Filmleri aracılığıyla Hollywood geleneğinden kopan ortak yazar ve yönetmen Mo McRae, filmdeki rolleriyle izleyiciler tarafından tanınır. Anarşinin oğulları, Uçuş görevlisi, İlk Tasfiyeve Neredeyse Aile sadece birkaçını saymak gerekirse – ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesinde kamera önünde görünmüyor bir sürü hiçbir şeyama yine de bir izlenim bırakıyor. Çoğu oyuncu kendi projelerinde yer almaktan mutlu olsa […]

“A Lot of Nothing” Gerçek Dünya Sorunlarını Heyecan ve Hicivle Doluyor

RLJE Filmleri aracılığıyla

Hollywood geleneğinden kopan ortak yazar ve yönetmen Mo McRae, filmdeki rolleriyle izleyiciler tarafından tanınır. Anarşinin oğulları, Uçuş görevlisi, İlk Tasfiyeve Neredeyse Aile sadece birkaçını saymak gerekirse – ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesinde kamera önünde görünmüyor bir sürü hiçbir şeyama yine de bir izlenim bırakıyor.

Çoğu oyuncu kendi projelerinde yer almaktan mutlu olsa da – ve genellikle bu projelerde önemli roller oynama eğiliminde olsalar da – McRae bunun yerine karakterlere ve işçiliğe odaklanır ve 15 dakikadan uzun süren etkileyici bir açılış çekimi ile onu anında değerli bir yetenek haline getirir. göz kulak olmak Kesintisiz tek bir çekim alanında, bir sürü hiçbir şey baştan sona bu ivmeyi sürdürmek için mücadele etse bile, kahramanlarını, düşmanlarını, ortamı ve bağlamı tek bir hamlede tanıtır.

Dünyadaki Son AdamKleopatra Coleman ve Güvensiz‘ dan Y’lan Noel, her şeye sahip gibi görünen pastoral bir çift olan James ve Vanessa olarak kışkırtıcı sosyal bilinçli gerilimin manşetini yapıyor. Mutlu bir evliliğe sahip, seçtikleri kariyerde son derece başarılı ve maddi açıdan rahat bir hayatları, tek bir gecede bir haber kadar zararsız görünen bir şeyle alt üst olur.

Bir polisin ateş etmesini içeren bir trajedi keşfettiklerinde, masum bir genci öldürmekten sorumlu olan suçlunun aynı zamanda komşuları olduğunu fark ederler. Bu biziz alum Justin Hartley, tipe karşı lezzetli bir performansla. Sorunları kendi ellerine almayı seçen çift, yan kapıda yaşayan yaşayan, nefes alan bir adaletsizlik ve kolluk kuvvetleri vahşetine karşı nasıl tavır alacaklarını anlamaya çalışmak için kafa kafaya verir.

çok-hiçbir şey
RLJE Filmleri aracılığıyla

Başlangıçta, bu konuda bir şeyler yapma fikirleri, Winston Churchill’in sözlerini silahlandırmanın ne işe yarayacağına karar vermeden önce, onları Martin Luther King Jr. daha büyük bir etkiye sahiptir. Kulağa ne kadar saçma gelse de, mesele tamamen bu. bir sürü hiçbir şey hikaye ilerledikçe birden fazla açık anlamı olan bir başlık olduğunu kanıtlıyor.

James’in erkek kardeşi Jamal (Shamier Anderson) ve ağır hamile partneri Candy (Lex Scott Davis) akşam yemeği randevusuna geldiklerinde daha fazla anahtar atılır ve kanun dışı kaçamaklar bir yana tamamen unutulur. bir adam kaçırma, cinayet düşünceleri ve krediler geldiğinde her şeyin nasıl sonuçlanacağını tahmin etmenizi sağlayan birkaç halı çekişinden daha fazlasını sağlayan blok.

Oyuncular ne kadar güçlü olursa olsun, bir sürü hiçbir şey özellikle bir pembe dizi alanına dönüşme tehdidinde bulunan ailevi ifşaatlar söz konusu olduğunda, tartışmalı bir şekilde bir alt olay örgüsünü çok fazla ekler. Bununla birlikte, McRae ve oyuncuları tamamen ana düşünceye odaklandığında, yaşanacak çok eğlence var.

Haberlerin her yerinde yanlış nedenlerle çok sık yer alan zamanında ve ileri görüşlü olay örgüsü noktalarıyla uğraşırken, özellikle de gece sarmal devam ettikçe duruşmalarda giderek daha belirgin hale gelen kasıtlı bir hiciv tonu olduğunda, ipin üzerinde dikkatle yürünmelidir. kontrolden çıktı, ama yönetmenin takdirine ve Sarah Kelly Caplan ile birlikte kaleme alınan senaryonun gücüne – bir sürü hiçbir şey üçüncü perdeye ulaşana kadar sallanmaya başlamaz.

çok-hiçbir şey
RLJE Filmleri aracılığıyla

Bir konut fantezisi, ilişki draması, sınıf ve zenginlik ayrımlarının nasıl eşit ölçülerde birleşip parçalanabileceğine dair sivri inceleme ve sahneden sahneye ara sıra kahkahalarla gülünen durum komedisi olan McRae, ilk kez oynayacak biri için şaşırtıcı sayıda tabak çeviriyor. özellik devresinde, ancak yalnızca birkaçının düşmesi ve hatta daha azının kırılması onun muazzam kredisine.

Hartley’den Brian’ın kaderine karar verildikten sonra – en azından geçici olarak – McRae’nin sorduğu tüm sorulara kesin bir yanıt arıyormuş gibi hissetmeye başladığında işler biraz zorlanmaya başlar ve yukarıda bahsedilen kıvrımlar üst üste yığılır. ani sola dönüşlerin zirvesi, işleri biraz fazla ağırlaştırıyor.

Bravura ilk saat vermek için fazlasıyla yeterli bir sürü hiçbir şey yine de parlak bir tavsiye, bizi eşit ölçüde büyüledi, heyecanlandırdı ve neredeyse uçsuz bucaksız zorlu bir çıkışı geçtikten sonra kolundan ne çıkardığını görmek için merak uyandırdı.

Adil

Bazı üçüncü perde yalpalamalarına rağmen, ‘A Lot of Nothing’, ortak yazar ve ilk kez uzun metrajlı yönetmen Mo McRae’den güçlü, şık ve merak uyandıran bir çıkışa işaret ediyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow