ABD Deniz Kuvvetlerinin Yeni Su İcadı Her Şeyi Değiştirebilir

Deniz Piyadeleri bu cihazı, kısaca APSU olan Atmosferik Taşınabilir Su Sürdürme Birimi olarak adlandırıyor. Hafif Su Arıtma Sistemi adını verdiği sistemle birleştiğinde, esas olarak nemli havadaki nemi alır ve onu sıvıya dönüştürür. Oradan, havadaki su bile eser miktarda atmosferik kimyasallar içerebileceğinden, suyu içilebilir olduğundan emin olmak için arındırır. Bu noktada da bir kavram kanıtından daha […]

ABD Deniz Kuvvetlerinin Yeni Su İcadı Her Şeyi Değiştirebilir

Deniz Piyadeleri bu cihazı, kısaca APSU olan Atmosferik Taşınabilir Su Sürdürme Birimi olarak adlandırıyor. Hafif Su Arıtma Sistemi adını verdiği sistemle birleştiğinde, esas olarak nemli havadaki nemi alır ve onu sıvıya dönüştürür. Oradan, havadaki su bile eser miktarda atmosferik kimyasallar içerebileceğinden, suyu içilebilir olduğundan emin olmak için arındırır. Bu noktada da bir kavram kanıtından daha fazlası.

Sonraki adımlar, onu mobil askeri kullanım için mümkün olduğunca taşınabilir, sağlam ve kullanışlı hale getirmektir. Güç için, Kolordu, üniteye 72 saate kadar güç sağlayabilen lityum iyon pillerin kullanımını araştırıyor. Hizmet şubesi ayrıca üretilen sıvıların nasıl muhafaza edileceğini ve taşınacağını da düşünüyor. Şu anda suyu büyük sürahilerde depoluyor, ancak sonunda müfrezelerin dolmasını kolaylaştırmak için taşınabilir bir şişeleme sistemi uygulamak istiyor.

Bu ilk yineleme, hareketlilik için tasarlanmıştır. Hemen hemen her araca takılabilir, ancak Deniz Piyadeleri ayrıca, geçici veya kalıcı bir üssü kolaylaştırması muhtemel olan, günde 200 galona kadar üretebilen daha büyük birimleri de araştırıyorlar. Ayrıca yağmur suyunu toplama ve arıtma özelliğine de sahiptir. Conderman, nemli yerlerin kullanımı için ideal hedef olduğunu söylüyor.

Teknory