ABD Gişesi Super Bowl Hafta Sonu Sırasında Çöktü, Tüm Zamanların En Düşük Rekorunu Kırdı

Özet Super Bowl hafta sonu yurt içi hasılatta yalnızca 41 milyon dolar ile rekor düzeyde düşük bir gişeye yol açtı. Önemli yeni filmlerin olmayışı, gişe rakamlarının düşük olmasına katkıda bulunuyor. Oyuncu Travis Kelce’nin tabloid şöhreti ve pop yıldızı Taylor Swift ile olan ilişkisi de gişeyi etkiliyor olabilir. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN […]

ABD Gişesi Super Bowl Hafta Sonu Sırasında Çöktü, Tüm Zamanların En Düşük Rekorunu Kırdı

Özet

  • Super Bowl hafta sonu yurt içi hasılatta yalnızca 41 milyon dolar ile rekor düzeyde düşük bir gişeye yol açtı.
  • Önemli yeni filmlerin olmayışı, gişe rakamlarının düşük olmasına katkıda bulunuyor.
  • Oyuncu Travis Kelce’nin tabloid şöhreti ve pop yıldızı Taylor Swift ile olan ilişkisi de gişeyi etkiliyor olabilir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Amerika Posta Ofisi Super Bowl hafta sonu boyunca dik bir düşüş yaşadı. Aynı zamanda 14 Şubat Çarşamba günü Sevgililer Günü’ne giden hafta sonunda sadece tek bir önemli yeni film görüldü: Diablo Cody’nin kaleme aldığı romantik korku filmi Lisa Frankenştayn. film, Kuzey Amerika’da 2 numaradan gösterime girdi ve filmle rekabet edemedi. Argy için Geçtiğimiz hafta sonu prömiyeri yapılan Henry Cavill casus filminin de ılımlı bir sonuç vermesine rağmen gişede başarılı oldu.


Başına film/news/box-office-argylle-beats-lisa-frankenstein-lowest-grossing-weekend-1235907196/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilikhafta sonunun genel yurt içi gişesi rekor düşük bir seviyeye ulaştı. kazançtüm sürümlerde yalnızca 42 milyon dolarBu, her zaman Pazar günü oynanan oyunun genellikle her yıl sinemaseverlerin sayısını azalttığı gerçeğini göz önünde bulundurursak, Super Bowl hafta sonu boyunca Amerikan sinemaları için şimdiye kadarki en düşük hasılat anlamına geliyor. Bu aynı zamanda 2024’ün en düşük hasılat yapan hafta sonunu da işaret ediyor.


2024’ün Super Bowl Hafta Sonu Neden Bu Kadar Zor?

Lukas Shayo’dan Özel Resim


Bu tüm zamanların en düşük seviyesine yol açan pek çok faktör var. İlk ve en önemli, 2024’te zaten yeni büyük sürümlerde eksiklik görüldü örtüşen 2023 Hollywood grevlerinin ardından. Yazarlar ve daha sonra aktörler, Sinema Filmleri ve Televizyon Yapımcıları İttifakı’na karşı grev yaparak adil ücret için mücadele ederken, birçok film ve televizyon programı, setlerin kapatılması ve aktörlerin başarılı yapımların tanıtımını yapmaktan kaçınması nedeniyle ertelendi; yazarların başlangıcı arasındaki diğer birçok komplikasyonun yanı sıra. 2 Mayıs’taki grevden 9 Kasım’daki aktör grevinin sonuna kadar.


İlgili
SAG-AFTRA Saldırısının Sona Ermesi Neden 118 Gün Sürdü (Şimdiye Kadarki En Uzun Süre)

SAG-AFTRA grevi 118 gün sonra nihayet sona erdi! Neden oyuncularla Hollywood’un en büyük stüdyoları arasındaki tarihteki en uzun grevdi?


Grevlerin ardından yeni yayınlar daha yaygın hale geldi, ancak Şubat ayının ilk büyük filmleri de izlendigenel olarak yetersiz gişe sonuçları. Argy için vizyona giren film, yıldızlarla dolu bir olay olmasına rağmen, 200 milyon dolarlık devasa bütçesine karşılık yalnızca 35 milyon dolarlık küresel bir açılış hafta sonu kazandı, bu da %60’ın üzerindeki büyük düşüşe rağmen yurt içindeki ikinci hafta sonunun ılık geçeceği anlamına geliyor. Bunun üzerine, ilk çıkışı Lisa Frankenştayn muhtemelen prömiyerinin hafta sonuna hakim olmak yerine Sevgililer haftasında randevu gecesi izlemeleri çekmek için tasarlandı.

Henry Cavill’in yanı sıra
Argy için
Başrollerde Bryce Dallas Howard, Sam Rockwell, Bryan Cranston, Catherine O’Hara, Sofia Boutella, Dua Lipa, Ariana DeBose, John Cena ve Samuel L. Jackson yer alıyor.


Son darbeyi ne vurmuş olabilir? Amerika Posta Ofisiancak bunun film endüstrisinden ziyade magazin dergileriyle ilgisi var. Super Bowl’da yarışan Kansas City Chiefs’in sıkı sonu Travis Kelce’nin pop süperstarı Taylor Swift ile yüksek profilli bir ilişkisi var. Bu, Swift’in çekirdek demografisi arasında Ulusal Futbol Ligi’ne olan ilgide yaygın bir artışa yol açtı ve yıldızın maçta bulunacağı beklentisi, halkın dikkatinin sinema salonlarından Super Bowl’a daha da fazla kaymasıyla sonuçlanabilirdi. tipik bir yıl.


Kaynak: film/news/box-office-argylle-beats-lisa-frankenstein-lowest-grossing-weekend-1235907196/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow