İnce Encanto Sahnesi Neden Disney Filminin VFX Sanatçıları Tarafından Açıklanan En Etkileyici Sahnelerinden Biri?

Özet Encanto’da Mirabel ile Antonio’nun yatağın altındaki sahne basit ama etkileyici; animatör Dave Hardin karakterin hareketlerinin doğal görünmesini sağlıyor. Encanto’daki bazı sahneler görsel olarak daha muhteşem olsa da Mirabel’in Antonio ile yaptığı konuşma gibi daha sessiz anları da gözden kaçırmamak gerekiyor. Encanto’nun animasyonundaki en ince anlarda bile ayrıntılara verilen önem, filmin görsellerinin oluşturulmasındaki beceri ve […]

İnce Encanto Sahnesi Neden Disney Filminin VFX Sanatçıları Tarafından Açıklanan En Etkileyici Sahnelerinden Biri?

Özet

  • Encanto’da Mirabel ile Antonio’nun yatağın altındaki sahne basit ama etkileyici; animatör Dave Hardin karakterin hareketlerinin doğal görünmesini sağlıyor.
  • Encanto’daki bazı sahneler görsel olarak daha muhteşem olsa da Mirabel’in Antonio ile yaptığı konuşma gibi daha sessiz anları da gözden kaçırmamak gerekiyor.
  • Encanto’nun animasyonundaki en ince anlarda bile ayrıntılara verilen önem, filmin görsellerinin oluşturulmasındaki beceri ve çabayı gösteriyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

VFX sanatçıları bir görseli incelikli yapan şeyin ne olduğunu açıklıyor Cazibe Filmin en etkileyici sahnelerinden biri. Animasyon filmi, 15 yaşındaki Mirabel Madrigal’in, ailelerinin büyüsünün kaynağı aniden ortadan kaybolmaya başladığında ailesini kurtarma çabalarını konu alıyor. CazibeDisney+’ta gösterime girmesinin ardından popülerliği arttı ve o zamandan bu yana film, çok kuşaklı bir aileyi tasvir eden hikayesi ve müzikleriyle övgü topladı. oyuncu kadrosu Cazibe Stephanie Beatriz, María Cecilia Botero, John Leguizamo, Diane Guerrero, Jessica Darrow, Angie Cepeda, Wilmer Valderrama ve daha fazlasını içeriyor.

İçinde Koridor Ekibi‘nin son videosunda konuk Alex Snow, neden belirli bir sahnenin Cazibe çok etkileyici. Mirabel ile Antonio’nun küçük kuzeniyle kendi kapısını alma konusunda konuştuğu ana bakan Snow, animatör Dave Hardin’in basit olmasına rağmen karakterin hareketlerini doğal göstermeyi başardığını açıkladı. Snow’un o sahneyle ilgili yorumlarını şuradan okuyun: Cazibe altında:

Özellikle bu sahne benim için filmi izlemenin gerçekten iyi yapılmış bir an olarak göze çarpıyordu. Her ne kadar incelikli ve samimi bir an olsa da, kadın onu neşelendirmeye çalışırken, o da şekilleri ve zamanlamayı zorluyor, bilirsin, biraz daha aptallaşıyor… Yapılan seçimleri seviyorum. Ayrıca, bir yatağın altındalar ve süper muhafaza altındalar ve yapabileceğiniz çok fazla hareket ve şey var, ama bence bu aynı zamanda ellerinin açılıp kapanması gibi performansı da artırıyor, ancak genel duruşu hemen hemen yalnızca bir kez değişiyor ya da iki kez, ve sonra yüzünün bir nevi söndüğünü görüyorsunuz, gerçekten içselleşiyor ve düşünüyorsunuz.


Encanto’nun Animasyonunu Unutulmaz Kılan Nedir?

Madrigal ailesi Encanto'da gece gökyüzünde ışıkla çevrili

Cazibe Antonio’nun uçsuz bucaksız bir vahşi doğayı keşfetmek için Casita’da kapısını ilk açması ya da Mirabel ile Alma’nın filmin sonuna doğru kucaklaşıp etrafının kelebekler tarafından sarılması da dahil olmak üzere baştan sona etkileyici bir animasyon var. Videoda tartışılan sahne, kıyaslandığında daha sessiz olduğu için izleyicilerin gözünden kaçabilir ancak Snow, Mirabel’in hareketinin ve yüz ifadelerinin onu nasıl unutulmaz kıldığını açıkladı. Bazen animasyonun kısıtlanabildiğini, ancak karakterlere daha fazla iş verildiğinde, “daha gerçek hissettiriyor

Disney’in Cazibe 94. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon Ödülü’nü kazandı.

Daha önce başka bir sahne yaratmak için ortaya çıkmıştı CazibeMirabel’in kolları düzenlendi. Filmin bir noktasında kırık camlarla karşılaşır ve parçaları tekrar bir araya getirmeye karar vererek kendi imajını oluşturur. Buna benzer bir gösteri olmayabilirdi Cazibe‘nin müzikal numaraları veya daha önce bahsedilen diğer anları, ancak ayrıca filmin animasyonuyla ilgili çalışma türünü de gösteriyor.

Snow’un düşüncelerini duymak ilginç Cazibe ve en çok hangi sahneden etkilendiğini öğrenmek. Animasyon bir övgü kaynağı olmaya devam ediyor ve o özel anın vurgulanmasıyla izleyiciler o anın gerçekte ne kadar ayrıntılı olduğunu görüyor, bu da onlara filmin daha incelikli kısımlarına dair yeni bir takdir kazandırıyor.

Kaynak: Koridor Ekibi/Youtube

Teknory