Amazon Games 180 Çalışanını İşten Çıkarıyor

Amazon, bu yıl oyun endüstrisindeki trajik derecede aşırı kalabalık işten çıkarmalar furyasına katılarak oyun bölümünde 180 kişiyi işten çıkarıyor. Haber şu yolla geliyor: Sonrasıişten çıkarmaların iki alana odaklandığını bildiriyor: Tamamen ortadan kaldırılacağı bildirilen Crown Twitch kanalı ve oyun geliştirme ekipleri. Çalışanlar, değişiklikler konusunda Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartman’dan bir e-posta aracılığıyla bilgilendirildi. Bu, şirketin […]

Amazon Games 180 Çalışanını İşten Çıkarıyor

Amazon, bu yıl oyun endüstrisindeki trajik derecede aşırı kalabalık işten çıkarmalar furyasına katılarak oyun bölümünde 180 kişiyi işten çıkarıyor. Haber şu yolla geliyor: Sonrasıişten çıkarmaların iki alana odaklandığını bildiriyor: Tamamen ortadan kaldırılacağı bildirilen Crown Twitch kanalı ve oyun geliştirme ekipleri. Çalışanlar, değişiklikler konusunda Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartman’dan bir e-posta aracılığıyla bilgilendirildi. Bu, şirketin bu bölümünün bu yıl karşılaştığı ikinci işten çıkarma dalgası.

Duyuru e-postasının bir kısmını aşağıda okuyabilirsiniz:

Bunun zor bir haber olduğunu ve etkisinin geniş çapta hissedileceğini biliyorum. Meslektaşlara veda etmek asla iyi bir duygu değildir. Bu, liderlik ekibinin hemen aldığı bir karar değil; geleceğimiz için kapsamlı değerlendirmelerin ve yol haritalamanın sonucuydu. Ekiplerin yaptığı çalışmalardan, Crown Channel’da haftalık içeriklerle yeni alanlara girmekten ve Game Growth ile yayıncıların yeni kitlelere ulaşmasına yardımcı olacak daha fazla yol bulmaktan gurur duyuyoruz. Ancak işlerimizi daha ayrıntılı olarak değerlendirdikten sonra, kaynaklarımızı ve çabalarımızı oyunculara şimdi ve gelecekte harika oyunlar sunmaya odaklamamız gerektiği ortaya çıktı.

Bu yıl oyun sektöründe o kadar çok işten çıkarma yaşandı ki takip etmek zorlaşıyor. Geçen hafta Free Radical Design’ın kapanmanın eşiğinde olduğunu ve Ubisoft’un 100’den fazla çalışanını işten çıkardığını öğrendik. Bundan önceki hafta Destiny 2 geliştiricisi Bungie’de yaklaşık 100 çalışan işten çıkarıldı.

Ocak ayında Microsoft, geçen ay tamamladığı Activision Blizzard’ı 69 milyar dolarlık satın alma işlemi kapsamında 10.000 çalışanını işten çıkarmıştı.

Ağustos ayında, geçen yılın Callisto Protokolü’nün arkasındaki ekip olan Striking Distance Studios, 30’dan fazla çalışanını işten çıkardı ve aynı ay Mass Effect ve Dragon Age geliştiricisi BioWare, uzun süredir stüdyoda çalışmış olanlar da dahil olmak üzere 50 çalışanını işten çıkardı. Ertesi ay, Eylül ayında, Immortals of Aveum geliştiricisi Ascendant Studios, personelinin yaklaşık %45’ini işten çıkardı.

Daha geçen ay, The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog en az 25 çalışanını işten çıkardı ve Telltale Games de işten çıkarmalara maruz kaldı, ancak işten çıkarılan çalışanların gerçek sayısı henüz açıklanmadı. Ekim ayı sonlarında Dreams geliştiricisi Media Molecule 20 çalışanını işten çıkardı.

Kalpleri oyun Bilgilendirici‘nin personeli, bu yıl işini kaybeden herkesle birlikte Amazon Games’ten çıkarılan insanlarla birlikte.

[Source: Aftermath]

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow