Android 14 güncellemesinden sonra Verizon telefonunuzda çalışmayan erişim noktası nasıl düzeltilir?

Damien Wilde / Android Otoritesi TL;DR Verizon’daki birkaç Samsung, Google Pixel ve OnePlus kullanıcısı, ilgili Android 14 güncellemelerinin ardından telefonlarının erişim noktası özelliğinin çalışmayı durdurduğunu bildirdi. Önerilen geçici çözümler arasında uçak modunu değiştirirken erişim noktasını açmak, bir erişim noktası Rutini oluşturmak ve daha fazlası yer alır. Sorun, güncellemeyle birlikte gönderilen Carrier Services’in uygun olmayan bir […]

Android 14 güncellemesinden sonra Verizon telefonunuzda çalışmayan erişim noktası nasıl düzeltilir?

Damien Wilde / Android Otoritesi

TL;DR

 • Verizon’daki birkaç Samsung, Google Pixel ve OnePlus kullanıcısı, ilgili Android 14 güncellemelerinin ardından telefonlarının erişim noktası özelliğinin çalışmayı durdurduğunu bildirdi.
 • Önerilen geçici çözümler arasında uçak modunu değiştirirken erişim noktasını açmak, bir erişim noktası Rutini oluşturmak ve daha fazlası yer alır.
 • Sorun, güncellemeyle birlikte gönderilen Carrier Services’in uygun olmayan bir sürümüyle ilgili olabilir.

Android 14, Android telefonlar için en son kararlı platform güncellemesidir ve şu ana kadar pek çok amiral gemisi güncellemeyi aldı. Genel olarak konuşursak çoğu kullanıcı, telefon deneyimlerine getirdiği ince değişiklikler nedeniyle güncellemeyi beğeniyor. Ancak Verizon kullanıcılarının belirli bir alt kümesi için Android 14 güncellemesi, telefonlarındaki erişim noktası işlevini sinir bozucu bir şekilde bozdu ve OEM’leri de bunun için doğru düzeltmeleri yayınlamadı. Neyse ki Verizon’un Android 14 erişim noktası sorununun bir çözümü var.

Verizon’da birkaç OnePlus 11 kullanıcısı rapor edildi (s/t 1NormalKullanıcı adı) Android 14 güncellemesi cihazlarına geldikten sonra artık telefonlarında mobil erişim noktasını kullanamayacaklarını söyledi. Bu özellik, kullanıcı Verizon hattındaki erişim noktası hizmetlerine abone olsa bile güncellemeden önce çalışıyordu ve güncellemeden sonra çalışmayı durdurdu.

1487626018603663367

Sonuç olarak, bir OnePlus geliştirme ekibi üyesi cevap verdi Sorunun Android 14’teki Verizon hizmetiyle ilgili olduğuna dair şikayetlerden biri. Sorunun görünüşe göre Samsung ve Pixel cihazlarda mevcut olduğu ve yalnızca OnePlus ile sınırlı olmadığı görülüyor.

Resim 550

Hotspot’u açamayan sorunlu Verizon kullanıcılarına genellikle önerilen geçici çözüm, önce telefonlarında uçak modunu açmak, hotspot’u açmak ve ardından uçak modunu kapatmaktır. Samsung kullanıcıları Rutinler oluşturmaya başvurmak bu, sıcak noktayı değiştirmekten başka bir şey yapmaz.

OnePlus geliştiricisinin sahip olduğu bir çözüm yayınladı OnePlus kullanıcıları için de aynı şeyin Verizon’daki Samsung ve Google Pixel telefonlarda da çalışacağını düşünüyoruz. İşte yapmanız gerekenler:

 • Telefonunuzun adresine gidin Ayarlar uygulamaya gidin ve Uygulamalar.
 • Bulun Taşıyıcı Hizmetleri uygulama.
  • Telefonunuzda muhtemelen aynı ada sahip iki uygulama bulunacaktır: Biri, Google Play Hizmetleri simgesinin bulunduğu Google’ın Operatör Hizmetleri uygulaması, diğeri ise logosu olarak SIM kartın bulunduğu, daha genel olarak adlandırılmış bir Operatör Hizmetleri uygulamasıdır. SIM kart logolu genel Operatör Hizmetleri uygulamasını seçin.
1496668831735611395
  • Bazı telefonlarda üç noktalı menüyü tıklayıp seçim yapmanız gerekebilir. Sistem uygulamalarını göster Taşıyıcı Hizmetleri uygulaması görünmeden önce.
 • Android 14 için uygulamanın doğru sürümünün 1.3.9.4 olduğu söyleniyor. Telefonunuzdaki uygulama daha üst bir versiyon ise üzerine tıklamanız gerekmektedir. Güncellemeleri kaldır.
 • 1.3.9.4’e geçtiğinizde, erişim noktası özelliğiniz başka geçici çözümlere ihtiyaç duymadan tekrar çalışmalıdır.

Yukarıdaki çözümleri Samsung ve Google Pixel telefonunuzda deneyebilir ve sorunun sizin için çözülüp çözülmediğini bildirebilirsiniz.

Yorumlar için Verizon’a ulaştık. Onlardan geri dönüş aldığımızda makaleyi güncelleyeceğiz.

Telefonunuzun Android 14 güncellemesinden sonra Verizon SIM’inizde erişim noktası çalışıyor mu?

15 oy


Android 14 güncellemesinden sonra Verizon telefonunuzda çalışmayan erişim noktası nasıl düzeltilir?

Teknory