Android 14, Pixel için bir emoji duvar kağıdı üreticisini gizliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR İkinci Android 14 geliştirici önizlemesinde bir emoji duvar kağıdı oluşturucu bulundu. Uygulama, kullanıcıların yeni bir duvar kağıdı oluşturmak için çeşitli emojiler ve renkler arasından seçim yapmasına olanak tanır. Bu özelliğin Android 14’ün kararlı yapısına ulaşıp ulaşmayacağı belirsiz. tarafından keşfedildiği gibi XDA Geliştiricileri, Android 14 DP2’nin /product bölümünde saklanan yeni […]

Android 14, Pixel için bir emoji duvar kağıdı üreticisini gizliyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • İkinci Android 14 geliştirici önizlemesinde bir emoji duvar kağıdı oluşturucu bulundu.
  • Uygulama, kullanıcıların yeni bir duvar kağıdı oluşturmak için çeşitli emojiler ve renkler arasından seçim yapmasına olanak tanır.
  • Bu özelliğin Android 14’ün kararlı yapısına ulaşıp ulaşmayacağı belirsiz.

tarafından keşfedildiği gibi XDA Geliştiricileri, Android 14 DP2’nin /product bölümünde saklanan yeni bir duvar kağıdı özelliği var gibi görünüyor. Söz konusu özellik, Pixel cihazlarına özel görünen bir emoji duvar kağıdı oluşturucu. Paket adı “com.google.android.apps.emojiwallpaper” olduğundan ve onu etkinleştirmek için gereken özellik bayrağı “com.google.android.feature.PIXEL_EXPERIENCE” olduğundan özel bir uygulama olduğuna inanılıyor.

Android 14 DP2 ile oynuyorsanız, varsayılan olarak etkin olmadığı için gözden kaçırmanız kolay olacaktır. Ancak yayına göre, bir hata ayıklama bayrağını değiştirirseniz, özelliği Duvar Kağıdı ve Seçici uygulamasında getirecektir. Oradan, kullanıcılar, benzersiz bir duvar kağıdı oluşturmak için 14 emoji ve çeşitli renk ve desenler arasından seçim yapabilecekleri bir “Emoji Laboratuvarı” seçeneği görmelidir.

Oluşturulan her duvar kağıdının altına kaydedildiği bildiriliyor Duvar kağıdı ve stiller>Duvar Kağıdı>Emoji Laboratuvarı. Kullanıcılar, kullanmak istediklerine dokunup “Duvar Kağıdını Ayarla” düğmesine basarak kayıtlı eserleri arasında geçiş yapma özgürlüğüne sahiptir. Bu duvar kağıtları, kaydedildikten sonra da düzenlenebilir.

Geliştirici önizlemelerinde gizlenen özellikler nadir değildir. Aslında, Android 14’ün ilk geliştirici önizlemesinde bir bloatware temizleme aracı bulundu. İnsanlar bu son güncellemeyle daha fazla uygulamalı zaman kazandıkça, daha fazla gizli aracın ortaya çıktığını görme şansımız var. Ancak, bu özelliklerin Android 14’ün son kararlı yapısına ulaşamayabileceğini unutmamak önemlidir.

Android 14, Pixel için bir emoji duvar kağıdı üreticisini gizliyor

Teknory