Web’de Google Çeviri artık resimlerin içindeki metni çevirebilir

Ryan McNeal / Android Yetkilisi TL;DR Web’de Google Çeviri’de artık resimler için bir sekme var. Bir resim yüklediğinizde, araç fotoğraftaki kelimeleri istediğiniz dile çevirecektir. Araç, Google Lens için AR Çeviri özelliğiyle aynı teknolojiyi kullanır. Google, Google Çeviri’de yararlı bir değişiklik yaptı. Aracın web sürümü artık resimlerdeki metni istediğiniz dile dönüştürebilir. gittiğinde Google Çeviri web sitesi, […]

Web’de Google Çeviri artık resimlerin içindeki metni çevirebilir

Ryan McNeal / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Web’de Google Çeviri’de artık resimler için bir sekme var.
  • Bir resim yüklediğinizde, araç fotoğraftaki kelimeleri istediğiniz dile çevirecektir.
  • Araç, Google Lens için AR Çeviri özelliğiyle aynı teknolojiyi kullanır.

Google, Google Çeviri’de yararlı bir değişiklik yaptı. Aracın web sürümü artık resimlerdeki metni istediğiniz dile dönüştürebilir.

gittiğinde Google Çeviri web sitesi, sayfanın üst kısmına yakın bir yerde bir dizi sekme göreceksiniz. Aracı daha önce kullandıysanız, grup içinde yeni bir sekme olduğunu fark edebilirsiniz. Bu yeni sekme, Görüntüler sekmesidir.

Bu yeni özellikle kullanıcılar, fotoğraflarda veya ekran görüntülerinde görünen kelimeleri çevirebilecek. Kullanmak için tek yapmanız gereken telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bir resim yüklemek. Yüklendikten sonra araç, görüntüdeki dili sorunsuz bir şekilde algılamalı ve varsayılan dil olarak ayarladığınız dile çevirmelidir. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz 130’dan fazla dil var gibi görünüyor.

Çeviriye ek olarak araç, “Orijinali göster” geçişini tıklarsanız yan yana bir karşılaştırma görmenizi sağlar. Ayrıca çevrilmiş görüntüyü indirebilir veya metni kopyalayabilirsiniz.

Bu yeni Web için Google Çeviri özelliği, Google Lens için AR Çeviri’de bulunan aynı üretken rakip ağları (GAN) kullanır. Bu teknolojiyi kullanarak, çeviriyi orijinal metnin üzerine bindirmek yerine aracın orijinal metni sorunsuz bir şekilde değiştirmiş gibi görünmesini sağlar.

Google Lens’in bunu bir süredir yapabildiğini düşünüyorsanız, haklısınız. Ancak, bu yalnızca mobil cihazlar için geçerliydi. Artık tarayıcı kullanıcıları da bu özellikten yararlanabilir.

Web’de Google Çeviri artık resimlerin içindeki metni çevirebilir

Teknory