Android Authority’nin gösterideki favorileri

CES 2024, akıllı telefonlardan televizyonlara ve ses cihazlarına kadar etkileyici bir dizi yeni teknoloji ürününü ön plana çıkardı. Bu yılki etkinlikte her biri kendi alanında dikkat çekmek için yarışan çok çeşitli gadget’lar ve yenilikler yer aldı. Şu tarihte: Android Otoritesi, en dikkat çekici ve etkili olanları belirlemek için bu lansmanlara yakından baktık. Bu yazıda, inovasyonları […]

Android Authority’nin gösterideki favorileri

CES 2024, akıllı telefonlardan televizyonlara ve ses cihazlarına kadar etkileyici bir dizi yeni teknoloji ürününü ön plana çıkardı. Bu yılki etkinlikte her biri kendi alanında dikkat çekmek için yarışan çok çeşitli gadget’lar ve yenilikler yer aldı.

Şu tarihte: Android Otoritesi, en dikkat çekici ve etkili olanları belirlemek için bu lansmanlara yakından baktık. Bu yazıda, inovasyonları ve sektör üzerindeki potansiyel etkileriyle öne çıkan ürünlere odaklanan CES 2024’ün En İyileri Ödülleri için seçimlerimizi paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz.


TCL QM891G mini LED TV

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

TCL, mevcut televizyon serilerinde yapılan etkileyici güncellemeler ve unutulmaz, sürükleyici bir deneyim sunan yepyeni 115 inçlik panel ile LED teknolojisinde yenilikler yapmaya devam ediyor. QM891G, maksimum 5.000 nit parlaklık ve çarpıcı video çıkışı üreten bir QD mini LED panelidir. AIPQ-Pro ve AIPQ-Ultra işlemciler on binlerce karartma bölgesini, kristal netliğinde 4K içeriği ve 120 Hz’e kadar yerel yenileme hızlarını çalıştırabilir. Entegre 6.2.2 ses, 115 inç TV’den güçlü ses sunar; ancak her zaman TCL’nin yeni ses çubuklarından birini de tercih edebilirsiniz.


NARWAL Freo X Ultra

narwal freo x ultra

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Yeni nesil robot zemin temizleyicileri burada. Dünyada birçok ilki barındıran ve mahremiyete odaklanan Narwal Freo X Ultra, evinizdeki hemen hemen her zemin yüzeyini süpürür, süpürür ve paspaslar. LiDAR ve lazer sensörler, doğru haritalama ve navigasyon için kameraların yerini alırken, yeni dolaşmayan fırça rulosu, elektrikli süpürgelerde yaygın olarak görülen saç dağınıklığını ortadan kaldırarak adının hakkını veriyor.

Baz istasyonu, paspas fırçalarının mükemmel temizliği için DirtSense teknolojisini içerir ve kullanım kolaylığı için otomatik su ve deterjan dağıtımını kullanır. Freo sadece zeminlerinizin üzerinden geçmez; nerede işlerin fazla kirli olduğunu algılayabilir ve birden fazla geçiş için geri dönebilir.

Vakumlama emiş yönlendirmesi ve HEPA filtreleri, tek kullanımlık torbayı değiştirmeden veya çevre dostu toz kutusunu boşaltmadan önce, yakalanan kalıntıları sıkıştırarak size birkaç hafta boyunca toplama sağlayacak şekilde tozsuz temizliğe olanak tanır. Mart ayında 1.399 dolardan başlayan Freo X Ultra, şimdiye kadar gördüğümüz en iyi robot süpürgelerden biri.


LG 27 inç 480Hz QHD oyun OLED ekranı

LG 480 hz monitör ces 2024'ün en iyisi

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Her CES’te pek çok “dünyada ilk” iddiasını görüyoruz. Ancak LG bunu gerçekten başardı: Bu, dünyanın OLED paneli, QHD çözünürlüğü (2.560 x 1.440), çılgın 480 Hz yenileme hızı ve pazar lideri 0,03 ms tepki süresi sunan ilk monitörü. Bu, hiç şüphesiz, rekabetçi oyuncular için yeni ekran standardıdır. Elbette 1440p’de 480Hz yenileme hızını zorlamak için çok çok güçlü bir sisteme ihtiyacınız olacak, ancak donanımınız varsa bu monitör her şeyi yapabilir. LG, bu monitörün 2024’ün ilk yarısında piyasaya çıkacağını söyledi ancak fiyatını açıklamadı (spoiler uyarısı: pahalı olacak).

TCL NXTPAPER teknolojisi

TCL Nxtpaper ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

TCL’nin NXTPAPER teknolojisi artık 3.0 versiyonuyla parlamasız, kağıt benzeri bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Birkaç yıl içinde gelişen bu son güncelleme, teknolojinin genel kullanıma hazır olduğunu gösteriyor. Daha önceki versiyonlarının aksine, NXTPAPER 3.0 çok daha parlak ve renkli olmasının yanı sıra parmak izlerine karşı dayanıklı ve gözleri her zamanki kadar yormuyor. TCL’in bu teknolojiyi gerçekten mükemmelleştirmek için hâlâ bazı çalışmaları var ancak işin nereye varacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 5 Hibrit

Lenovo ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Lenovo, dock’a bağlandığında Android tabletten Windows 11 PC’ye dönüşen çok yönlü bir cihaz olan ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid’i CES 2024’te tanıttı. 1.999 ABD doları fiyatla satışa sunulan bu yenilikçi hibrit, Android 13 çalıştıran 14 inç OLED ekrana sahip ve dizüstü bilgisayar tabanında çalışan Windows 11’e geçiş yapıyor. Mobil kullanım için Arm destekli bir Android tabletin esnekliğini ve dock’a bağlandığında Intel destekli güçlü bir Windows dizüstü bilgisayarın esnekliğini sunar. Kesinlikle fuarda gördüğümüz en uyarlanabilir tasarımlardan biri.

Withings BeamO

withings beamo ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Withings, CES’te evde kullanıma yönelik yeni çok işlevli sağlık kontrol cihazı BeamO’yu tanıttı. Fiyatı 249,95 ABD doları olan ve EKG özellikleri için FDA onayı beklenerek Haziran ayında satışa sunulacak olan BeamO, çeşitli sağlık izleme işlevleri sunan kompakt bir cihazdır. Temassız bir şekilde vücut ısısını ölçebilir, kandaki oksijen seviyelerini kontrol edebilir, tıbbi kalitede EKG gerçekleştirebilir ve dijital stetoskop görevi görebilir. Atriyal fibrilasyonu ve diğer tehlikeli durumları bile tespit edebiliyor ve bu da onu milyonlarca insan için mükemmel bir sağlık yönetimi aracı haline getirebiliyor.


MSI Pençesi

msi Claw ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

MSI, 7 inç 1080p ekrana sahip ve Meteor Lake Intel Core Ultra 7 işlemciyle desteklenen yeni MSI Claw A1M ile el tipi oyun bilgisayarı pazarına giriyor. Bu, AI tabanlı FPS yükseltme için Intel’in XeSS teknolojisini destekleyen bu çipe sahip ilk el tipi konsoldur. Windows 11, 16 GB LPDDR5 RAM ve Intel Arc Graphics gibi diğer önemli özelliklerle MSI Claw, Steam Deck’e veya ASUS ROG Ally’ye gerçekten meydan okuyabilir.

Lenovo Sihirli Körfezi

lenovo magic bay ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Lenovo ThinkBook 16p Gen 5, Magic Bay adında ilginç ve yeni bir özelliğe sahip. Bagaj kapağının üst kısmında pogo pimleri bulunan manyetik bir şerit bulacaksınız. Bu alanda dizüstü bilgisayara anında bağlanacak aksesuarları manyetik olarak tutturabilirsiniz. İlk Magic Bay aksesuarı, hoparlör sistemiyle tamamlanmış bir 4K web kamerasıdır; en iyi şekilde görünmek ve her şeyi duyduğunuzdan emin olmak istediğiniz toplantılar için mükemmeldir. Lenovo ayrıca bir SSD ve hatta 10 inçlik ikincil ekran da dahil olmak üzere diğer konsept aksesuarlarını da sergiledi (bunları pazara sunma konusunda henüz bir plan yok, ancak Lenovo tüketicilerin tepkisini duymak istiyor). ThinkBook 16p Gen 5, 2024’ün başlarında 1.599 $ başlangıç ​​fiyatıyla çıkıyor. Resmi olarak Magic Bay Studio olarak bilinen 4K web kamerası aksesuarı 199 dolara mal olacak ve Nisan ayında satışa sunulacak.

MSI Cyborg 14

MSI dizüstü bilgisayar ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

oyun dizüstü bilgisayarları söz konusu olduğunda MSI Cyborg 14 oldukça standart bir model. 13. nesil Intel işlemciye, 144Hz yenileme hızına sahip 14 inç FHD LCD ekrana ve RTX 4060’a kadar grafik kartına sahiptir. Aynı zamanda harika göründüğünü düşündüğümüz şık, şeffaf bir tasarıma sahiptir. Ancak bize Cyborg 14’ü sevdiren şey tanıtım fiyatı oldu. Yalnızca 1.099 ABD Doları tutarındaki bu oyun dizüstü bilgisayarı, oyuncuların %99’unun harika bir kasada isteyebileceği her şeyi müthiş bir fiyata sunacak. Bazen en iyi ürünler en gösterişli ve pahalı olanlar değil, en ulaşılabilir olanlardır ve MSI’ı bu konuda alkışlamak gerekir.


Govee Neon Halat Işığı 2

govee hafif halat ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Halat ışıkları uzun zamandır ortalıkta dolaşıyor ve akıllı halat ışıkları da neredeyse aynı uzunlukta. Ancak bu, Govee’nin bunları kullanmanın bazı yeni yollarını geliştirmesini engellemedi. Govee Neon Rope Light 2, yeni yapışkan sistemi ve daha esnek yapısı sayesinde duvarınızda her türlü tasarıma göre şekillendirilebilir. Ancak yarattığınız şeyin fotoğrafını çektiğinizde işler gerçekten harikalaşıyor. Bağlantılı uygulamada bu tasarımı yükleyebilir ve ardından her alanın belirli renklerini kontrol edebilirsiniz ki bu gerçekten eğlencelidir. Bunları gördükten sonra her odada olmasını istedik.


TCL NXTPAPER 14 Pro

CES Rozeti ile TCL NXTPAPER 14 Pro

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

14 inçlik devasa bir Android tablet olan TCL NXTPAPER 14 Pro’nun üst kısmında yenilikçi bir anahtar bulunur. Düğmeye hafifçe vurarak NXTPAPER Moduna girip çıkabilirsiniz. Bu mod, Android işletim sisteminin duvar kağıdını, simgelerini ve diğer özelliklerini kağıda daha çok benzeyecek şekilde değiştirir. Bunu NXTPAPER 3.0’ın sağladığı kağıda benzer ekranla birleştirdiğinizde, uzun okuma seansları için mükemmel, gözlerinizi yormayan bir deneyim elde edersiniz. Bu değişimin ne kadar hızlı gerçekleştiğine biz de şaşırdık. Yeniden başlatma gerektirmez ve modlar arasında ileri geri gitmek yalnızca birkaç saniye sürer. NXTPAPER 14 Pro bu yılın sonlarında çıkacak.


ASUS ROG Telefon 8

ASus rog telefonu 8 ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

ROG Phone serisi, arsız oyun telefonu yaklaşımıyla biliniyor ancak ASUS, ROG Phone 8 ile daha geleneksel bir amiral gemisi stratejisi benimsiyor. Telefon, daha önce bir ROG telefonunda görmediğimiz bir dizi genel kullanıma yönelik özelliği getiriyor; IP68 derecesi, kablosuz şarj, telefoto kamera ve daha ince tasarım. Cihaz, kapasitif omuz tetikleyicileri ve yana monteli USB-C bağlantı noktası gibi önemli oyun özelliklerini büyük ölçüde koruyor.

Samsung’un şeffaf microLED teknolojisi

samsung şeffaf mikro led ces 2024'ün en iyisi

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

MicroLED ekranlar günümüzde son teknoloji ürünü ancak Samsung, CES 2024’te şeffaf microLED ekranını sergileyerek çıtayı büyük ölçüde yükseltiyor. Evet, bu teknolojiyle TV’nin diğer tarafında ne olduğunu burada çok az kırılmayla görebilirsiniz. . Ancak bu şimdilik sadece bir konsept; şeffaf olmayan microLED TV’lerin fiyatının altı rakamlı olabileceği göz önüne alındığında bu en iyisi olabilir. Ancak yine de bize ekran teknolojilerinin geleceğine dair bir pencere (kelime oyunu) veriyor.


WiseAR Pod’u

wisear pod ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Sinirsel bir arayüzü kulaklıklar ve AR gözlüklerle birleştirdiğinizde ne olur? AR gözlüklerini, akıllı evinizi ve daha fazlasını göz hareketi ve çene sıkma yoluyla kontrol etmenize olanak tanıyan WiseAR Pod’u alırsınız. Bu yenilikçi arayüz, parmağınızı kaldırmadan veya başınızı sallamadan müzik parçalarını atlayabileceğiniz, akıllı ev aletlerini ayarlayabileceğiniz ve AR oyunları oynayabileceğiniz anlamına gelir. Başka bir deyişle, bu sadece fiziksel engelli insanlar için değil, büyük bir artı olabilir.


Samsung Müzik Çerçevesi

samsung çerçeve müziği ces 2024'ün en iyileri

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

Samsung daha önce resim çerçevelerine benzeyecek şekilde tasarlanan The Frame TV setleri serisini piyasaya sürmüştü. Şimdi Samsung Music Frame’i piyasaya sürerken hoparlörlerde de aynı yaklaşımı kullanıyor. Bu kablosuz hoparlör gerçekten bir sanat eserine benziyor ve Samsung, sipariş verirken ön taraftaki basılı sanatı kişiselleştirmenize izin verecek. Cihaz, bağımsız bir kablosuz hoparlör olarak çalışabilir veya bir Samsung TV veya soundbar ile eşleştirilebilir. Ancak henüz fiyatlandırma konusunda bir kelime yok.


ASUS Zenbook Duo

asus zenbook ikilisi ces 2024'ün en iyisi

Bogdan Petrovan / Android Yetkilisi

ASUS, ASUS Zenbook Duo ile dizüstü bilgisayarların hareket halindeki çoklu görevlerini bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu dizüstü bilgisayar iki adet tam 14 inç OLED 3K ekrana sahiptir ve dizüstü bilgisayar modunda ekranlardan birinin üstünde veya tamamen ayrı olarak kullanılabilen, manyetik çıkarılabilir bir klavyeye sahiptir. Birlikte verilen stand, bu kurulumun her yönde veya ortamda kullanılmasını da kolaylaştırır.

Geçmişte benzer uygulamaları görmüş olsak da ASUS’un sonunda bu deneyimi iyileştirdiğini düşünüyoruz. Özellikleri de oldukça iyi. Intel Core Ultra 9’a kadar ve 32 GB’a kadar RAM ile özelleştirilebilir. Ve tüm mekanik hareketli parçalara ve ekran özelliğine rağmen, MIL-STD-810H’ye sahiptir ve bu da onu çok dayanıklı kılar. Her ne kadar ucuz olmasa da, fiyatı 1.499 dolardan oldukça erişilebilir.


Bu, CES’in En İyisi Ödüllerine genel bakışımızı tamamlıyor. Gösteriden daha fazla haber almak için bizi izlemeye devam edin.

Android Authority’nin gösterideki favorileri

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow