Android Telefonunuzda Microsoft Outlook Kurmanın Kolay Yolu

Outlook uygulamasına yeni bir hesap eklemeye çalıştığınızda ve sahibi olduğunuz Google veya Yahoo olmayan bir e-posta adresini girdiğinizde, bunu bir IMAP veya POP hesabı olarak ayarlamak isteyip istemediğiniz sorulabilir. Buna göre Microsoft, IMAP, cihazdan bağımsız olarak e-postanıza her zaman ve her yerden erişmenizi sağlar. Aslında e-posta mesajını indirmez, ancak doğrudan e-posta hizmetinden görüntülemenizi sağlar. POP […]

Android Telefonunuzda Microsoft Outlook Kurmanın Kolay Yolu

Outlook uygulamasına yeni bir hesap eklemeye çalıştığınızda ve sahibi olduğunuz Google veya Yahoo olmayan bir e-posta adresini girdiğinizde, bunu bir IMAP veya POP hesabı olarak ayarlamak isteyip istemediğiniz sorulabilir. Buna göre Microsoft, IMAP, cihazdan bağımsız olarak e-postanıza her zaman ve her yerden erişmenizi sağlar. Aslında e-posta mesajını indirmez, ancak doğrudan e-posta hizmetinden görüntülemenizi sağlar. POP ise e-posta servisinden gelen tüm mesajlarınızı indirir ve kaynağından kalıcı olarak siler. E-postanıza bir Android telefondan (ve diğer gadget’larınızdan) erişmek amacıyla, daha fazla esnekliğe sahip olacağınız için IMAP e-posta alma yöntemini kullanmak tercih edilir. Ancak, yalnızca e-postaların bu şekilde senkronize edileceğini unutmayın; takvim etkinlikleri veya kişiler geride bırakılacaktır. İşte nasıl:

  1. Hesap ekle sayfasına gidin, e-posta adresinizi yazın ve Devam’a basın.
  2. IMAP seçeneğini seçin.
  3. Parolanızı, istediğiniz görünen adı ve e-posta adresinin açıklamasını yazın.
  4. Gelişmiş Ayarlar anahtarını açık konuma getirin ve parolanızı ve sunucu ayarlarınızı girin.
  5. İşlemi sonlandırmak için ekranın sağ üst köşesindeki onay işareti simgesine dokunun.

Gelen ve giden sunucu bölümleri için kullanıcı adı ve parola alanları sırasıyla tam e-posta adresiniz ve e-posta parolanız olmalıdır ve e-posta sağlayıcınıza bağlı olarak çoğu metin alanı otomatik olarak doğru ayarlarla doldurulmalıdır. Sorunlarla karşılaşıyorsanız, rehberlik için e-posta sağlayıcınıza veya yöneticinize ulaşın. Ekranın sol üst köşesindeki simgeye dokunarak, menü panelinden soru işareti simgesine basarak ve Yardım bölümünün altındaki “Outlook mobil desteğine başvurun” seçeneğini seçerek Outlook’tan uygulama içi yardım da alabilirsiniz.

Teknory