PS5’iniz Neden Yavaş ve Bunu Düzeltmek İçin Yapmanız Gerekenler

PS5’iniz için yavaş Wi-Fi denince akla çevrimiçi oyunlar gelse de, çok oyunculu oyun konsolunuzun ağ kapasitesinin yalnızca bir yönüdür. Dijital bir PS5’iniz varsa (üzerinden) arkadaşlarınızla sohbet etmekten oyun oynamaya kadar her şeyi yapmak için kararlı bir ağ bağlantısı gerekir. Kariyer Oyuncuları). Sonuç olarak, evinizdeki Wi-Fi ağınızı yeni nesil oyun deneyiminizin hayati bir parçası olarak görmeniz […]

PS5’iniz Neden Yavaş ve Bunu Düzeltmek İçin Yapmanız Gerekenler

PS5’iniz için yavaş Wi-Fi denince akla çevrimiçi oyunlar gelse de, çok oyunculu oyun konsolunuzun ağ kapasitesinin yalnızca bir yönüdür. Dijital bir PS5’iniz varsa (üzerinden) arkadaşlarınızla sohbet etmekten oyun oynamaya kadar her şeyi yapmak için kararlı bir ağ bağlantısı gerekir. Kariyer Oyuncuları). Sonuç olarak, evinizdeki Wi-Fi ağınızı yeni nesil oyun deneyiminizin hayati bir parçası olarak görmeniz zorunludur.

Yavaş indirme hızları ve çevrimiçi oyun oynama gibi sorunları sık sık yaşıyorsanız, önce evinizdeki Wi-Fi ağınızı inceleyerek sorunu gidermelisiniz. Ağınızın sürekli gerilimi göz önüne alındığında, tüm sisteminizi sıfırlamakta bir çözüm bulabilirsiniz.

  1. Yönlendiricinizin ve modeminizin güç bağlantısını en az 30 saniye süreyle kesin.
  2. Yönlendiricinizi ve modeminizi yeniden güç kaynağına bağlayın.
  3. PS5’inizde, Ayarlar > Ağ > Ayarlar > İnternet Bağlantısını Kur’a gidin ve evinizin Wi-Fi’ına yeniden bağlanın. oyun istasyonu.

Ev Wi-Fi’nizi sıfırlamak, başlamak için mükemmel bir yerdir, ancak PS5’inizin ağ performansı hâlâ yavaşsa, bir ethernet kablosu kullanmayı düşünün. Mevcut PS5 kurulumunuz yönlendiriciden birkaç oda veya kat uzaktaysa kablolu bir bağlantı sizin için özellikle uygun olabilir.

  1. PS5’inizi ethernet kablosuyla bir yönlendiriciye takın.
  2. PS5’inizde, Ayarlar > Ağ > Ayarlar > İnternet Bağlantısını Kur > Kablolu LAN’ı Kur’a gidin. oyun istasyonu.
  3. Bağlan’ı seçin, konsolunuz otomatik olarak ağınıza katılacaktır.

Yönlendiriciniz oyun kurulumunuzdan çok uzaktaysa, evinizin herhangi bir yerinde size sabit bir LAN bağlantısı sağlayacak bir ağ yönlendirici sistemi satın almayı düşünün.

Teknory