Android’de Google Takvim nihayet özel doğum günü hatırlatıcıları ayarlamanıza izin verebilir

TL;DR Android Google Takvim uygulamasında saklanan yeni bir özellik keşfedildi. Bu özellik, kullanıcının özelleştirilebilir doğum günü hatırlatıcıları oluşturmasına olanak tanır. Özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğu görülüyor. Google Takvim uygulaması, tüm arkadaşlarınızın ve ailenizin doğum günlerini hatırlamanın harika bir yoludur. Ancak, size yalnızca doğum gününü bildirir; bu, güne bir hediye alarak veya bir etkinlik düzenleyerek hazırlanmak […]

Android’de Google Takvim nihayet özel doğum günü hatırlatıcıları ayarlamanıza izin verebilir

TL;DR

  • Android Google Takvim uygulamasında saklanan yeni bir özellik keşfedildi.
  • Bu özellik, kullanıcının özelleştirilebilir doğum günü hatırlatıcıları oluşturmasına olanak tanır.
  • Özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğu görülüyor.

Google Takvim uygulaması, tüm arkadaşlarınızın ve ailenizin doğum günlerini hatırlamanın harika bir yoludur. Ancak, size yalnızca doğum gününü bildirir; bu, güne bir hediye alarak veya bir etkinlik düzenleyerek hazırlanmak istiyorsanız ideal değildir. Ancak, Google Takvim yakın gelecekte bu açıdan daha yararlı olabilir gibi görünüyor.

Google Takvim’in geliştirme sürümünde, yoldan geçen bir kullanıcı @AssembleDebug Twitter’da uygulamada gizlenen yeni bir özellik keşfedildi. Uygulamanın 2023.08.2-511758217 sürümünde birkaç bayrağı değiştirerek, hızla yeni doğum günleri eklemenizi ve özel bildirimler oluşturmanızı sağlayan yeni UI öğelerini tetikleyebilirsiniz.

Doğum günleri ve yıldönümleri ekleme özelliği, Android Google Takvim uygulamasında uzun süredir mevcuttur. Ancak, bu özellik, uygulamanın kullanıcıların hatırlatıcıları ayarlamasına ve özelleştirmesine ilk kez izin verdiği zamandı.

Çalışma şekli, uygulamanın bir doğum günü eklemek isteyip istemediğinizi soran bir açılır pencere açmasıdır. “Şimdi değil”i seçerseniz istem, uygulama çubuğunun altında gizlenir. Bir doğum günü eklemek istediğinizde, bilgi ekleyebileceğiniz ve seçtiğiniz bir bildirimi ekleyebileceğiniz bir kart açılacaktır. @AssembleDebug, resimlere ek olarak, her şeyin nasıl çalıştığını gösteren bir video da ekledi.

Bu özelliğin mevcut deneyime eklenmesi güzel olsa da, umutlarınızı çok yüksek tutmayın. Bu özelliğin hiçbir zaman genel yayınlanmaması mümkündür. Olup olmayacağı, Google’ın bununla ne yapmaya karar verdiğine bağlı olacaktır.


Android’de Google Takvim nihayet özel doğum günü hatırlatıcıları ayarlamanıza izin verebilir

Teknory