Anket, Kesintisiz Güncellemeler için destek konusunda bir ayrım olduğunu gösteriyor

Robert Triggs / Android Otoritesi Kesintisiz Güncellemeler nedir? Telefonunuz bir güncelleme aldığında (örneğin, yeni bir güvenlik yaması veya hatta Android’in yepyeni bir sürümü) iki yoldan biriyle gidebilir. Birincisi, telefonunuzun güncellemeyi indirdiği, kapandığı, güncellemeyi yüklediği ve ardından yeniden başladığı “normal” yoldur. Bu işlemin tamamlanması 10 dakika kadar sürebilir ve bu süre içinde telefonunuz çalışamaz. Daha modern […]

Anket, Kesintisiz Güncellemeler için destek konusunda bir ayrım olduğunu gösteriyor

Robert Triggs / Android Otoritesi

Kesintisiz Güncellemeler nedir? Telefonunuz bir güncelleme aldığında (örneğin, yeni bir güvenlik yaması veya hatta Android’in yepyeni bir sürümü) iki yoldan biriyle gidebilir. Birincisi, telefonunuzun güncellemeyi indirdiği, kapandığı, güncellemeyi yüklediği ve ardından yeniden başladığı “normal” yoldur. Bu işlemin tamamlanması 10 dakika kadar sürebilir ve bu süre içinde telefonunuz çalışamaz. Daha modern yöntem Kesintisiz Güncellemeler olarak bilinir. Bu senaryoda, telefonunuz güncellemeyi tamamen arka planda indirir ve kurar. Daha uzun sürer, ancak tüm süreç boyunca telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz, sonunda yalnızca hızlı bir yeniden başlatma gerekir.

Geleneksel güncellemeleri mi yoksa Kesintisiz Güncellemeleri mi tercih edersiniz?
Sonuçlar

Bu sonuçlar bizim için çok şaşırtıcıydı. Doğal olarak, okuyucularımızın Kesintisiz Güncellemeleri şiddetle tercih edeceğini varsaydık. En azından gerekli yeniden başlatmaya ulaşana kadar telefonunuzu kesintisiz olarak kullanmaya devam etmenizi sağlayan daha yeni bir yöntemdir. Ancak, görünüşe göre okuyucularımız bu konuda ortadan ikiye bölünmüş durumda.

İki yöntem arasındaki en büyük fark, harcanan süredir. Örneğin, bir Pixel cihazının arka planda bir güncelleme indirip yüklemesi 30 dakikayı bulabilir. Evet, bu işlem sırasında telefonunuzu kullanabilirsiniz, ancak aynı güncelleme bir Samsung telefonda sadece beş dakika sürebilir. Görünüşe göre bazı insanlar bunu çabucak halletmeyi tercih ediyor.

Bununla birlikte, telefonlarını köklendirmeyi seven kişiler, getirdikleri avantajlar için Kesintisiz Güncellemeleri de takdir ediyor, bu nedenle bu, bundan daha karmaşık olabilir. Aynı şekilde Kesintisiz Güncellemeler, dahili depolama alanınızda daha fazla yer kaplayan A/B bölümleme adı verilen bir şey gerektirir. Bu da geleneksel güncellemeleri tercih etmek için bir sebep olabilir.

Ne olursa olsun, bizim sözümüze güvenmeyin. Durumla ilgili bazı yorumlarınızı aşağıda topladık.


Senin yorumların

Jay Snowden: Kesintisiz, köklendirme için daha iyidir…çünkü kökten çıkarabilir, güncelleyebilir… ve diğer bölümleri yamalayabilirsiniz. Bu zaten Samsung ile çalışmayacağından değil… çünkü köklendirme OTA’yı devre dışı bırakır.

mac jackson: Oh hayır, ayda birkaç dakikalığına bir saniyelik güncelleme için veya 15 dakikalığına bir kullanıcı arayüzü güncellemesi için telefonu kullanmaktan vazgeçmem gerekse ne yapacağım… dünyanın sonu geldi.

SyCoREAPER: A/B, yer israfıdır ve geleneksel işler gayet iyi. Bir güncelleme yapmak için en fazla 5 dakika ve bu bir ana sürüm yükseltmesiyse, 7 dakika. Geleneksel bölümlemeye devam edeceğim. Artı A/B muhtemelen ODIN uyumluluğunu öldürür. Geçmek.

disqus_d1b9jeAcZN: Benim için oldukça küçük bir gelecek. Kesinlikle olması gereken değil. Telefonumun güncellenmesini beklemek genellikle önemli değil çünkü yine de ne zaman yeniden başlatmak istediğimi seçebilirim. Meşgul olmadığım bir anı seçeceğim. Geri alma seçeneği güzel.

kris722: Kesintisiz güncellemelerden yanayım. Samsung telefonlar zaten olduğu gibi bir ton bellek gerektiriyor. Ayrıca bana daha verimli geliyor. Ekstra depolama benim için anlaşmayı bozmuyor. Sanki bunu 2’ye indirebilecekken telefonuma erişim için gerçekten 10 dakika beklemek istiyorum.

Alfredo Lehar: yeterince tartışılmayan şey, bu güncelleme modunun sistem dosyaları için iki kat depolama alanı ayırmanızı gerektirmesidir. Samsung’un bu güncelleme modunu benimsemesi durumunda, medya, sistem dosyalarında ne kadar depolama alanının “boşa harcandığını” bildirmek için her yerinde olacaktır.


Anket, Kesintisiz Güncellemeler için destek konusunda bir ayrım olduğunu gösteriyor

Teknory