Apple, 600 dolarlık bir Mac Mini de dahil olmak üzere yeni Mac’leri ortaya koyuyor

TL;DR Apple, iki yeni MacBook Pro modelini ve bir Mac Mini’yi duyurdu. MacBook Pro modelleri, M2 Pro veya M2 Max yongalarıyla gelirken, Mac Mini, M2 veya M2 Pro SoC ile birlikte gelir. Apple’ın MacBook’ları, şirketin kendi bünyesindeki Arm işlemcileri sayesinde etkileyici bir beygir gücü ve verimlilik sağlıyor. Şimdi şirket, yeni MacBook Pro modelleri ve yenilenmiş […]

Apple, 600 dolarlık bir Mac Mini de dahil olmak üzere yeni Mac’leri ortaya koyuyor

TL;DR

  • Apple, iki yeni MacBook Pro modelini ve bir Mac Mini’yi duyurdu.
  • MacBook Pro modelleri, M2 Pro veya M2 Max yongalarıyla gelirken, Mac Mini, M2 veya M2 Pro SoC ile birlikte gelir.

Apple’ın MacBook’ları, şirketin kendi bünyesindeki Arm işlemcileri sayesinde etkileyici bir beygir gücü ve verimlilik sağlıyor. Şimdi şirket, yeni MacBook Pro modelleri ve yenilenmiş bir Mac Mini ile birlikte yeni işlemcileri duyurdu.

Yeni Apple çipleri görücüye çıktı

Yeni MacBook Pro modelleri, M2 Pro veya M2 Max adlı yeni Apple yongaları tarafından desteklenmektedir. 5nm M2 Pro, 10 veya 12 çekirdekli bir CPU (en fazla sekiz performans çekirdeği ve dört verimlilik çekirdeği) ve 19 çekirdekli bir GPU sunar. Bu arada M2 Max, aynı 12 çekirdekli CPU’yu ancak GPU için 38 adede kadar çekirdeğe sahiptir.

Apple, M2 Pro’nun M1 Pro’ya göre %20 CPU performansı artışı, GPU için %30 artış ve AI silikon için %40 artış sağladığını iddia ediyor. Şirket, M2 Max’in M1 Max’e göre %20 CPU performansı artışı ve GPU için %30 performans artışı sağladığını iddia ediyor.

Yeni MacBook Uzmanları

Apple Macbook Pro M2 Pro ve Max resmi

Apple, yeni yongaların yanı sıra 14 inç ve 16 inç dizüstü bilgisayarlar olmak üzere iki yeni MacBook Pro modelini de duyurdu. Yeni MacBook’lar, M2 Pro veya M2 Max işlemcilerden güç alır. Aslında, M2 Pro’dan güç alan MacBook Pro modelleri 32 GB’a kadar RAM’i desteklerken, M2 Max’ten güç alan modeller 96 GB’a kadar RAM ile yapılandırılabilir.

Apple ayrıca bu yeni dizüstü bilgisayarlarda 22 saate kadar pil ömrü, Wi-Fi 6E (Wi-Fi 6’dan daha yüksek) ve HDMI 2.1 (8K/60Hz veya 4K/240Hz desteği) gibi diğer önemli özellikleri de talep ediyor.

Aksi takdirde, çentikte 1080p web kamerası, altı hoparlörlü kurulum, parmak izi tarayıcı, SD kart yuvası, üç Thunderbolt 4 bağlantı noktası, MagSafe 3 şarjı ve Mac OS Ventura gibi özellikler bekleyebilirsiniz.

Yeni bir Mac Mini görünür

Apple Mac Mini M2 Pro modeli resmi

2020’deki M1 Mac Mini’ye dayanan yenilenmiş bir Mac Mini görmeyeli uzun zaman oldu. Şimdi, Apple gerçekten de M2 ​​veya M2 Pro silikondan güç alan yeni bir modeli duyurdu.

Yeni Mac Mini, iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası (veya M2 Pro modelinde dört bağlantı noktası), iki tam boyutlu USB bağlantı noktası, HDMI, Gigabit Ethernet bağlantı noktası, destekli 3,5 mm bağlantı noktası gibi çok çeşitli bağlantı noktaları ve bağlantı seçenekleri sunar. yüksek empedanslı kulaklıklar, Bluetooth 5.3 ve Wi-Fi 6E için.

MacBook Pro ve Mac Mini fiyatlandırması

Apple, yeni MacBook Pro modellerinin ve yenilenen Mac Mini’nin 17 Ocak’tan itibaren 27 pazarda sipariş edilebileceğini ve 24 Ocak’a kadar kargoya verileceğini doğruladı. 14 inçlik model 1.999 dolardan, 16 inçlik model ise 2.499 dolardan başlıyor. Bunun yerine M2 Max modellerini mi istiyorsunuz? O zaman sırasıyla 3.099$ ve 3.499$ ödeyeceksiniz.

Bu arada, M2 destekli Mac Mini, 8 GB RAM’e rağmen sadece 599 dolardan başlıyor. 16 GB RAM’e sahip bir model için fazladan 200 $ harcamanız gerekecek. Aksi takdirde, M2 Pro-toting Mac Mini isteyenlerin 1.299 $ harcaması gerekecek.

Bununla birlikte, 599 $ başlangıç ​​fiyatı, 2020’de piyasaya sürülen temel M1 Mac Mini’den 100 $ daha ucuz. Bu nedenle, daha uygun fiyatlı bir Mac deneyimi arayanlar bu modeli akıllarında tutmalıdır.

Apple, 600 dolarlık bir Mac Mini de dahil olmak üzere yeni Mac’leri ortaya koyuyor

Teknory