Daily Authority: ???? Google’ın arama yılı

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi ???? Günaydın! Yakın zamanda kedimiz için yeni bir asa aldık ve onu gerçekten seviyor. Bu bir rahatlama çünkü son birkaç aydır ona aldığımız diğer birkaç oyuncakla gerçekten oynamadı. Daily’ye dönersek, Google’ın arama alanındaki yılı, bir asteroit çarpma simülatörü ve daha fazlası var. 2022’de aradıklarımız Edgar Cervantes / Android Otoritesi Google’ın […]

Daily Authority: ???? Google’ın arama yılı

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

???? Günaydın! Yakın zamanda kedimiz için yeni bir asa aldık ve onu gerçekten seviyor. Bu bir rahatlama çünkü son birkaç aydır ona aldığımız diğer birkaç oyuncakla gerçekten oynamadı. Daily’ye dönersek, Google’ın arama alanındaki yılı, bir asteroit çarpma simülatörü ve daha fazlası var.

2022’de aradıklarımız

Google Arama stok fotoğrafı 4

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Google’ın yayınladığı yılın yine o zamanı. arama için inceleme yılı. 2022 için ilk 10 genel listesinde beklenen birkaç terim ve bazı sürprizler vardı.

İlk 10, nokta

 • Bağımlılık yapan web tabanlı kelime oyunu bu yılın başlarında viral hale geldiğinden, Wordle 2022’de panodaki bir numaralı arama terimiydi. İpuçları ve daha fazlasını içeren bir başlangıç ​​kılavuzumuz bile var.
 • Kriket ayrıca Hindistan – İngiltere (ikinci), Hindistan – SA (beşinci), Hindistan – Batı Hint Adaları (yedinci) ve Hindistan Premier Ligi (10.) aramalarıyla ilk 10’a hakim oldu.
 • Güncel olaylar, Kraliçe Elizabeth (dördüncü) ve Ukrayna (üçüncü) sayesinde ilk 10’da boy gösterdi.
 • Son olarak iPhone 14 (sekizinci) ve seri katil Jeffrey Dahmer (dokuzuncu) da listeye girdi. İkincisi, büyük ölçüde Netflix serisinin popülaritesinden kaynaklanmaktadır.
 • Hindistan açık bir şekilde ilk 10 için önemli bir itici güçtü ve yemek, müzik ve diğer listeler söz konusu olduğunda Hintli aramalar da baskındı.
 • Aksi takdirde, Johnny Depp, Will Smith ve Amber Heard da insanlarla ilgili aramalarda ilk 10’a girdi.

Metin aramalarının ötesine geçmek

Müzik, filmler, ölümler ve daha fazlasına göre en çok arananların olağan özetini aldık. Ancak şirketin ayrıca Google Lens aramaları için üç ayrı listesi ve Hum to Search işlevi için bir listesi vardı (bir arama başlatmak için bir şarkı mırıldanmanıza izin veriyor).

 • En iyi bitkiler ve mantarlar için bir listemiz var, bahçe gülleri, mantarlar ve Şam gülleri ilk üçü oluşturuyor.
 • Evcil kısa tüylü kedi, tekir kedi ve polidaktil kedi ilk üç sırayı aldığından, evcil hayvanlar için bir Google Lens listesi de var.
 • Sonunda ev bitkilerinin bir listesini aldık. Philodendron, Devil’s Ivy ve bambu ilk üçe girdi.
 • Bu arada, şarkı aramak için en çok uğultu Ali Sethi, BTS ve Aditya A’dan geldi.
 • Google’ın Asistan için bir listesi yoktu, ancak Blog yazısı “Bana bir fıkra anlat” ve “Bana eğlenceli bir gerçek anlat” en önemli komutlardı.
 • Asistan’dan sabah 7’ye alarm kurmasını istemek bir başka popüler istek ve en popüler alarm saatiydi.
 • Görsel ve işitsel aramaların ortaya çıktığını görmek oldukça güzel ve Google bu verileri anonimleştiriyor.
 • Ancak yine de şirketin her zaman bir ölçüde izlediğini ve dinlediğini hatırlatır.

Perşembe Şeyi

Asteroit çarpma simülatörü Neal Agarwal

Asteroit çarpma simülatörü web siteleri gerçekten bir şeydir, ancak Bu Neal Agarwal tarafından (s/t: Boing Boing) muhtemelen henüz en iyisidir. Asteroit fırlatıcı web sitesi, asteroidin (veya kuyruklu yıldızın) türünü ve boyutunu, hızını ve çarpma açısını seçmenize olanak tanır.

Daha sonra haritadan etki konumunuzu seçebilir ve bu süreçte bol miktarda istatistik alabilirsiniz. Doğal olarak, Londra’ya 1000 fit genişliğinde demir bir asteroit çarptım. Kraterde 215.000 kişinin buharlaşacağı ve 8,4 mil genişliğindeki bir ateş topunda 4,5 milyon kişinin öleceği ortaya çıktı. Bu hiç de hastalıklı değil.

Asteroitsiz bir gün geçirin!
Hadlee Simons, Editör.

Daily Authority: ???? Google’ın arama yılı

Teknory